Wielki sukces zawodników Lęborskiego Klubu Biegacza im. Braci Petk

Utworzono: 25-09-2023

Rekord Polski i złoty medal Michała Gajdusa, brąz Błażeja Frączaka i 26. miejsce Konrada Metery to dorobek zawodników Lęborskiego Klubu Biegacza im. Braci Petk w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U16 zorganizowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki w Słubicach. Trenerką młodych zawodników jest Klaudia Pilarska.

W zawodach udział wzięło ponad 1000 zawodniczek i zawodników z 260 klubów lekkoatletycznych z całego kraju.

Lęborski Klubu Biegacza im. Braci Petk reprezentowali: Michał Gajdus, Błażej Frączak oraz Konrad Metera.

Mistrzem i rekordzistą Polski w biegu na 1000 metrów z przeszkodami został Michał Gajdus z wynikiem 2:39.17. Błażej Frączak wywalczył brązowy medal w biegu na 1000 m. Konrad Metera zajął 26. miejsce w biegu na 2000 m.

Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych startów!