Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Erasmus+ Gimnazjum nr 1 we francuskim Sarreguemines

Wtorek, 4 lipca 2017

Ostatnie spotkanie projektowe uczniów Gimnazjum nr 1, w ramach realizacji programu Erasmus+ odbyło się we Francji. Uczestnicy  z Polski, Niemiec, Francji, Portugalii i Niemiec  spotkali się w małym francuskim miasteczku - Sarreguemnines, liczącym 23 tys. mieszkańców i położonym w regionie Grand Est w departamencie Mozela, na granicy z niemieckim landem Saarland.
Więcej

Liczna delegacja lęborskich Kaszubów na XIX Zjeździe w Rumi

Poniedziałek, 3 lipca 2017

1 lipca 2017 roku odbył się po raz dziewiętnasty Światowy Zjazd Kaszubów. Gospodarzem Zjazdu w tym roku była Rumia, współorganizatorem tradycyjnie Zarząd Główny Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Zjazd Kaszubów  organizowany jest od 1999 roku dla okazania radości z włączenia całego regionu Kaszub do jednego województwa.
Więcej

Mammobus w Lęborku

Poniedziałek, 3 lipca 2017

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się w Lęborku w dniach 7 i 8 lipca 2017 - na parkingu przy sklepie Kaufland, ul. Toruńska 6.

Więcej

Most na Weterynaryjnej. Trwa budowa kanalizacji deszczowej

Poniedziałek, 3 lipca 2017

Kończy się kolejny etap prac związanych z budową mostu przez rzekę Łebę przy ul. Weterynaryjnej, Pilotów i Matejki. W ostatnich tygodniach ułożono deszczową sieć kanalizacyjną od strony ulicy Komuny Paryskiej. W następnych tygodniach kanalizacja deszczowa układana będzie po drugiej stronie rzeki na ul. Weterynaryjnej.
Więcej

Wakacyjny kurs tańca hip-hop

Poniedziałek, 3 lipca 2017

Stowarzyszenie EDUQ zaprasza darmowy kurs tańca hip hop, dla dorosłych i młodzieży, prowadzony przez wolontariuszkę z Włoch. Zajęcia ruszają 4-go lipca i trwać będą do połowy sierpnia. Taneczne spotkania odbywać się będą w każdy wtorek w Stacji Kultura przy ul. Dworcowej. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.
Więcej

Czyste powietrze Pomorza – edycja 2017

Poniedziałek, 3 lipca 2017

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku poinformował, że termin rozstrzygnięcia konkursu pn. Czyste powietrze Pomorza (edycja 2017), pierwotnie planowany na 23 czerwca 2017 r., został wydłużony

Więcej

Dni Młodzieży w Wołkowysku

Piątek, 30 czerwca 2017

Na zaproszenie miasta Wołkowyska z Białorusi lęborska delegacja uczestniczyła w spotkaniu miast partnerskich poświęconych Dniom Młodzieży.  

Więcej

Elektroniczna rejestracja na Międzynarodowy Zlot Jakubów – Zapraszamy!

Piątek, 30 czerwca 2017

Międzynarodowy Zlot Jakubów jest organizowany już od ponad 10 lat. Przez ten czas nieustannie cieszy się dużą popularnością. Każdego roku setki Jakubów rejestrują się w Kwaterze Zlotu, aby otrzymać upominkowe gadżety oraz wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Więcej

Weronika Hallmann wicemistrzynią Europy na 50 m stylem klasycznym

Piątek, 30 czerwca 2017

Świetne informacji dotarły z Mistrzostw Europy Juniorów w Pływaniu. W pierwszym dniu zawodów w Izraelu zawodniczka UKS Jedynka MEYN Solex Lębork zdobyła w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym srebrny medal. Nasza zawodniczka w sesji finałowej dwukrotnie poprawiała rekord kraju 17-latek (31.67 w półfinale i  31.55 w finale).
Więcej

Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego

Czwartek, 29 czerwca 2017

Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego  informuje, iż uruchomiony został nabór wniosków o przyznanie Stypendiów Marszałka Województwa Pomorskiego. Stypendia przyznawane są w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów i młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego.
Więcej

I turniej Grand Prix Wakacji Dzieci i Młodzieży w tenisie

Czwartek, 29 czerwca 2017

W ramach cyklu imprez sportowych pod patronatem Burmistrza Miasta „Bezpieczne Wakacje 2017” w dniu 28 czerwca odbyły się pierwsze z zaplanowanych trzech, w ramach Wakacyjnego Turnieju Tenisa Ziemnego.
Więcej

Jubileusz 20-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy „LWIĄTKO”

Czwartek, 29 czerwca 2017

"W DOBRĄ STRONĘ – naszą misją jest tworzyć dom, w którym chce się żyć!” – pod takim hasłem 29 czerwca br. obchodzony był jubileusz 20-lecia działalności w Lęborku Środowiskowego Domu Samopomocy „LWIĄTKO”. Na uroczystość przybyli obecni i byli domownicy, pracownicy i zaproszeni goście. Były wspomnienia, życzenia i wspaniałe prezenty.
Więcej

Rada udzieliła Burmistrzowi absolutorium

Czwartek, 29 czerwca 2017

Podczas XXIX Sesji Rady Miejskiej w Lęborku 28 czerwca 2017 r.  Rada podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia sprawozdania z wykonania budżetu za 2016 rok. Spośród 21 obecnych radnych 15 głosowało za przyjęciem sprawozdania, 3 osoby były przeciwne, 3 osoby wstrzymały się od głosu.

 

Więcej

Wakacyjne zajęcia językowe z włoskiego i hiszpańskiego

Czwartek, 29 czerwca 2017

Stowarzyszenie EDUQ zaprasza na letnie zajęcia językowe od podstaw, prowadzone przez wolontariuszy zagranicznych, z Włoch i Hiszpanii. Spotkania odbywać się będą do połowy sierpnia, w budynku ZWAR-u (ul. Krzywoustego 1, pok. 128). Udział w zajęciach jest bezpłatny. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.
Więcej

XIX Światowy Zjazd Kaszubów w Rumi

Czwartek, 29 czerwca 2017

Tegoroczny Światowy Zjazd Kaszubów odbędzie się 1 lipca w Rumi. Głównym miejscem wydarzeń będzie stadion MOSiR-u oraz Park Miejski.  Na imprezę będzie można jak co roku dotrzeć Transcassubią, pociągiem, który jest symbolem zjazdu. Gwiazdami tej edycji Zjazdu Kaszubów będzie Kamil Bednarek oraz Monika Lewczuk.

 

Więcej

Ostrzeżenie przed burzami

Czwartek, 29 czerwca 2017

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni informuje o prognozowanych na obszarze województwa pomorskiego burzach  z opadami deszczu i porywami wiatru, lokalnie opadach gradu.

 

Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF