Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

O lęborskiej elektrociepłowni w magazynie BIOMASA

Czwartek, 2 marca 2017

W lutowym wydaniu (nr 2/2017) Magazynu BIOMASA ukazał się obszerny artykuł o funkcjonowaniu lęborskiej elektrociepłowni opalanej biomasą. W materiale autorstwa redaktor Beaty Klimczak zawarte są najważniejsze fakty i liczby obrazujące funkcjonowanie elektrociepłowni wraz ze zdjęciami. Artykuł w formacie PDF w załączeniu.
Więcej

III ogólnopolski konkurs recytatorski "W kręgu poezji lagrowej więźniarek KL Ravensbrück"

Czwartek, 2 marca 2017

Konkurs skierowany jest do uczniów szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia do eliminacji przyjmowane są do 9 marca 2017.

 

Więcej

XIX Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży także w Lęborku

Czwartek, 2 marca 2017

2 marca w Cewicach, a od 3 marca (g. 15) w Lęborku w Hali Sportowej przy ul. P Skargi 52 rozgrywane będą mecze XIX Międzynarodowego Maratonu Piłki Siatkowej Młodzieży. W tym roku w imprezie weźmie ok. 1000 młodych adeptów siatkówki z kraju i z zagranicy.
Więcej

Sukces pływaków ze Szkoły Podstawowej nr 3

Środa, 1 marca 2017

Powody do satysfakcji mieli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku i ich nauczyciel trener, Dariusz Gromulski. W finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej które odbyły się w Pruszczu Gdańskim 27 lutego zajęli drugie miejsca, zdobywając puchary w klasyfikacji zespołowej w kategorii dziewcząt i chłopców.
Więcej

„Pan Kotowski” w Stacji Kultura

Środa, 1 marca 2017

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na przedstawienie z cyklu „Niedzielne spotkania z teatrem”. 19 marca Teatr Lalki Tęcza zaprezentuje w Stacji Kultura (dworzec PKP, ul. Dworcowa 8) przedstawienie pod tytułem „Pan Kotowski”.
Więcej

Lębork pamięta o "Żołnierzach Wyklętych"

Wtorek, 28 lutego 2017

„Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, Msza Św. w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego i złożenie kwiatów pod tablicą poświęconą żołnierzom 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej i Bohaterom Podziemia Niepodległościowego, a w planie spotkanie otwarte dla młodzieży pt. „Etos Żołnierzy Wyklętych na przykładzie sanitariuszki INKI”. Tak wyglądały tegoroczne obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych” w Lęborku.
Więcej

Anielska wizyta w bibliotece

Wtorek, 28 lutego 2017

6 marca o godz. 17.00 biblioteka zaprasza na nietypowy wieczór w lęborskiej bibliotece. Wypożyczalnię dla dorosłych odwiedzą anioły opiekujące się czytelnikami oraz nietuzinkowa artystka - Magdalena Pfeifer.

 

Więcej

II Zimowy Rajd po Lęborku

Poniedziałek, 27 lutego 2017

Walory nocnego zwiedzania Lęborka będą mogli docenić uczestnicy II Zimowego Rajdu po Lęborku w najbliższą sobotę 4 marca.

 

Więcej

Mobilny Punkt Informacyjny w ratuszu

Poniedziałek, 27 lutego 2017

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza osoby zainteresowane pozyskaniem Funduszy Europejskich do Mobilnego Punktu Informacyjnego (MPI). Bezpłatne konsultacje odbędą się ​​28 marca 2017 r. (wtorek), w Urzędzie Miejskim w Lęborku (Sala Rajców - sala 101), ul. Armii Krajowej 14, w godzinach 12.00-14:30.
Więcej

Dotacje na modernizacje pieców na terenie Lęborka. Wnioski do 28 kwietnia 2017

Poniedziałek, 27 lutego 2017

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie modernizacji źródeł energii cieplnej na terenie Gminy Miasto Lębork w ramach konkursu „Czyste powietrze Pomorza” edycja 2017. Wnioski o dofinansowanie należy składać do 28 kwietnia 2017r. w Urzędzie Miejskim w Lęborku.
Więcej

Trwa budowa bloków przy Konopackiej i Czecha

Poniedziałek, 27 lutego 2017

Zgodnie z harmonogramem prowadzona jest budowa kolejnych mieszkań komunalnych. 22 mieszkania będzie miał budynek przy ul. Czecha, 8 przy ul. Konopackiej. Obie inwestycje otrzymały dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. W przypadku budynku przy Czecha było to 30%, przy Konopackiej 40%.
Więcej

X Gala Sportu Powiatu Lęborskiego. Weronika Hallmann z nagrodą Burmistrza

Poniedziałek, 27 lutego 2017

25 lutego 2017r. w auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku odbyła się jubileuszowa X Gala Sportu Powiatu Lęborskiego. Podczas sportowej imprezy rozstrzygnięty został m.in. Plebiscyt „Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 2016”. Nagrodę specjalną Burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka otrzymała utalentowana pływaczka UKS-u Jedynka Solex Lębork Weronika Hallmann.
Więcej

Konkurs „Inicjatywy Społeczne”

Poniedziałek, 27 lutego 2017

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza organizacje pozarządowe (NGO) oraz osoby fizyczne z całej Polski do wzięcia udziału w konkursie pn. „Inicjatywy społeczne”. Ideą i głównym celem konkursu jest zachęcenie do realizowania działań oraz inicjatyw wspierających lokalne społeczności.

 

Więcej

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Piątek, 24 lutego 2017

26 lutego 2017 roku o godz. 12.00 na terenie garnizonu Lębork, odbędzie się V edycja Biegu „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Główną ideą Biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w łatach 1944 — 1963 w obrębie przedwojennych granic RP, propagowanie wiedzy z historii najnowszej połączonej z aktywnym spędzaniem czasu wolnego.

 

Więcej

Pływacy Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku zajęli I miejsce w Gdyni

Piątek, 24 lutego 2017

W czwartek 23 lutego br. odbyły się półfinały Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetach Pływackich. Na 25-metrowej pływalni w Gdyni bezkonkurencyjni w wyścigach sztafetowych byli pływacy klas sportowych Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku, zajmując I miejsca w sztafetach pływackich 8 × 25 m stylem dowolnym w kategorii dziewcząt i chłopców.

 

Więcej

Konferencja o kształceniu ogólnym w Powiecie Lęborskim

Piątek, 24 lutego 2017

„Rozwój kształcenia ogólnego w Powiecie Lęborskim” to tytuł konferencji zorganizowanej 24 lutego br. przez Starostwo Powiatowe w Lęborku. W konferencji udział wziął m.in. Burmistrz Lęborka Witold Namyślak, Doradca Burmistrza Alicja Zajączkowska oraz Sekretarz Miasta Marian Kurzydło.
Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF