Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Sukcesy zawodników UKS Ekonomik-Maratończyk

Czwartek, 27 kwietnia 2017

Uczestnikiem niedawnego maratonu Orlen Warsaw Marathon był lęborski biegacz Piotr Pobłocki z UKS Ekonomik-Maratończyk, który może pochwalić się udziałem w licznych startach. Lęborczanin zajął bardzo wysokie, 5 miejsce w Mistrzostwach Polski rozegranych podczas V Orlen Warsaw Marathon .

Więcej

Bieg o Puchar Konstytucji 3 Maja

Czwartek, 27 kwietnia 2017

Już w najbliższą sobotę tj. 29 kwietnia 2017r. o godz.11:00 w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku przy ul. Kusocińskiego 56 odbędą się Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar Konstytucji 3 Maja, zaliczane do cyklu Grand-Prix Lęborka sezonu 2016/2017.

Więcej

XV Otwarty Rajd Turystyczny Cyklistów “Jesteśmy w Unii”

Czwartek, 27 kwietnia 2017

Kolejna edycja rajdu dla uczczenia wejścia Polski do Unii Europejskiej odbędzie się 1 maja 2017. Rozpoczęcie rajdu - godz. 12.00, zakończenie godz.16.00.
Więcej

Sukces zawodniczki LKB Braci Petk

Czwartek, 27 kwietnia 2017

Podczas największego polskiego maratonu Orlen Warsaw Marathon w minioną niedzielę, swój debiut zaliczyła Dominika Nowakowska. Zawodniczka LKB im. Braci Petk Lębork, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski na średnich i długich dystansach, finiszowała na wysokim, siódmym miejscu wśród kobiet z czasem 2:39,35.
Więcej

3 maja zapraszamy na IX edycję Turnieju Drwali

Czwartek, 27 kwietnia 2017

W ramach Lęborskiej Majówki 2017, która odbędzie się w dniu 3 maja br. w parku za Starostwem Powiatowym, przeprowadzona zostanie IX Edycja Turnieju Drwali. Początek zmagań godz.18:00.

Regulamin Turnieju w załączniku:
Więcej

Podsumowanie konkursu "Działaj kulturalnie – myśl globalnie – segreguj lokalnie"

Czwartek, 27 kwietnia 2017

25 kwietnia br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lęborku odbyło się podsumowanie IV Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. „Działaj kulturalnie – myśl globalnie – segreguj lokalnie” zorganizowano w ramach Światowego Dnia Ziemi. Na konkurs wpłynęło łącznie 96 prac z 8 placówek powiatu lęborskiego. Nagrody i wyróżnienia w konkursie ufundowało Miasto Lębork.
Więcej

Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym w Lęborku

Wtorek, 25 kwietnia 2017

Serdecznie zapraszamy na Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym, które przeprowadzone zostaną w dniu 13 maja 2017r. /sobota/ o godz.15:30 w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Piotra Skargi 52.

 

Więcej

Błękit rzeki dobrem Krainy

Wtorek, 25 kwietnia 2017

29 kwietnia br. odbędzie się dziewiąta edycja akcji "Błękit rzeki dobrem Krainy", która ma na celu przygotowanie rzeki Łeby do zbliżającego się sezonu turystycznego. Akcję organizują LOT "Ziemia Lęborska - Łeba", Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku we współpracy ze Starostwem Powiatowym, urzędami gminnymi w Nowej Wsi Lęb. i Wicku, nowowiejskim Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz firmą FamilyDay Spływy Kajakowe.

Więcej

„Kto z nas lepiej i prędzej” – Konkurs Sportowy dla Szkół Podstawowych

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017

W Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku, w sobotę 22 kwietnia br. przeprowadzony został Konkurs Sportowy dla Szkół Podstawowych „Kto z nas lepiej i prędzej”. W konkursie wzięły udział: Szkoła Podstawowa nr 4, 5 i 8 w Lęborku oraz Społeczna Językowa Szkoła Podstawowa.  Reprezentacja każdej szkoły składała się z 36 uczniów z klas I, II i III.

 

Więcej

Uroki Błękitnej Krainy - spotkania i wystawa

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Spotkania odbędą się w klubie Biblioteki Miejskiej. Wstęp wolny. 25 kwietnia o godz. 18.00 - Od Nowęcina do Zdrzewna - mniej znana trasa wycieczkowa - spotkanie z Wiesławem Budkowskim.

Więcej

I miejsce lęborskich pływaków w VIII Memoriale Stanisława Uby

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017

22 kwietnia br. na pływalni „Rafa” w Lęborku 487 pływaków z 16 klubów z Chojnic, Gdańska, Gdyni, Kartuz, Lęborka, Malborka, Rumi, Słupska, Sopotu, Stargardu Gdańskiego i Tczewa walczyło o zwycięstwa w VIII Memoriale Stanisława Uby. W klasyfikacji medalowej zwyciężyli gospodarze zawodów – pływacy UKS 1 MEYN SOLEX Lębork, zdobywając 26 medali - 13 złotych, 10 srebrnych i 3 brązowe.
Więcej

V Powiatowy Konkurs Wiosenny Powiew Poezji

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017

19 kwietnia br. odbyła się piąta edycja konkursu recytatorskiego „Wiosenny Powiew Poezji im. Gustawa Holoubka”. Główną ideą konkursu jest promowanie kultury słowa, umiejętności pięknego wysławiania się, czytania, a także promocja utalentowanych recytatorsko dzieci.

Więcej

70-lecie II Liceum Ogólnokształcącego

Piątek, 21 kwietnia 2017

"Od Seminarium dla Wychowawczyń Przedszkoli do II Liceum Ogólnokształcącego im . K. Wojtyły w Lęborku." Pod takim tytułem Jubileusz 70-lecia obchodzili dziś nauczyciele, pracownicy, rodzice, uczniowie i absolwenci szkoły.
 
Więcej

Staże dla osób bezrobotnych

Piątek, 21 kwietnia 2017

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje, że dysponuje środkami przeznaczonymi na organizację staży dla osób bezrobotnych do 30 roku życia oraz osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, tj. kobiet, osób długotrwale bezrobotnych, z niepełnosprawnościami, powyżej 50 roku życia, o niskich kwalifikacjach i zaprasza Pracodawców Powiatu Lęborskiego do składania wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu.

 

Więcej

Spotkanie ws. odnawialnych źródeł energii

Czwartek, 20 kwietnia 2017

"Praktyczne wykorzystanie pomp ciepła, fotoogniw oraz innych odnawialnych źródeł energii w budynkach przemysłowych i wielomieszkaniowych" to tytuł prezentacji, którą przedstawią przedstawiciele Konsorcjum Energooszczędnych Rozwiązań Innowacyjnych z Trójmiasta 25 kwietnia o godz. 13.30 w Sali Rajców lęborskiego Ratusza.
Więcej

Skąd my się tu wzięliśmy? - konkurs genealogiczny

Środa, 19 kwietnia 2017

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Lęborku, Powiat Lęborski, Gmina Miasto Lębork oraz Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne z siedzibą w Sopocie zapraszają wszystkie dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych oraz z gimnazjów do udziału w konkursie genealogicznym „Skąd my się tu wzięliśmy?”.
Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF