Aktualności

Wyniku konkursu pn. “Biuro Mentoringu – Wehikuł Usamodzielnienia”

Poniedziałek, 10 lipca 2017

Ogłoszenie o wynikach otwartych konkursów ofert na zadania publiczne miasta Lęborka. Dotacje przyznane na rok 2017.

Więcej

Międzynarodowy Zlot Legionów Rzymskich w Oskowie

Piątek, 7 lipca 2017

Od piątku do niedzieli (7-9 lipca) na terenie Faktorii Rzymskiej Koń Trojański  w Oskowie koło Cewic, odbędzie się I Międzynarodowy Zlot Legionów Rzymskich. Na Zlot swój przyjazd zapowiedziały legiony z Polski i z zagranicy - Rumunii, Rosji, Białorusi i Niemiec. Na miejscu będzie można poznać życie obozowe legionistów, formacje bojowe, umundurowanie, sprzęt i wiele innych atrakcji. Imprezę Honorowym Patronatem objął Burmistrz Lęborka Witold Namyślak.
Więcej

Zakopują skrzynie na Osiedlu Wschód

Piątek, 7 lipca 2017

Trwa budowa ulicy Przemysłowej i Korzennej, ulic obsługujących lęborską Specjalną Strefę Ekonomiczną w dzielnicy „Lębork – Wschód”. W ramach inwestycji w trzech lokalizacjach na głębokości 3 metrów powstają zbiorniki retencyjno-rozsączające. Owinięte geowłókniną  ażurowe skrzynki stanowią element kanalizacji deszczowej.
Więcej

32. edycja Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego

Czwartek, 6 lipca 2017

Organizatorzy Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego ogłosili jego 32 edycję. Konkurs adresowany jest do wszystkich osób, które piszą i pragną, aby ich twórczość została zauważona.
Więcej

Stwórzmy razem kolekcję Muzeum Historii Polski

Środa, 5 lipca 2017

Muzeum Historii Polski w Warszawie prowadzi społeczną akcję zbierania pamiątek historycznych – „Małe Wielkie Historie”, które w przyszłości znajdą się w Muzeum. Celem zbiórki jest pozyskanie nowych muzealiów do Muzeum Historii Polski.
Więcej

Bardzo dobry wynik Weroniki

Środa, 5 lipca 2017

W czwartym dniu Mistrzostw Europy Juniorów w pływaniu rozgrywanych w Izraelu, Weronika Hallmann, 17-letnia pływaczka UKS 1 MEYN Solex Lębork, zajęła 4. miejsce na dystansie 100 metrów stylem klasycznym w wyścigu finałowym, z czasem 1:09.65 s,  ustanawiając nowy rekord życiowy.
Więcej

Spotkania informacyjne ws. konkursu Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY

Środa, 5 lipca 2017

1 lipca br. wystartował kolejny konkurs Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY na wsparcie inicjatyw i projektów w sferach pożytku publicznego. Nabór wniosków trwa do 31 lipca za pośrednictwem generatora www.Witkac.pl. Wszelkie dokumenty konkursowe dostępne są na stronie www.akumulatorspoleczny.pl oraz www.eduq.pl.
Więcej

Weryfikacja merytoryczna projektów - zakończona

Środa, 5 lipca 2017

Zgodnie z par. 4 ust. 7 Załącznika nr 1 do Uchwały Nr XVIII-246/2016 Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 09.06.2016 r. w sprawie przyjęcia "Zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Miasto Lębork dotyczących Budżetu Obywatelskiego" Burmistrz Miasta informuje, że w dniu 08.06.2017 r. Zespół Weryfikacyjny zakończył weryfikację merytoryczną projektów złożonych w ramach “Budżetu Obywatelskiego w Lęborku” na 2018 r.

Poniżej Protokół z weryfikacji.
Więcej

Rekrutacja do projektu "Lęborska Akademia Młodych" - nowy nabór

Środa, 5 lipca 2017

Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości STOLEM oraz Twin Media Sp. z o.o. zaprasza mieszkańców powiatu lęborskiego na bezpłatne szkolenia komputerowe i staże przyuczające do zawodu organizowane w ramach projektu „Lęborska Akademia Młodych”. Zgłoszenia do projektu przyjmowane są od 3 do 7 lipca 2017r.
Więcej

Erasmus+ Gimnazjum nr 1 we francuskim Sarreguemines

Wtorek, 4 lipca 2017

Ostatnie spotkanie projektowe uczniów Gimnazjum nr 1, w ramach realizacji programu Erasmus+ odbyło się we Francji. Uczestnicy  z Polski, Niemiec, Francji, Portugalii i Niemiec  spotkali się w małym francuskim miasteczku - Sarreguemnines, liczącym 23 tys. mieszkańców i położonym w regionie Grand Est w departamencie Mozela, na granicy z niemieckim landem Saarland.
Więcej

Liczna delegacja lęborskich Kaszubów na XIX Zjeździe w Rumi

Poniedziałek, 3 lipca 2017

1 lipca 2017 roku odbył się po raz dziewiętnasty Światowy Zjazd Kaszubów. Gospodarzem Zjazdu w tym roku była Rumia, współorganizatorem tradycyjnie Zarząd Główny Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Zjazd Kaszubów  organizowany jest od 1999 roku dla okazania radości z włączenia całego regionu Kaszub do jednego województwa.
Więcej

Mammobus w Lęborku

Poniedziałek, 3 lipca 2017

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się w Lęborku w dniach 7 i 8 lipca 2017 - na parkingu przy sklepie Kaufland, ul. Toruńska 6.

Więcej

Most na Weterynaryjnej. Trwa budowa kanalizacji deszczowej

Poniedziałek, 3 lipca 2017

Kończy się kolejny etap prac związanych z budową mostu przez rzekę Łebę przy ul. Weterynaryjnej, Pilotów i Matejki. W ostatnich tygodniach ułożono deszczową sieć kanalizacyjną od strony ulicy Komuny Paryskiej. W następnych tygodniach kanalizacja deszczowa układana będzie po drugiej stronie rzeki na ul. Weterynaryjnej.
Więcej

Wakacyjny kurs tańca hip-hop

Poniedziałek, 3 lipca 2017

Stowarzyszenie EDUQ zaprasza darmowy kurs tańca hip hop, dla dorosłych i młodzieży, prowadzony przez wolontariuszkę z Włoch. Zajęcia ruszają 4-go lipca i trwać będą do połowy sierpnia. Taneczne spotkania odbywać się będą w każdy wtorek w Stacji Kultura przy ul. Dworcowej. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.
Więcej

Czyste powietrze Pomorza – edycja 2017

Poniedziałek, 3 lipca 2017

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku poinformował, że termin rozstrzygnięcia konkursu pn. Czyste powietrze Pomorza (edycja 2017), pierwotnie planowany na 23 czerwca 2017 r., został wydłużony

Więcej

Dni Młodzieży w Wołkowysku

Piątek, 30 czerwca 2017

Na zaproszenie miasta Wołkowyska z Białorusi lęborska delegacja uczestniczyła w spotkaniu miast partnerskich poświęconych Dniom Młodzieży.  

Więcej

Przejdź do góry strony