Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Dofinansowanie projektów na wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych

Wtorek, 12 września 2017

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłasza konkurs na dofinansowanie projektów w ramach Działania 3.2 „Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R” Poddziałania 3.2.1 „Badania na rynek” (konkurs dedykowany projektom realizowanym w miastach średnich).
Więcej

Filmy dla najmłodszych za darmo we „Fregacie”

Wtorek, 12 września 2017

Już po raz siódmy w lęborskim kinie "Fregata" odbędą się pokazy filmów w ramach przeglądu „Gdynia Dzieciom”, który jest częścią Festiwalu Filmowego w Gdyni, najważniejszej polskiej imprezy filmowej. W programie darmowe projekcje, konkursy i zajęcia edukacyjne po i przed seansami. Wszystko to w lęborskiej „Fregacie” od 18 do 21 września 2017 roku.

 

Więcej

Święto polskiego kina w Lęborku

Wtorek, 12 września 2017

Repliki 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni są imprezą, która już po raz szósty zagości w kalendarzu wydarzeń filmowych organizowanych w LCK „Fregata”. Lęborska publiczność ma szansę obejrzeć wyselekcjonowane tytuły ubiegające się o Złote Lwy – główną nagrodę gdyńskiego festiwalu.
Więcej

Warsztaty piękna - III edycja

Wtorek, 12 września 2017

Co Twoja szafa mówi o Tobie? Czy zmagasz się z dylematem co na siebie włożyć? Z tymi problemami zmierzy się stylistka Aleksandra Werenczuk–Hinc - z wykształcenia  polonistka, z zawodu animatorka kultury, a z zamiłowania stylistka i pasjonatka mody.

 

Więcej

Aktywni na nowo z PUP

Wtorek, 12 września 2017

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje, iż pozyskał dodatkowe środki z Funduszu Pracy pozostającego w dyspozycji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na realizację programu, którego realizacja wynika z diagnozy bieżących potrzeb rynku pracy skierowany jest do osób powyżej 30 roku życia pn. „Aktywni na nowo”.
Więcej

Losowanie kolejności projektów do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok

Poniedziałek, 11 września 2017

W dniu 11 września 2017 r., o godzinie 15:30 w Sali Rajców (sala 101) Urzędu Miejskiego w Lęborku odbyło się publiczne losowanie kolejności projektów na Liście projektów do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.

Więcej

Ścieżka rowerowa otwarta. Bezpieczny przejazd przez Park im. Michalskiego

Poniedziałek, 11 września 2017

Zakończyły się prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej w Parku im. Michalskiego. Nowy odcinek jest przedłużeniem drogi rowerowej od ul. Wojska Polskiego i umożliwi legalny i bezkolizyjny przejazd rowerem przez Park Michalskiego w kierunku osiedla Jagiellońska, Czołgistów czy Legionów Polskich.
Więcej

Wizyta Marszałka. 12 września podpisanie umowy na budowę „Węzła przesiadkowego”

Poniedziałek, 11 września 2017

12 września br. o godz. 14 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku uroczyście podpisana zostanie umowa na realizację projektu „Budowa węzła integrującego podsystemy transportu zbiorowego i indywidualnego wraz z budową i modernizacją dróg, ścieżek oraz tworzenie tras rowerowych o charakterze transportowym”.
Więcej

Konkurs plastyczny „Idźmy naprzód z nadzieją”

Piątek, 8 września 2017

Komitet obchodów Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej Lębork ‘2017 zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Idźmy naprzód z nadzieją”. Konkurs przeznaczony jest dla osób w wieki od 5 do 20 lat. Fundatorem nagród i wyróżnień rzeczowych oraz dyplomów jest Urząd Miejski w Lęborku. Termin składania prac upływa 9 października 2017r.
W załączeniu Regulamin konkursu plastycznego.
Więcej

9 września w Obliwicach finał VI Grand Prix Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska 2017

Czwartek, 7 września 2017

W sobotę 9 września 2017 roku chodziarze po raz czwarty wyruszą na trasę w ramach  VI Grand Prix Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska 2017 o Puchar Wójta Gminy Ryszarda Wittke. Będzie to finałowe połączenie trzech tras Nordic Walking na dystansie 21, 0925 km zwana  półmaratonem. Finałem imprezy będzie o godz. 17.30 Biesiada Ekologiczna w Obliwicach.
Więcej

Intensywne opady

Środa, 6 września 2017

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni informuje o prognozowanych intensywnych opadach deszczu na obszarze województwa pomorskiego w dniu 6 września od godz. 18.00, do godz. 16.00 w dniu 7 września 2017.

 

Więcej

Propozycje realizacji zadań publicznych z zakresu sportu

Środa, 6 września 2017

Przypominamy, że zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Lęborku w sprawie określenia warunków i trybu finansowania rozwoju sportu w mieście Lęborku, propozycje klubów sportowych dotyczące realizacji zadań publicznych z zakresu sportu należy składać do 30 września roku poprzedzającego rok realizacji projektu, wg wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.
Więcej

Bezpłatnie do Muzeum - Europejskie Dni Dziedzictwa

Środa, 6 września 2017

Muzeum w Lęborku serdecznie zaprasza w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w dniach 9 i 10 września w godz. 11.00 - 16.00 do bezpłatnego zwiedzania ekspozycji muzealnych, wystawy czasowej "Rybactwo i rybołówstwo na Pomorzu" oraz baszt.
Więcej

Zaproszenie na losowanie kolejności projektów na liście projektów do głosowania

Wtorek, 5 września 2017

Burmistrz Miasta zaprasza mieszkańców oraz wnioskodawców projektów złożonych do Budżetu Obywatelskiego w Lęborku na 2018 rok, na publiczne losowanie kolejności projektów na Liście projektów do głosowania.

Więcej

Utwardzone wjazdy na podwórka przy 1 Maja, Czołgistów i Polskich Marynarzy

Wtorek, 5 września 2017

W okresie wakacyjnym na zlecenie Miasta utwardzono wjazdy na podwórka 3 wspólnot mieszkaniowych. Nowe wjazdy z płyt YOMB wybudowano pomiędzy posesjami  ul. 1 Maja 6 i 7, Czołgistów 2 i 3 oraz przy Polskich Marynarzy 3. Łączny koszt utwardzenia wjazdów wyniósł ok. 30 tys. zł.
Więcej

„Pod papugami”. Nowy plac zabaw przy ul. Staszica

Wtorek, 5 września 2017

W pobliżu Szkoły Podstawowej nr 7 w Lęborku od strony ul. Staszica od kilku tygodniu funkcjonuje nowy plac zabaw. W ramach wartej 51 tys. zł miejskiej inwestycji stanęła „tropikalna” platforma ze zjeżdżalniami, karuzela, samochód na sprężynach, ławki i ogrodzenie zewnętrzne. 
 
Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF