Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Konsultacje ws. programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok 2018

Wtorek, 25 lipca 2017

Na podstawie Uchwały Nr LIX-512/2010 Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 29.10.2010 w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania z  organizacjami pozarządowymi projektów aktów prawa miejscowego Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza przeprowadzenie konsultacji projektu uchwały w sprawie przyjęcia Rocznego programu współpracy na 2018 rok Gminy Miasto Lębork z organizacjami pozarządowymi. Konsultacje prowadzone będą od 2 do 15 sierpnia br.
Więcej

Modernizacja miejskiego monitoringu

Wtorek, 25 lipca 2017

W połowie lipca br. zakończył się kolejny etap modernizacji miejskiego monitoringu. W kluczowych dla bezpieczeństwa miasta lokalizacjach w miejsce uszkodzonych lub wyeksploatowanych kamer zamontowano 5 kamer (Dworcowa-PKP, rondo Solidarności, Czołgistów-Starostwo, Staromiejska i Olimpijczyków).
Więcej

Lęborskie Dni Jakubowe AD 2017

Poniedziałek, 24 lipca 2017

Lęborskie Dni Jakubowe w Lęborku upłynęły w rytmie dźwięków muzyki z różnych regionów: Ukrainy, Bośni i Hercegowiny, Białorusi, Polski oraz wieczornych koncertów Ani Dąbrowskiej i zespołu Cugowscy. W tym roku Lębork wyjątkowo licznie odwiedziły delegacje miast partnerskich. Podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej podpisano umowę o współpracy z miastem Bałta na Ukrainie.
Więcej

Festiwal Międzynarodowe Spotkania z Folklorem "Muzyka Regionów" 21 i 23 lipca

Piątek, 21 lipca 2017

„Muzyka Regionów” co roku gromadzi sporą publiczność  i stanowi atrakcję dla lęborczan oraz turystów. Impreza jest znakomitą okazją do poznawania ciągle żywej kultury ludowej różnych regionów Polski i Europy. Koncerty odbędą się 21 i 23 lipca.
Więcej

Lęborskie Dni Jakubowe - Spacer z duchami Krzyżaków

Piątek, 21 lipca 2017

To jedna z wielu imprez podczas Lęborskich Dni Jakubowych. Nocna wędrówka z duchami Krzyżaków, które przy blasku pochodni oprowadzą mieszkańców i turystów wokół obwarowań miejskich oraz opowiedzą ciekawe historie z przeszłości miasta i jego historycznych budowli, rozpocznie się o godzinie 21.45 w piątek 21 lipca, przy Sanktuarium św. Jakuba Ap.
Więcej

Wystawa w wieży Sanktuarium św. Jakuba Apostoła

Czwartek, 20 lipca 2017

Muzeum w Lęborku, w ramach obchodów Lęborskich Dni Jakubowych, zaprasza do zwiedzania wystawy pt. „To co minęło – to co pozostało. Lęborskie pamiątki z przełomu XIX i XX wieku. ”

 

Więcej

Otwarcie ronda Miasta Wołkowysk na osiedlu „Lębork-Wschód”

Czwartek, 20 lipca 2017

W piątek 21 lipca 2017 r. o godz. 15.00 odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy z nazwą „Rondo Miasta Wołkowysk”.
Więcej

Promowali Lęborskie Dni Jakubowe w Łebie

Środa, 19 lipca 2017

We wtorek 18 lipca br. Łebę odwiedzili podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Lęborku. Celem wyjazdu do nadmorskiej miejscowości była promocja Lęborskich Dni Jakubowych. Wyposażeni w balony, wiatraczki, ulotki i plakaty podopieczni ŚDS-u informowali przede wszystkim turystów o zbliżającym się Święcie Miasta. Podobne wyjazdy promocyjne realizowane są od wielu lat.
Więcej

Biuletyn Miejski w nowej odsłonie

Środa, 19 lipca 2017

Biuletyn Urzędu Miejskiego w Lęborku przeszedł metamorfozę. W okazji Lęborskich Dni Jakubowych ratuszowe wydawnictwo wydane zostało w nowej szacie graficznej. 20-stronicowe bezpłatne pismo  do rąk mieszkańców i turystów trafiło we wtorek. Biuletyn Miejski zyskał nowy, atrakcyjny wygląd,  ma więcej zdjęć i infografik oraz objętości. Dostępny będzie także w wersji elektronicznej w internecie.

Więcej

XI Międzynarodowy Zlot Jakubów już w sobotę

Środa, 19 lipca 2017

Ważnym i stałym punktem Lęborskich Dni Jakubowych jest Międzynarodowy Zlot Jakubów, który od lat cieszy się dużą popularnością wśród Jakubów z Lęborka i z całej Polski.
Więcej

XVII Bieg Uliczny św. Jakuba Ap. - 22 lipca

Środa, 19 lipca 2017

Już w tę sobotę - 22 lipca br. odbędzie się XVII Bieg Uliczny św. Jakuba Ap. Zapraszamy wszystkich sympatyków biegania do udziału. Bieg zostanie przeprowadzony ulicami Lęborka na dystansie 10 km. Trasa biegu jest atestowana i liczy 4 okrążenia.
Więcej

Ograniczenia w ruchu podczas Lęborskich Dni Jakubowych

Środa, 19 lipca 2017

Informujemy, że w dniach 21-23 lipca 2017r. /piątek, sobota, niedziela/ w związku z odbywającą się na Placu Pokoju w Lęborku imprezą masową pn. „Lęborskie Dni Jakubowe 2017” nastąpią pewne ograniczenia w ruchu drogowym.   
Więcej

Ogłoszenie otwartego naboru na partnera

Wtorek, 18 lipca 2017

Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza otwarty nabór na partnera spoza sektora finansów publicznych do wspólnej realizacji projektu w ramach Poddziałania 6.2.2. Rozwój usług społecznych Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
Więcej

25 lat kapłaństwa o. Piotra Pawlika

Wtorek, 18 lipca 2017

W sobotę, 15 lipca o godz. 9.00, o. Piotr Pawlik odprawił Mszę Św. z okazji dziękczynienia za 25 lat kapłaństwa. Ojciec Pawlik przez osiem lat pełnił funkcje gwardiana i proboszcza Sanktuarium św. Jakuba Ap. w Lęborku. We Mszy dziękczynnej uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz samorządowych Lęborka.

 

Więcej

Lęborskie Dni Jakubowe już w tym tygodniu!

Poniedziałek, 17 lipca 2017

Największa lęborska impreza, przyciągająca tysiące lęborczan i turystów odbędzie się już w tym tygodniu!
Lęborskie Dni Jakubowe, które w tym roku odbywają się w dniach 21-23 lipca, zainauguruje uroczyste posiedzenie Rady Miejskiej w dniu 21 lipca. Podczas sesji wręczone zostanie Honorowe Wyróżnienie Miasta Lęborka „Lęborski Lew”, które w tym roku przyznane zostało Pani Annie Sobolewskiej.
Więcej

Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej drużyn 6-osobowych

Piątek, 14 lipca 2017

Serdecznie zapraszamy chętną młodzież do udziału w Wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej drużyn 6-osobowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych pod patronatem Burmistrza Miasta Lęborka.

Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF