Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

I miejsce lęborskich pływaków w VIII Memoriale Stanisława Uby

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017

22 kwietnia br. na pływalni „Rafa” w Lęborku 487 pływaków z 16 klubów z Chojnic, Gdańska, Gdyni, Kartuz, Lęborka, Malborka, Rumi, Słupska, Sopotu, Stargardu Gdańskiego i Tczewa walczyło o zwycięstwa w VIII Memoriale Stanisława Uby. W klasyfikacji medalowej zwyciężyli gospodarze zawodów – pływacy UKS 1 MEYN SOLEX Lębork, zdobywając 26 medali - 13 złotych, 10 srebrnych i 3 brązowe.
Więcej

V Powiatowy Konkurs Wiosenny Powiew Poezji

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017

19 kwietnia br. odbyła się piąta edycja konkursu recytatorskiego „Wiosenny Powiew Poezji im. Gustawa Holoubka”. Główną ideą konkursu jest promowanie kultury słowa, umiejętności pięknego wysławiania się, czytania, a także promocja utalentowanych recytatorsko dzieci.

Więcej

70-lecie II Liceum Ogólnokształcącego

Piątek, 21 kwietnia 2017

"Od Seminarium dla Wychowawczyń Przedszkoli do II Liceum Ogólnokształcącego im . K. Wojtyły w Lęborku." Pod takim tytułem Jubileusz 70-lecia obchodzili dziś nauczyciele, pracownicy, rodzice, uczniowie i absolwenci szkoły.
 
Więcej

Staże dla osób bezrobotnych

Piątek, 21 kwietnia 2017

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje, że dysponuje środkami przeznaczonymi na organizację staży dla osób bezrobotnych do 30 roku życia oraz osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, tj. kobiet, osób długotrwale bezrobotnych, z niepełnosprawnościami, powyżej 50 roku życia, o niskich kwalifikacjach i zaprasza Pracodawców Powiatu Lęborskiego do składania wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu.

 

Więcej

Spotkanie ws. odnawialnych źródeł energii

Czwartek, 20 kwietnia 2017

"Praktyczne wykorzystanie pomp ciepła, fotoogniw oraz innych odnawialnych źródeł energii w budynkach przemysłowych i wielomieszkaniowych" to tytuł prezentacji, którą przedstawią przedstawiciele Konsorcjum Energooszczędnych Rozwiązań Innowacyjnych z Trójmiasta 25 kwietnia o godz. 13.30 w Sali Rajców lęborskiego Ratusza.
Więcej

Skąd my się tu wzięliśmy? - konkurs genealogiczny

Środa, 19 kwietnia 2017

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Lęborku, Powiat Lęborski, Gmina Miasto Lębork oraz Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne z siedzibą w Sopocie zapraszają wszystkie dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych oraz z gimnazjów do udziału w konkursie genealogicznym „Skąd my się tu wzięliśmy?”.
Więcej

Pokaz starych motocykli i konkurencje sprawnościowe na placu Pokoju

Środa, 19 kwietnia 2017

21-23 kwietnia 2017 w Łebie odbędzie się V Zdrowotel Rajd motocykli zabytkowych i zaprzęgów. Uczestnicy rajdu w sobotę 22 kwietnia br. odwiedzą także Lębork, by w godz. 12-14 na placu Pokoju zaprezentować swoje zabytkowe pojazdy oraz spróbować sił w konkurencjach sprawnościowych. Zapraszamy!
Więcej

Nowy asfalt na Legionów Polskich

Wtorek, 18 kwietnia 2017

Zakończył się duży remont ulicy Legionów Polskich. Po sfrezowaniu starej nawierzchni (4,5 cm) na całej długości 550 metrowej ulicy położono nową warstwę ścieralną. W ramach remontu przełożono kostkę w ściekach przykrawężnikowych, oraz przebudowano część wpustów deszczowych. Na wysokości ul. Zawiszy Czarnego zamontowano wyspowe progi zwalniające.
Więcej

Zaproszenie do udziału w Konkursie „POLSCY INŻYNIEROWIE i WYNALAZCY”

Piątek, 14 kwietnia 2017

Komitet Terenowy NOT w Lęborku organizuje XXXIV Lęborskie Dni Techniki pod hasłem ,,ARCHEOLOGICZNE SKARBY ZIEMI LĘBORSKIEJ ”. W ramach tegorocznych Dni Techniki, podobnie jak w roku ubiegłym, zorganizowany zostanie konkurs „Polscy Inżynierowie i Wynalazcy”, w ramach którego będzie można poznać autorów wielu  praktycznych wynalazków i naukowych odkryć – Polaków mieszkający w kraju, a także mieszkających i pracujących za granicą.  Konkurs odbędzie się 26 maja br.
Więcej

Publiczne ogłoszenie wyników koncepcji architektoniczno-urbanistycznej Placu Kopernika oraz kwartału ulic przyległych do Stryjewskiego 52

Piątek, 14 kwietnia 2017

8 kwietnia br. na spotkaniu w świetlicy szkolnej „małej czwórki” zaprezentowane zostały wyniki konkursu architektoniczno-urbanistycznego na opracowanie koncepcji Placu Kopernika oraz Kwartału zabudowy ulic: Kellera, Stryjewskiego, Boh. Westerplatte  - wchodzących w zakres obszaru rewitalizacji „Lębork – Północ – odnowiony Nowy Świat”.

Więcej

Rekord Polski Weroniki Hallmann w Pradze

Czwartek, 13 kwietnia 2017

Weronika Hallmann, zawodniczka UKS Solex Lębork wyrasta na sprinterkę europejskiego i światowego formatu w stylu klasycznym. 8- 9 kwietnia 2017 r. w wielomeczu pływackim reprezentacji narodowych juniorów: Austrii, Bułgarii, Cypru, Czech, Grecji, Izraela, Portugalii, Słowenii, Szwajcarii, Turcji, Ukrainy i Polski, podopieczna trenera Dariusza Gromulskiego ustanowiła nowy rekord Polski 17-latek.
Więcej

Staże dla osób bezrobotnych

Czwartek, 13 kwietnia 2017

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje, że dysponuje środkami przeznaczonymi na organizację staży dla osób bezrobotnych do 30 roku życia, oraz osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy.
Więcej

Informacja dla interesantów Urzędu Miejskiego w Lęborku

Środa, 12 kwietnia 2017

Informujemy, że w dniu 14.04.2017 r. (Wielki Piątek) Urząd Miejski w Lęborku obsługę interesantów prowadzić będzie do godz. 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Więcej

Koncert zespołu Orange Trane

Środa, 12 kwietnia 2017

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert jazzowy w wykonaniu grupy „Orange Trane”, który odbędzie się w czwartek, 20 kwietnia 2017 roku w kinie „Fregata” o godzinie 20.00.
Więcej

Wielkanocna wizyta przedszkolaków

Środa, 12 kwietnia 2017

Ratusz odwiedziła dziś grupa dzieci z Przedszkola Nr 5 w Lęborku.  Przedszkolaków ugościł Burmistrz Miasta Witold Namyślak. Poczęstował małych gości słodkimi zajączkami i złożył im życzenia. Dzieci przyniosły własnoręcznie wykonane świąteczne życzenia oraz zaprosiły Burmistrza na Międzyprzedszkolny Konkurs Ekologiczny „Dzień Ziemi” organizowany 20 kwietnia br. w Gimnazjum nr 2.
Więcej

Konkurs „Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie pomorskim”

Środa, 12 kwietnia 2017

Czy są wśród mieszkańców Lęborka są entuzjaści wycieczek rowerowych? Świetnie się składa! Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl. Jedyne co trzeba zrobić to przekonać Organizatora, że to właśnie Twoja ulubiona trasa rowerowa ma w sobie to coś!
Więcej
Ważne
Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
20-02-2018
W dniu 1 marca br. przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF