Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Zmiany w planie zagospodarowania w rejonie E. Plater i Traugutta

Wtorek, 6 czerwca 2017

Miasto przystąpiło do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie ulic E. Plater i Traugutta  w Lęborku w zakresie obejmującym oznaczony tam teren elementarny 11.05.UG.
Więcej

Lęborskie Dni Techniki 2017 - Archeologiczne Skarby Ziemi Lęborskiej

Wtorek, 6 czerwca 2017

Po raz XXXIV lokalne środowisko inżynierów i techników zorganizowało w czerwcu br. Lęborskie Dni Techniki. W tym roku przebiegały one pod hasłem „Archeologiczne Skarby Ziemi Lęborskiej”. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Lęborka. Podobnie jak w latach poprzednich część działań LDT skierowane było do dzieci i młodzieży.
Więcej

Lęborskie Dni Techniki dla Juniora pod znakiem archeologii

Poniedziałek, 5 czerwca 2017

2 czerwca 2017 r. w Społecznej Językowej Szkole Podstawowej w Lęborku pod hasłem „Archeologiczne Skarby Ziemi Lęborskiej” odbyły się Lęborskie Dni Techniki dla Juniora „Młody Technik”. Na spotkaniu z uczniami i przedszkolakami starsi koledzy wraz nauczycielami i pracownikami Muzeum w Lęborku przybliżyli temat archeologii. Rozstrzygnięto oraz wręczono nagrody w dwóch konkursach: „NIE dla palenia śmieci w piecach domowych” oraz „Archeolog”.
Więcej

III Półmaraton Wrotkarski z wielkimi sukcesami

Poniedziałek, 5 czerwca 2017

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych w zawodach wystartowało prawie 140 osób. Na starcie pojawiła się czołówka polskich zawodników. Zdecydowanym faworytem wśród kobiet była Aleksandra Goss – zdobywczyni Pucharu Świata w jeździe szybkiej na rolkach.

Więcej

Rozstrzygnięcie konkursu genealogicznego „Skąd my się tu wzięliśmy?”

Poniedziałek, 5 czerwca 2017

1 czerwca br. podczas imprezy plenerowej z okazji „Dnia Dziecka” rozstrzygnięto konkurs genealogiczny „Skąd my się tu wzięliśmy?” Jury konkursu złożone z przedstawicieli lęborskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Pomorskiego Towarzystwa Genealogicznego z siedzibą w Sopocie, dokonało oceny 25 złożonych prac.
Więcej

XVII Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Lęborka Szkół w Tenisie Ziemnym

Poniedziałek, 5 czerwca 2017

Na kortach przy ul. 9 Maja odbyły się kolejne „Mistrzostwa Szkół”- turniej tenisowy dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.   W zawodach wzięło udział  22 uczestników.
Więcej

Dzień Dziecka w Lęborku

Poniedziałek, 5 czerwca 2017

1 czerwca w Dzień Dziecka na Plac Pokoju w Lęborku przyszło mnóstwo dzieci. Przygotowano dla nich moc atrakcji. Na scenie wystąpiły między innymi grupy taneczne, wokalne, oraz grupa akrobatyczna z Młodzieżowego Domu Kultury, Powiatowego Ogniska Artystycznego oraz Lęborskiego Studia Tańca BRAVO. Agencja Artystyczna „Przygoda Lębork” przygotowała dla najmłodszych przedstawienie interaktywne „Podróż dookoła świata”. 

Więcej

BABI RAJ III w bibliotece

Piątek, 2 czerwca 2017

Miejska Biblioteka Publiczna  zaprasza 10 czerwca 2017 r. w  godz. 11.00 – 17.00 na Babi Raj.

 

Więcej

Wyróżnienie Honorowe "Lęborski Lew" - składanie wniosków

Czwartek, 1 czerwca 2017

Kapituła Wyróżnienia Honorowego Miasta Lęborka „LĘBORSKI LEW” jako wyraz najwyższego uznania i szacunku za wkład wniesiony w rozwój i promocję Miasta Lęborka zawiadamia, że do dnia 19.06.2017 r. można składać wnioski o nominowanie do otrzymania Wyróżnienia „Lęborski Lew”, jako wyraz najwyższego uznania i szacunku za wkład wniesiony w rozwój i promocję Miasta Lęborka.

 

Więcej

Rodzice z Przedszkola nr 2 wystawili przedstawienie "Świat Bajek"

Środa, 31 maja 2017

Wyjątkowy prezent zrobili swoim dzieciom rodzice z Przedszkola nr 2 w Lęborku. 31 maja br., w Auli Szkoły Muzycznej całe przedszkole obejrzało przedstawienie przygotowane przez grupę 23 rodziców z wszystkich przedszkolnych grup. Próby i przygotowania do występu trwały od kilku miesięcy. 40-minutowy występ nosił tytuł „Świat Bajek”.
Więcej

Historyczna gra terenowa poszerzy wiedzę o Lęborku

Wtorek, 30 maja 2017

W sobotę 3 czerwca br. przeprowadzona zostanie Historyczna Gra Terenowa, organizowana przez Lęborskie Bractwo Historyczne. Celem gry jest sprawdzenie i poszerzenie wiedzy o historii Lęborka i Ziemi Lęborskiej jej uczestników – dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat.
Więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne

Wtorek, 30 maja 2017

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni informuje o możliwości wystąpienia na obszarze województwa pomorskiego burz z gradem  od godz. 15.00 dnia 30.05.2017 do godz. 03.00 dnia 31.05.2017.
Więcej

2 czerwca Gala Certyfikatu Promocji Ziemi Lęborskiej

Wtorek, 30 maja 2017

Już 2 czerwca br. poznamy laureatów konkursu pn. Certyfikat Promocji Ziemi Lęborskiej edycja 2016, którego głównym celem jest coroczne wyróżnianie i nagradzanie najaktywniejszych podmiotów i osób fizycznych z regionu Ziemi Lęborskiej za działalność promocyjną oraz popularyzację  osiągnięć gospodarczych i społecznych.
Więcej

Oszczędności w przetargu na budowę ulicy Przemysłowej i Korzennej

Wtorek, 30 maja 2017

Rozstrzygnięty został przetarg na budowę ulic obsługujących lęborską Specjalną Strefę Ekonomiczną w dzielnicy „Lębork – Wschód”. Koszt budowy ulic Korzennej i Przemysłowej wyniesie 2.647.145,94 zł. Miasto na ten cel pozyskało 50% dotacji z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej”.
Więcej

Zapisz się na III Półmaraton Wrotkarski – ostatnia chwila!

Poniedziałek, 29 maja 2017

Już 4 czerwca br. w Lęborku zorganizowany zostanie III Półmaraton Wrotkarski. Start główny przeprowadzony będzie na dystansie 21 km. Zawody dla dzieci do lat 10 oraz 11-12 lat  przeprowadzone zostaną na dystansie 600 m, a dla dzieci w wieku 13-16 lat – na dystansie 1150m.

Więcej

Dzień Dziecka - festyn 1 czerwca

Piątek, 26 maja 2017

Centrum Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkie dzieci w dniu 1 czerwca br. do udziału we wspólnej zabawie na Placu Pokoju w Lęborku. Od godz. 13.30 występować będą grupy taneczne, wokalne, oraz grupa akrobatyczna z Młodzieżowego Domu Kultury, Powiatowego Ogniska Artystycznego, Lęborskie Studio Tańca BRAVO.

Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF