Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Trwa budowa bloków przy Konopackiej i Czecha

Poniedziałek, 27 lutego 2017

Zgodnie z harmonogramem prowadzona jest budowa kolejnych mieszkań komunalnych. 22 mieszkania będzie miał budynek przy ul. Czecha, 8 przy ul. Konopackiej. Obie inwestycje otrzymały dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. W przypadku budynku przy Czecha było to 30%, przy Konopackiej 40%.
Więcej

X Gala Sportu Powiatu Lęborskiego. Weronika Hallmann z nagrodą Burmistrza

Poniedziałek, 27 lutego 2017

25 lutego 2017r. w auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku odbyła się jubileuszowa X Gala Sportu Powiatu Lęborskiego. Podczas sportowej imprezy rozstrzygnięty został m.in. Plebiscyt „Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 2016”. Nagrodę specjalną Burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka otrzymała utalentowana pływaczka UKS-u Jedynka Solex Lębork Weronika Hallmann.
Więcej

Konkurs „Inicjatywy Społeczne”

Poniedziałek, 27 lutego 2017

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza organizacje pozarządowe (NGO) oraz osoby fizyczne z całej Polski do wzięcia udziału w konkursie pn. „Inicjatywy społeczne”. Ideą i głównym celem konkursu jest zachęcenie do realizowania działań oraz inicjatyw wspierających lokalne społeczności.

 

Więcej

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Piątek, 24 lutego 2017

26 lutego 2017 roku o godz. 12.00 na terenie garnizonu Lębork, odbędzie się V edycja Biegu „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Główną ideą Biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w łatach 1944 — 1963 w obrębie przedwojennych granic RP, propagowanie wiedzy z historii najnowszej połączonej z aktywnym spędzaniem czasu wolnego.

 

Więcej

Pływacy Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku zajęli I miejsce w Gdyni

Piątek, 24 lutego 2017

W czwartek 23 lutego br. odbyły się półfinały Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetach Pływackich. Na 25-metrowej pływalni w Gdyni bezkonkurencyjni w wyścigach sztafetowych byli pływacy klas sportowych Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku, zajmując I miejsca w sztafetach pływackich 8 × 25 m stylem dowolnym w kategorii dziewcząt i chłopców.

 

Więcej

Konferencja o kształceniu ogólnym w Powiecie Lęborskim

Piątek, 24 lutego 2017

„Rozwój kształcenia ogólnego w Powiecie Lęborskim” to tytuł konferencji zorganizowanej 24 lutego br. przez Starostwo Powiatowe w Lęborku. W konferencji udział wziął m.in. Burmistrz Lęborka Witold Namyślak, Doradca Burmistrza Alicja Zajączkowska oraz Sekretarz Miasta Marian Kurzydło.
Więcej

10-lecie Amatorskiej Ligi Siatkówki

Piątek, 24 lutego 2017

W tym roku rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku obchodzą swój jubileusz 10-lecia. Organizowana przez Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA liga od początku wspierana jest przez  Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku i rozgrywana jest pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Lęborka Witolda Namyślaka.
Więcej

Kobieta (i) wulkan

Środa, 22 lutego 2017

Czy warto pojechać do Panamy, Nikaragui i Kostaryki i jak zdobyć wulkan opowie 23 lutego w klubie Biblioteki Miejskiej Anita Demianowicz: podróżniczka, reporterka i fotografka.
Więcej

Zapisz się już dziś do XVII Biegu Ulicznego św. Jakuba Ap. – Lębork, 22 lipca 2017r. godz. 16.00

Środa, 22 lutego 2017

Już 22 lipca br. zapraszamy wszystkich sympatyków biegania do udziału w XVII Biegu Ulicznym św. Jakuba Ap. Bieg zostanie przeprowadzony ulicami Lęborka na dystansie 10 km. Trasa biegu jest atestowana i liczy 4 okrążenia. Start honorowy o godz. 1550 – pl. Pokoju, start ostry o godz. 16.00 – ul. 1 Maja w pobliżu PKO, meta na pl. Pokoju.

 

Więcej

Farm Frites Poland S.A ze Złotym Laurem Jakości

Środa, 22 lutego 2017

16 lutego br. firma Farm Frites Poland otrzymała Złoty Laur w kategorii średnie organizacje, w XX edycji konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości, organizowanego przez Pomorską Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Gdańsku.
Więcej

Lęborski ZUS zaprasza płatników składek na szkolenie

Środa, 22 lutego 2017

W dniu 27 lutego 2017 r. w Inspektoracie ZUS w Lęborku przy ul. Bolesława Krzywoustego 15 odbędzie się bezpłatne szkolenie dla płatników składek. Przedmiotem szkolenia będzie obsługa programu "Płatnik”.

 

Więcej

Innowacje na ludzką miarę – zgłoś pomysł

Wtorek, 21 lutego 2017

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z materiałami informacyjnymi projektu „Innowacje na ludzką miarę – wsparcie rozwoju mikroinnowacji w obszarze usług opiekuńczych dla osób zależnych”, w ramach którego prowadzony jest nabór pomysłów do inkubatora innowacji społecznych w Gdyni - http://www.innowacjespoleczne.org.pl/

 

Więcej

X Gala Sportu Powiatu Lęborskiego – uhonorują najlepszych

Wtorek, 21 lutego 2017

25 lutego br. w auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku odbędzie się uroczysta X Gala Sportu Powiatu Lęborskiego. Podczas Gali rozstrzygnięty zostanie X Plebiscyt „Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 2016”, a najlepsi sportowcy, trenerzy, drużyny i działacze powiatu lęborskiego odbiorą nagrody i wyróżnienia.
Więcej

Wyczółkowskiego wyremontowana

Wtorek, 21 lutego 2017

190 metrów jezdni (850 m2 nawierzchni) ma wyremontowany odcinek ulicy Wyczółkowskiego wraz ze skrzyżowaniem. To pierwsza zrealizowana inwestycja drogowa w naszym mieście w tym roku. Nową podbudowę, krawężniki i nawierzchnię asfaltową zyskał odcinek ulicy w rejonie placu zabaw i w kierunku Stacji Uzdatniania Wody.
Więcej

Historia drukarstwa w Stromych Schodach

Poniedziałek, 20 lutego 2017

W miniony piątek, w galerii Strome Schody w Muzeum otwarta została wystawa pt. Czarna sztuka” poświęcona typografii, drukarstwu i piśmiennictwu. Prezentowane eksponaty obrazują zwiedzającym rozwój sztuki drukarskiej od czasów Gutenberga po XX wiek.
Więcej

Konsultacje społeczne i piknik. Odnawiamy i ożywiamy NOWY ŚWIAT

Poniedziałek, 20 lutego 2017

18 lutego br. z udziałem mieszkańców odbyły się konsultacje zapisów Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta „Lębork – Północ”. Na spotkaniu w świetlicy szkolnej „małej czwórki” zaprezentowane zostały najważniejsze działania inwestycyjne i społeczne związane z rewitalizacją. Konsultacje prowadzone były także podczas pikniku na ul. Stryjewskiego.
Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF