Aktualności

Z mieszkańcami o programie rewitalizacji Lębork Północ

Poniedziałek, 13 lutego 2017

W sobotę, 18 lutego 2017 odbędą się dwa spotkania z mieszkańcami, podczas których zaprezentowane zostaną zapisy Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Lęborka dla obszaru Lębork - Północ.
Więcej

Otwarcie wystawy CZARNA SZTUKA w Muzeum

Poniedziałek, 13 lutego 2017

Muzeum w Lęborku serdecznie zaprasza 17 lutego 2017 o godz. 18.00 na otwarcie nowej wystawy pt. CZARNA SZTUKA – TYPOGRAFIA, DRUKARSTWO, PIŚMIENNICTWO.
Więcej

Slam poetycki w Bibliotece

Poniedziałek, 13 lutego 2017

We wtorek 14 lutego Biblioteka Miejska zaprasza na finał i ogłoszenie wyników 19. Konkursu Poezji Miłosnej Szeptem, który odbędzie się o godz. 17.00 w Klubie Biblioteki.
Więcej

XXV Sesja Rady Miejskiej

Poniedziałek, 13 lutego 2017

XXV  Sesja  Rady  Miejskiej  w  Lęborku odbędzie się w dniu 16 lutego br. o godz. 12.00  w  Sali  Rajców  Urzędu Miejskiego.
Rozpatrzone będą m.in. projekty uchwał dotyczących funkcjonowania placówek oświatowych w Lęborku, w tym dot. dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, w/s przyjęcia Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Lęborka dla obszaru Lębork-Północ, w/s udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Lęborskiemu, z zakresu obrotu nieruchomościami i in.
Więcej

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Piątek, 10 lutego 2017

W ogłoszeniu o otwartym naborze partnerów spoza sektora finansów publicznych na zawarcie partnerstwa w celu przygotowania i wspólnej realizacji Projektu OŻYWIONY LĘBORK „NOWY ŚWIAT” – usługi społeczne dla mieszkańców obszaru rewitalizacji, ogłoszonym w dniu 20.01.2017 r. wprowadza się następujące zmiany.

Więcej

Konkurs Literacki Legendy Błękitnej Krainy rozstrzygnięty

Piątek, 10 lutego 2017

Rozstrzygnięty został XI Otwarty Konkurs Literacki Legendy Błękitnej Krainy organizowany przez LOT „Ziemia Lęborska – Łeba”. Uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród miało miejsce 9 lutego 2017 r. w Stacji Kultura przy ul. Dworcowej.
Więcej

Już w najbliższą sobotę mecz II ligi siatkówki mężczyzn sezon 2016/2017

Piątek, 10 lutego 2017

W dniu 11 lutego 2017 r. o godz. 18:00 odbędzie się mecz II ligi siatkówki mężczyzn sezon 2016/2017 Trefl Lębork. Mecz odbędzie w hali miejskiej w Lęborku przy ul. P. Skargi 52. Gospodarze będą podejmowali GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.

Więcej

W 77. rocznicę pierwszej wywózki na Sybir

Piątek, 10 lutego 2017

10 lutego 2017r. przed Pomnikiem Zesłańców Sybiru w Lęborku miejscowi Sybiracy upamiętnili 77 rocznicę pierwszej masowej wywózki Polaków z Kresów Wschodnich do sowieckich łagrów, kołchozów i gułagów. W uroczystości wziął udział Burmistrz Lęborka Witold Namyślak.
Więcej

Zmiany w miejscowym planie zagospodarowania osiedla „Lębork-Wschód”

Piątek, 10 lutego 2017

Rada Miejska w Lęborku uchwałą z 15.12.2016 r. przyjęła zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego osiedla „Lębork - Wschód” w Lęborku w zakresie obejmującym oznaczone tam tereny elementarne 4.MN.13, 4.UG.07, KD.D.10.

 

Więcej

Zapisz się na III Półmaraton Wrotkarski już dziś!

Czwartek, 9 lutego 2017

Już niebawem, 4 czerwca 2017r. w Lęborku, zorganizowany zostanie III Półmaraton Wrotkarski.

Start główny przeprowadzony będzie na dystansie 21 km. Zawody zostaną rozegrane w Lęborku – start i meta przy Pływalni Miejskiej „Rafa” u zbiegu ulic Kusocińskiego i Olimpijczyków. Trasa wyścigu głównego będzie przebiegała ulicami: Kusocińskiego, Teligi, Kusocińskiego.

 

Więcej

Ratują dzieci w Afryce!

Środa, 8 lutego 2017

Dzieci z Przedszkola Nr 6 biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF. Jej celem jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji dzieci wraz z opiekunami przygotowały specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy swoim rówieśnikom z Angoli, gdzie dzieci umierają z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać.

 

Więcej

Przedszkole nr 5 zwycięzcą konkursu Na Wszelki Wypadek VIII " Wiem jestem bezpieczny"

Środa, 8 lutego 2017

W listopadzie i grudniu 2016 roku dzieci, nauczyciele, szkoły i przedszkola wykonywały prace na temat bezpiecznych zachowań na drodze i w życiu codziennym. Konkurs zorganizowany przez grupę Doradczą Prawno - Medyczną był jesienną odsłoną akcji "Na Wszelki Wypadek". 

Więcej

Umowa partnerska ze Stowarzyszeniem EDUQ i Farm Frites Poland

Środa, 8 lutego 2017

Burmistrz Miasta Lęborka podpisał umowę partnerską ze Stowarzyszeniem EDUQ i Farm Frites Poland, na rzecz realizacji projektu w ramach Centrum Integracji Społecznej w Lęborku – Warsztat Gastronomiczny. Stowarzyszenie EDUQ jako lider razem z partnerami Gminą Miasto Lębork i Farm Frites Poland pozyskało dofinansowanie na powyższy projekt w  ramach III edycji Funduszu Inicjowania Rozwoju którego Partnerem Generalnym jest Grupa LOTOS S.A., zaś Partnerem jest POLPHARMA S.A.

Więcej

15 lutego 2017 dużur Moblilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich

Środa, 8 lutego 2017

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem Funduszy Europejskich do Mobilnego Punktu Informacyjnego (MPI). Najbliższe konsultacje odbędą się 15 lutego 2017r. w godz. 10-12.30 w Starostwie Powiatowym w Lęborku, ul. Czołgistów 5.
Więcej

Dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych. Spotkanie dla przedsiębiorców

Wtorek, 7 lutego 2017

16 lutego 2017r. o g. 18 w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości „STOLEM” odbędzie się spotkanie organizacyjne ws. zapisów do programu dofinansowań do instalacji fotowoltaicznych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw działających na terenie Lęborka. Dotacja pozwoli na uzyskanie do 80% środków na budowę instalacji.
Więcej

Nowe projekty Powiatowego Urzędu Pracy

Wtorek, 7 lutego 2017

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje o naborze do realizowanych przez PUP projektów „Projekt, Praca, Powrót – IIIP” i „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy powiecie lęborskim (III)” oraz „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych (z wyłączeniem osób przed ukończeniem 30 roku życia) zamieszkałych na terenie powiatu lęborskiego (III).”
Więcej

Przejdź do góry strony