Aktualności

Nasi rycerze walczą o 5.000 zł w programie „Tesco pomagamy”. Pomóżmy im!

Czwartek, 16 marca 2017

„Żyj zdrowo – średniowieczna kuchnia w XXI wieku” to projekt Lęborskiego Bractwa Historycznego, w który planuje przeprowadzić cykl 4 warsztatów kuchni średniowiecznej dla mieszkańców Lęborka i okolic oraz turystów wypoczywających nad morzem w okresie od czerwca do września 2017. Na lokalny projekt można głosować w sklepach Tesco w Lęborku, Rumi i Bolszewie.
Więcej

Zaproszenie na konferencję „Ekonomia społeczna – możliwości i wyzwania”

Środa, 15 marca 2017

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w subregionie słupskim oraz Centrum Organizacji Pozarządowych przy Stowarzyszeniu EDUQ serdecznie zapraszają na konferencję „Ekonomia społeczna – możliwości i wyzwania”, która odbędzie się 23 marca 2017 roku w Urzędzie Miasta w Lęborku, ul. Armii Krajowej 14, o godzinie 10:30 w Sali Rajców.
Więcej

Będzie nowy asfalt na Legionów Polskich i Mireckiego

Środa, 15 marca 2017

Dobra pogoda przyśpieszyła remont lęborskich ulic. Na ulicy Armii Krajowej wylewany jest już nowy asfalt. Równolegle trwa modernizacja dwóch kolejnych ulic. Sfrezowaną i przygotowaną do wylania nowej warstwy asfaltu ma nawierzchnia ulicy Legionów Polskich oraz Mireckiego na odcinku od E. Plater do przejazdu kolejowego przy Topolowej. Prace drogowe wykonuje  firma POL-DRÓG z Lęborka.
Więcej

Rajd w pierwszy dzień wiosny

Środa, 15 marca 2017

LOT „Ziemia Lęborska-Łeba” zaprasza do udziału w rajdzie pieszym, organizowanym 21 marca br. z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.
Więcej

Sukces Pływaków z Gimnazjum nr 1 w Finałach Wojewódzkich w pływaniu drużynowym!

Środa, 15 marca 2017

W dniu 10.03.2017 wspaniały występ na pływalni w Kościerzynie, zanotowali pływacy Gimnazjum nr 1 w Lęborku-większość uczęszcza do klas sportowych o profilu pływanie sportowe, na co dzień trenują w UKS „jedynka” SOLEX Lębork, pod okiem trenera Dariusza Gromulskiego. Dziewczęta zajęły II  a chłopcy III miejsce w Województwie.

Więcej

Weronika Halmann trzykrotną mistrzynią Polski w pływaniu

Środa, 15 marca 2017

Doskonały występ odnotowała pływaczka UKS 1MEYN Solex Lębork, Weronika Hallmann, w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 17 – 18 letnich rozegranych w dniach 10 – 12 marca na pływalni Slowianka w Gorzowie Wielkopolskim.

Więcej

Zapytanie ofertowe

Wtorek, 14 marca 2017

Nabór ofert na wykonanie dokumentacji aranżacji wystawy stałej muzealnej i aranżacji wieży widokowej w budynku Wieży Ciśnień w Parku Chrobrego w Lęborku.

Więcej

Wiosenny powiew poezji

Wtorek, 14 marca 2017

Oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji w Lęborku zaprasza dzieci i młodzież do udziału w piątej edycji konkursu recytatorskiego „Wiosenny powiew poezji”. Konkurs organizowany jest w 4 kategoriach wiekowych. Zgłoszenia przyjmowane są do 12.04.2017.

 

Więcej

Ekspresowy remont na Armii Krajowej

Poniedziałek, 13 marca 2017

W poniedziałek rano na ulicę Armii Krajowej wjechał ciężki sprzęt. Zrywana jest 4 centymetrowa warstwa starej nawierzchni. Zastąpi ją nowa warstwa ścieralna. W zeszłym tygodniu na ulicy pracował MPWiK modernizując studnie i studzienki kanalizacyjne. Nową nawierzchnię zyska odcinek Armii Krajowej od Al. Wolności do skrzyżowania z drogą osiedlową naprzeciwko przychodni.
Więcej

Otwarte spotkanie z ekologią

Poniedziałek, 13 marca 2017

Zapraszamy wszystkich mieszkańców zainteresowanych tematyką ochrony powietrza na otwarte spotkanie z ekologią, które stworzy możliwość wzbogacenia wiedzy z zakresu efektywności energetycznej. Spotkanie poprowadzi Prezes Ligi Ochrony Przyrody Oddział Kościerzyna we współpracy z Urzędem Miejskim w Kościerzynie oraz w Lęborku.

 

Więcej

W krainie muzyki i poezji – spotkanie z Jerzym Stachurskim

Poniedziałek, 13 marca 2017

W czwartek 16 marca 2017 o godz. 18.00  lęborska biblioteka zaprasza do Klubu na spotkanie z niezwykłą postacią - Jerzym Stachurskim. Poeta, kompozytor, autor sztuk scenicznych, pedagog, publicysta, ale przede wszystkim człowiek o duszy artysty. Wstęp wolny

 

Więcej

Budowa kanalizacji i asfaltowej jezdni na ulicy Tatrzańskiej

Poniedziałek, 13 marca 2017

Trwają prace ziemne przy budowie ulicy Tatrzańskiej. Na odcinku 173 metrów położona została kanalizacja deszczowa i częściowo podbudowa po jezdnie. Kolejnym etapem będzie położenie krawężników i w finale wylanie asfaltowej nawierzchni na odcinku od ulic Lubelskiej do Myśliwskiej.
Więcej

"Na piątkę z plusem..."

Piątek, 10 marca 2017

Od stycznia tego roku w lęborskich szkołach podstawowych i gimnazjach rozpoczęły się zajęcia w ramach projektu  „Na piątkę z plusem – wzmacnianie kluczowych kompetencji wśród uczniów lęborskich szkół” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Więcej

Pogoń wraca do gry, a kibice wierzą w udaną wiosnę

Piątek, 10 marca 2017

11 marca br. w Kaliszu ligowe zmagania w III lidze rozpoczynają piłkarze Pogoni Lębork. Dla drużyny, która po 16 latach wróciła na trzeci szczebel rozgrywek celem na wiosnę jest co najmniej utrzymać III ligę dla Lęborka. Mają jej w tym pomóc mocne transfery, ciężka praca na treningach oraz wsparcie niezawodnych kibiców. Pierwszy mecz w Lęborku Pogoń rozegra już 18 marca.
Więcej

Pamięci tragicznych wydarzeń z 10 marca 1945

Piątek, 10 marca 2017

Msza Św. w intencji księży i ludności cywilnej zamordowanych przez Sowietów 10 marca 1945 roku na terenie plebanii kościoła p.w. Św. Jakuba Apostoła w Lęborku, a po niej złożenie kwiatów i zniczy pod tablicą przypominającą ten wojenny dramat. Tak w Sanktuarium Św. Jakuba Ap. upamiętniono dziś tragiczne losy miasta i jego mieszkańców sprzed 72 lat.
Więcej

Konkurs plastyczny „Archeolog”

Środa, 8 marca 2017

W ramach tegorocznych XXXIV Lęborskich Dni Techniki, które odbywać się będą pod hasłem „Archeologiczne skarby ziemi lęborskiej” Komitet Terenowy NOT organizuje konkurs plastyczny „Archeolog”. 

Więcej

Przejdź do góry strony