Aktualności

I Lokalne Forum Międzysektorowe w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Lęborku

Wtorek, 25 października 2016

Forum Inicjowania Rozwoju "UP Foundation" i Stowarzyszenie "EDUQ" zaprasza 28 października br. do Inkubatora Przedsiębiorczości w Lęborku na I Lokalne Forum Międzysektorowe. Forum skierowane jest do przedstawicieli wszystkich sektorów - pozarządowego, prywatnego i samorządowego. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Więcej

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Jan Paweł II - Bądźcie świadkami miłosierdzia”

Poniedziałek, 24 października 2016

22 października 2016 roku w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Jan Paweł II - Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Uczestnikami konkursu były dzieci i młodzież z 15 placówek z terenu powiatu lęborskiego.

Więcej

Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym

Poniedziałek, 24 października 2016

 W sobotę 22 października br. w Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku przeprowadzone zostały Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym, w których wystartowali  zawodnicy ze Słupska, Wejherowa, Lęborka oraz  powiatu lęborskiego.

Więcej

VII Mistrzostwa Polski w Sufrcastingu

Poniedziałek, 24 października 2016

W dniach 14-16 października 2016 roku w Dębkach odbyły się VII Mistrzostwa Polski w wędkarskie morskim brzegowo - plażowym. W organizacje zawodów zaangażował się Sportowy Klub Wędkarstwa Morskiego „Pomuchel – Lębork”, a Burmistrz Lęborka objął Honorowy Patronat nad imprezą.
Więcej

Represjonowani politycznie żołnierze-górnicy spotkali się w 67 rocznicę

Poniedziałek, 24 października 2016

23 października br. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku z udziałem władz miasta i powiatu, delegacji służb mundurowych, kombatantów, a przede wszystkim ostatnich żyjących żołnierzy-górników oraz ich rodzin odprawiona została uroczysta msza św. w 67. rocznicę powstania batalionów, represjonowanych politycznie żołnierzy górników.
Więcej

30 lat Kaszubskiego Zespołu Regionalnego „LEVINO”

Poniedziałek, 24 października 2016

Jubileuszowy koncert z okazji 30-lecia działalności Zespołu, promocja nowej płyty „Kaszëbskô Królewô” dedykowanej pamięci współzałożycielce i autorce nazwy zespołu „LEVINO” Marii Sobisz oraz koncert i moc życzeń od zaproszonych gości. Tak wyglądał piątkowy (21.10) Jubileusz zespołu kaszubskiego związanego już od 3 dekad z naszym miastem.
Więcej

Międzynarodowe spotkanie Erasmus+ w Gimnazjum nr 1

Piątek, 21 października 2016

W minionym tygodniu Gimnazjum nr 1 gościło uczestników projektu Erasmus+ „Opening Doors to Europe”. Była to trzecia wizyta w ramach tego międzynarodowego projektu. Polskę odwiedzili uczniowie i nauczyciele z Portugalii, Niemiec, Francji i Szwecji.
Więcej

Ogłoszenie o rozpoczęciu konsultacji społecznych

Czwartek, 20 października 2016

Burmistrz Miasta Lęborka działając na podstawie art. 17 ust. 2 pkt 3 w związku z art. 6 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. z 2015 r., poz. 1777, z późn. zm.) informuje o rozpoczęciu i zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Lęborka dla obszaru „Lębork - Północ”.

Więcej

Msza św. i spotkanie represjonowanych żołnierzy - górników

Czwartek, 20 października 2016

23 października o godzinie 12.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, z inicjatywy p. Bernarda Neumeullera i Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Górników, Zarząd Okręgowy w Słupsku, odprawiona zostanie uroczysta Msza Św. z okazji 67 rocznicy powstania batalionów i represjonowanych politycznie żołnierzy górników.

 

Więcej

Szwecja w pigułce

Środa, 19 października 2016

Biblioteka Miejska zaprasza na kolejne spotkanie podróżnicze, tym razem o Szwecji. 20 października o godz. 18.00 w Klubie biblioteki odbędzie się spotkanie z Martą Nowosińską - szwecjoholiczką, podróżniczką, studentką skandynawistyki, przewodnikiem wycieczek po Szwecji.
Więcej

Osiedle Sportowa. Budowa nowego połączenia z obwodnicą

Środa, 19 października 2016

Coraz bliżej do zakończenia robót drogowych przy Osiedlu Sportowa. W ciągu kilku tygodni wciąż rozbudowujące się osiedle zyska nowe połączenie z obwodnicą. Na wysokości kościoła przy ul. Teligi trwa budowa łącznika, który połączy osiedle z rondem na obwodnicy i nowo wybudowaną ulicą Żeromskiego.
Więcej

Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym

Wtorek, 18 października 2016

22 października 2016 r. (sobota) w Miejskiej Hali Sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Lęborku odbędą się Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym. Zapisy do turnieju rozpoczynają się od godziny 15.30, natomiast gry od godz. 16.00.

 

Więcej

Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar „GRAND-PRIX” Lęborka sezonu 2016-2017

Wtorek, 18 października 2016

W sobotę 22 października br. zostanie przeprowadzony kolejny bieg z cyklu Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar „Grand-Prix Lęborka sezonu 2016-2017. Już od godz. 11.00 w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku, swoich sił będą próbować zawodnicy z Lęborka i okolic. Kolejny bieg odbędzie się 12 listopada 2016 roku.

 

Więcej

Buczka na ukończeniu

Wtorek, 18 października 2016

Kończą się roboty drogowe na ulicy Buczka. W ostatnich miesiącach wybudowany został 450 metrowy odcinek ulicy do granicy z gminą Nowa Wieś Lęborska, a wraz z nią kanalizacja deszczowa, ciąg pieszo-rowerowy oraz zatoki autobusowe. Częściowo wybudowane, a częściowo przebudowane zostało oświetlenie, a na głównym skrzyżowaniu trwają prace wykończeniowe przy nowym rondzie.
Więcej

Wyniki głosowania

Poniedziałek, 17 października 2016

Informacja o wyniku głosowania nad projektami złożonymi w ramach „Budżetu Obywatelskiego w Lęborku na 2017 rok”

Więcej

„Misie Ptysie”- spektakl dla dzieci w Stacji Kultura

Poniedziałek, 17 października 2016

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na kolejne przedstawienie z cyklu „Niedzielne spotkania z teatrem” - 23 października Teatr Lalki „Tęcza” zaprezentuje w Stacji Kultura przedstawienie pod tytułem „Misie Ptysie ”.
Więcej

Przejdź do góry strony