Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Debata podsumowująca diagnozę problemów "Lęborka Północ"

Czwartek, 10 listopada 2016

9 listopada br. w ratuszu odbyła się debata podsumowująca diagnozę terenu zdegradowanego "Lębork Północ". Paweł Kołacz, ekspert do spraw rewitalizacji, rodowity lęborczanin, zaprezentował główne przedsięwzięcia zaproponowane w Gminnym Programie Rewitalizacji. Z dokumentem można zapoznać się na stronie http://www.lebork.pl/aktualnosci/ogloszenie-o-rozpoczeciu-konsultacji-spolecznych/. Zachęcamy do przeczytania GPRu, zgłaszania uwag za pomocą formularza.
Więcej

Szkolenie z Wolontariatu

Czwartek, 10 listopada 2016

Regionalne Centrum Młodzieży zaprasza młodzież (z Lęborka i okolic) do udziału w szkoleniu z podstaw wolontariatu. Celem szkolenia jest pogłębienie i uporządkowanie wiedzy uczestników/czek o wolontariacie. Podczas szkolenia odpowiemy na pytania: jak i po co być wolontariuszem/ką? gdzie można pracować jako wolontariusz/ka oraz jakie prawa i obowiązki z tego wynikają? Przekażemy również tajniki skutecznego działania, zasad pracy w grupie i umiejętnej komunikacji.

Więcej

"Moje Westerplatte" profesora Andrzeja Januszajtisa

Środa, 9 listopada 2016

W środę  9 listopada br. w sali audiowizualnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w ramach obchodów Święta Niepodległości z inicjatywy Komitetu Terenowego Naczelnej Organizacji Technicznej w Lęborku i Urzędu Miejskiego w Lęborku wykład dla młodzieży „Moje Westerplatte” wygłosił fizyk, nauczyciel akademicki, pasjonat, znawca i propagator historii Gdańska prof. Andrzej Januszajtis.
Więcej

Indywidualne Biegi Przełajowe z okazji Dnia Niepodległości

Środa, 9 listopada 2016

Z okazji Święta Niepodległości zapraszamy wszystkich lęborczan uprawiających biegi do wzięcia udziału w dorocznych Indywidualnych Biegach Przełajowych.

Więcej

Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych

Środa, 9 listopada 2016

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza w dniu 11 listopada 2016 na siódme lęborskie Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych z okazji Święta Niepodległości. Impreza jest jedną z nielicznych okazji do wspólnego przypomnienia sobie starych polskich piosenek i pieśni patriotycznych.
Więcej

Obchody Święta Niepodległości w Lęborku

Środa, 9 listopada 2016

Serdecznie zapraszamy Lęborczan do uczestnictwa w tegorocznych obchodach Święta Niepodległości w Lęborku.
Więcej

Piknik Militarny w Garczegorzu

Środa, 9 listopada 2016

W dniu 11 listopada w ramach obchodów Święta Niepodległości na boisko Sahara w Garczegorzu o godz. 14.00 rozpocznie się Piknik Militarny „Siekier & Mazurek”.
Więcej

Sezon grzewczy 2016/2017 - uwaga na czad

Środa, 9 listopada 2016

W związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku przypomina mieszkańcom o zagrożeniu zatruciem tlenkiem węgla, zwanym potocznie czadem.

 

Więcej

Cegiełki wspomogą budowę pomnika gen. Stanisława Sosabowskiego

Środa, 9 listopada 2016

11 listopada br. po zakończeniu uroczystości przed Obeliskiem Niepodległości oraz w LCK „Fregata”, po wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych, harcerze ze Społecznego Komitetu Budowy Pomnika generała brygady Stanisława Franciszka Sosabowskiego w Lęborku, będą rozprowadzali cegiełki na budowę pomnika.
Więcej

39 medali dla pływaków MEYN SOLEX Lębork

Wtorek, 8 listopada 2016

W ostatnią niedzielę 6 listopada, na 25 metrowej pływalni SOSiR w Słupsku, odbyły się Ogólnopolskie zawody pływackie dzieci i młodzieży z okazji Święte Niepodległości. O zwycięstwo rywalizowało 586 zawodników z 11 klubów pływackich z Gdańska, Gdyni, Kartuz, Malborka, Sopotu, Słupska i Lęborka.
Więcej

Nowe połączenie z Osiedlem Sportowa. To się sprawdza

Wtorek, 8 listopada 2016

Od kilkunastu dni przejezdne dla kierowców i pieszych jest nowe połączenie Osiedla Sportowa z Aleją Jana Pawła II. Na wysokości kościoła przy ul. Teligi wybudowany został łącznik z obwodnicą.  Dzięki budowie ronda na obwodnicy zmotoryzowani zyskali nowy wyjazd z osiedla, a piesi możliwość bezpiecznego przejścia w kierunku dworca PKP i centrum handlowego.
Więcej

"Rondo Miasta Wołkowysk" na osiedlu "Lębork-Wschód"

Wtorek, 8 listopada 2016

4 listopada br. Rada Miejska w Lęborku podjęła uchwałę o nadaniu nazwy rondu na osiedlu „Lębork-Wschód” zlokalizowanemu u zbiegu ulic Wrzosowej i Lwowskiej. „Rondo Miasta Wołkowysk”  nawiązuje do wieloletniej współpracy Lęborka z Wołkowyskiem na Białorusi.
 
Więcej

Rusza rozbudowa i budowa drogi wojewódzkiej 214 na odcinku Łeba- Białogarda

Wtorek, 8 listopada 2016

4 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wicku nastąpiło podpisanie umowy na rozbudowę i budowę drogi wojewódzkiej 214 na odcinku Łeba - Białogarda wraz z budową obwodnicy m. Wicko. Łączna długość odcinka wyniesie 13,7 kilometra. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Wykonawcą robót budowlanych będzie firma STRABAG Sp. z.o.o. 
Więcej

Rada Miejska przyjęła stanowisko w sprawie budowy drogi ekspresowej S-6

Poniedziałek, 7 listopada 2016

Radni Rady Miejskiej w Lęborku Uchwałą Nr XXI-325/2016 z dnia 4 listopada 2016r. przyjęli stanowisko w sprawie realizacji drogi ekspresowej S-6. Stanowisko jest odpowiedzią na ostatnie doniesienia medialne mówiące o odsuwaniu w czasie realizacji drogi S-6.
Więcej

Wybrano wykonawcę mostu przy ul. Weterynaryjnej

Poniedziałek, 7 listopada 2016

Rozstrzygnął się przetarg na budowę nowego mostu na rzece Łebie. Most połączy ul. Weterynaryjną z Komuny Paryskiej tworząc alternatywny przejazd w północnej części miasta. Inwestycję do 30 września 2018 wykona konsorcjum firm WANT i PBUH Want z Tczewa. Koszt 3 mln 444 tys. zł.
Więcej

9 listopada debata końcowa w sprawie rewitalizacji "Lęborka Północ"

Poniedziałek, 7 listopada 2016

9 listopada, o godz. 16:30, w Sali Rajców Urzędu Miejskiego rozpocznie się debata podsumowująca diagnozę terenu zdegradowanego. Paweł Kołacz, ekspert do spraw rewitalizacji, rodowity lęborczanin, zaprezentuje główne przedsięwzięcia zaproponowane w Gminnym Programie Rewitalizacji. Zachęcamy do przeczytania GPRu, zgłaszania uwag za pomocą formularza i wzięcia udziału w dyskusji podczas debaty.
Więcej
Ważne
Lęborska Majówka 2018
20-04-2018
Zapraszamy na „Lęborską Majówkę 2018”! W programie znajdują się...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF