Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych, niebezpiecznych i zużytych opon w zabudowie wielorodzinnej

Piątek, 24 marca 2017

Zalegające w mieszkaniach, piwnicach i garażach odpady typu: meble, opony czy puszki po farbie będą kolejny raz odbierane z miejsc gromadzenia odpadów komunalnych w określone dni kwietnia. Sprawdź, kiedy możesz się ich pozbyć!
Więcej

Program "Klub" Ministerstwa Sportu i Turystyki

Piątek, 24 marca 2017

Program „KLUB” to bezpośrednie wsparcie lokalnych środowisk sportowych, wzmocnienie funkcjonowania klubów sportowych – centrów aktywności fizycznej oraz miejsc identyfikacji i kształcenia talentów sportowych. Dofinansowanie może pozyskać każdy klub sportowy działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

 

Więcej

Wykopy na Lubelskiej

Piątek, 24 marca 2017

Rozpoczęły się roboty ziemne przy budowie ulicy Lubelskiej wraz z jej odgałęzieniem. Ulica zyska 54 metry kanalizacji deszczowej, przebudowany i wzmocniony zostanie także rów melioracyjny. Efektem końcowym miejskiej inwestycji będzie położenie 623 m2 nawierzchni asfaltowej i 280 m2 jezdni z kostki betonowej. Roboty uzupełnią krawężniki i bariery drogowe wzdłuż rowu melioracyjnego.
Więcej

Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży w Łebie

Czwartek, 23 marca 2017

 XIX Międzynarodowy Piłki Siatkowej Młodzieży  Łeba 2017 odbędzie się w dniach 23-26 marca 2017.

Więcej

Zaproszenie na mecz piłki siatkowej

Czwartek, 23 marca 2017

25 marca br. o godz. 20.00 w Hali Miejskiej przy Gimnazjum nr 2 w Lęborku odbędzie się mecz II rundy play –off o miejsca 1-4 piłki siatkowej mężczyzn. Tym razem TREFL Lębork zagra z OLIMPIĄ Sulęcin.

Więcej

Do wynajęcia biura w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STOLEM

Czwartek, 23 marca 2017

Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości STOLEM w Lęborku dysponuje trzema wolnymi biurami do wynajęcia. Wolne pomieszczenia na preferencyjnych warunkach przeznaczone są dla nowo powstałych firm lub tych do 3 roku od zarejestrowania działalności.
Więcej

Warsztaty tworzenia biznesplanu

Czwartek, 23 marca 2017

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na bezpłatne szkolenie organizowane w Lęborku w dniu 27 marca 2017 r. poświęcone zasadom​ tworzenia biznesplanu.

Więcej

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Pływaniu

Środa, 22 marca 2017

Wysokie umiejętności potwierdziły pływaczki SOLEX-u Lębork na 25-metrowej pływalni w Gdańsku, podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Pływaniu w dniach 18-19 marca.

Więcej

Sukcesy zawodników UKS Ekonomik - Maratończyk

Środa, 22 marca 2017

Zawodniczki i zawodnicy lęborskiego UKS Ekonomik-Maratończyk odnieśli w ostatnim czasie znaczące sukcesy.
Więcej

Skąd my się tu wzięliśmy?

Środa, 22 marca 2017

Pierwszą edycję konkursu pt. Skąd my się tu wzięliśmy? ogłosił lęborski oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.
Więcej

Nowy asfalt na Armii Krajowej

Środa, 22 marca 2017

Bardzo sprawnie przebiegł remont nawierzchni części ulicy Armii Krajowej. Na długości 179 metrów (od Al. Wolności do skrzyżowania z drogą osiedlową naprzeciwko przychodni) po sfrezowaniu starej nawierzchni położona została 4 centymetrowa warstwa ścieralna (łącznie 1500m2). Przy okazji remontu studnie i studzienki kanalizacyjne zmodernizował MPWiK.
Więcej

Dominika Nowakowska najszybszą Polką w Gdyni

Wtorek, 21 marca 2017

W minioną sobotę w Gdyni odbyła się druga edycja ONICO Półmaratonu Gdyńskiego, który na starcie zgromadził tysiące biegaczy z całego świata. Na starcie stanęła Dominika Nowakowska zawodniczka LKB Braci Petk, która w finałowej rozgrywce finiszowała na szóstej pozycji jako najlepsza z Polek.
Więcej

Przedszkolaki w kampanii społecznej o autyzmie [WIDEO]

Wtorek, 21 marca 2017

„Autyzm? Dzieci go znają. A TY?”. Dzieci z Przedszkola nr 9 wystąpiły w kampanii społecznej przygotowanej przez lęborskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”. Wideo spot głosem przedszkolaków z grupy integracyjnej wyjaśnia czym jest autyzm i promuje zbliżający się Światowy Dzień Autyzmu w Powiecie Lęborskim.
Więcej

Powitali wiosnę nad rzeką Łebą

Wtorek, 21 marca 2017

Poranna, rozśpiewana i wiosenna wizyta dzieci z Przedszkola nr 6 u Burmistrza Witolda Namyślaka, a po niej huczne powitanie wiosny na moście przy Staromiejskiej połączone z konkursem na najładniejszą marzannę i topieniem kukieł w toni rzeki Łeby. Do tego wiosenna wędrówka 300 piechurów na trasie Lębork-Łowcze-Nowa Wieś Lęb. Tak Lębork witał dziś wiosnę!
Więcej

Ponad 2 mln zł dotacji na budowę ulicy Przemysłowej i Korzennej

Wtorek, 21 marca 2017

Miasto Lębork otrzymało ponad dwumilionowe dofinansowanie na budowę ulic obsługujących lęborską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Ulice Przemysłowa i Korzenna zlokalizowane są w dzielnicy „Lębork-Wschód”. Budowa nowych dróg jest kluczowa dla sprawnego funkcjonowania powstających w Strefie firm.
Więcej

Ulice Mostnika i Jodłowa wyremontowane

Wtorek, 21 marca 2017

Zakończył się remont ulic Mostnika i Jodłowej. W przypadku Mostnika wyremontowano 400 metrów drogi, a na Jodłowej 161 metrów. Obecnie w Lęborku remontowane są ulice Legionów Polskich i Mireckiego.
 
Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF