Aktualności

Budowa skrzyżowania na obwodnicy. Połączy ul. Żeromskiego, Jana Pawła II i Teligi

Czwartek, 28 lipca 2016

Trwają intensywne prace przy budowie nowej drogi alternatywnej i skrzyżowania ulic Teligi, Żeromskiego i Jana Pawła II (obwodnica). Na wysokości kościoła przy ul. Teligi wybudowane zostanie skrzyżowanie o ruchu okrężnym, które połączy tę część osiedla z obwodnicą i z ulicą Żeromskiego. W przyszłym tygodniu nastąpi organizacja ruchu na obwodnicy, równolegle do drogi krajowej zostanie wybudowany tymczasowy objazd.
Więcej

72 rocznica Powstania Warszawskiego - o 17.00 zostaną włączone syreny

Czwartek, 28 lipca 2016

W poniedziałek 1 sierpnia o godzinie 17.00 na Pl. Pokoju odbędą się uroczystości związane z 72 rocznicą Powstania Warszawskiego.
Więcej

Nagroda Burmistrza Miasta Lęborka dla uzdolnionych dzieci i młodzieży

Środa, 27 lipca 2016

Do dnia 10 września 2016 r. oraz do dnia 5 października 2016 (w przypadku wniosków  w dziedzinie: nauka, w kategorii: szkoła wyższa), można zgłaszać wnioski o przyznanie Nagrody Burmistrza Miasta Lęborka  zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Lęborku Nr XXVII-460/2013 z dnia 20 czerwca 2013 r. w sprawie przyjęcia  lęborskiego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży za szczególne osiągnięcia w dziedzinach: nauka, sport, kultura i sztuka, w kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum,  szkoła ponadgimnazjalna, szkoła wyższa.

 

Więcej

Konsultacje społeczne planu zagospodarowania przestrzennego

Środa, 27 lipca 2016

Burmistrz Lęborka zawiadamia o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego  w rejonie osiedla „Sportowa” pomiędzy ulicami: Krzywoustego, Jana Pawła II, Kusocińskiego w Lęborku oraz o przystąpieniu do przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko wyżej wymienionej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Mieszkańcy swoje uwagi mogą składać do 31 sierpnia br.
Więcej

Lęborczanie pokochali bieganie. 148 ukończyło Bieg św. Jakuba

Środa, 27 lipca 2016

Rekordowy był tegoroczny XVI uliczny Bieg św. Jakuba. Na starcie 10 kilometrowego biegu ulicami Lęborka stawiło się aż 476 zawodników. Bieg ukończyło 462 biegaczy (rok temu 446) w tym aż 148 mieszkańców Lęborka. Wyniki XVI Ulicznego Biegu św. Jakuba Ap. 23 lipca 2016:
Więcej

Lęborskie Dni Jakubowe AD 2016

Wtorek, 26 lipca 2016

Lęborskie Dni Jakubowe 2016 upłynęły w rytmie dźwięków muzyki z różnych regionów: Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Polski oraz koncertów Sylwii Grzeszczak i zespołu ENEJ. Wśród atrakcji Święta Miasta był Jarmark św. Jakuba z rzemiosłem artystycznym, regionalnym chlebem, serem, wędliną i napitkiem. LDJ to zabawa dla najmłodszych w ramach festynu odpustowego „Franciszkanie Dzieciom”, występy teatrów ulicznych, grajków, plener malarski czy wiele towarzyszących imprez sportowych z rekordowym pod względem ilości uczestników Biegiem św. Jakuba. W tym czasie Lębork był kolorowy, tętniący życiem, pełen ulicznego gwaru i dobrej muzyki.
Więcej

Tenis stołowy - zawody w Chorwacji

Wtorek, 26 lipca 2016

W dniach 8-17 lipca br. w stolicy Chorwacji - Zagrzebiu odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów w tenisie stołowym. Do pięcioosobowej męskiej reprezentacji Polski juniorów powołany został 18 - letni zawodnik Poltarex Pogoń Lębork - Sławomir Dosz.
Więcej

Stypendia szkolne

Wtorek, 26 lipca 2016

Rodzice uczniów zamieszkałych na terenie Lęborka w okresie od 1 sierpnia do 15 września 2016 r. mogą składać wnioski o przyznanie stypendiów szkolnych na rok szkolny 2016/2017.
Więcej

XXXI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Mieczysława Stryjewskiego

Poniedziałek, 25 lipca 2016

Miejska Biblioteka Publiczna ogłosiła kolejną, 31. edycję Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. M. Stryjewskiego. Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim wziąć udział poeci i prozaicy, zrzeszeni i nie zrzeszeni w organizacjach twórczych.
Więcej

"Pomorze na weekend" - audycja z Lęborka w TVP3 Gdańsk

Poniedziałek, 25 lipca 2016

W piątek 22 lipca br. nasze miasto odwiedziła ekipa programu w TVP3 Gdańsk "Pomorze na weekend". W 75 minutowym programie na żywo zaprezentowane zostały atrakcje turystyczne i kulturalne miasta, nowe inwestycje i wiele ciekawostek o Lęborku. Gośćmi programu byli ludzie kultury, turystyki, sportu oraz samorządowcy. Telewizyjną audycję można oglądać w internecie na stronie internetowej TVP3 Gdańsk - "Pomorze na weekend - Lębork" - TUTAJ.

Więcej

Komunikat

Piątek, 22 lipca 2016

Rejon Dróg Wojewódzkich w Lęborku ze względu na SYTUACJĘ WYJĄTKOWĄ - rozmycie korpusu drogowego i zarwanie nawierzchni jezdni DW 214 na odcinku od km 25+600 do 25+700 w miejscowości Nowa Wieś Lęborska, do której doszło w nocy z 14 na 15 lipca br. w trakcie ciągłych i gwałtownych opadów deszczu, informuje, że w dniu wczorajszym, tj. 21.07.2016 r., w godzinach nocnych z uwagi na bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa i zdrowia dla ludzi, mienia i środowiska w TRYBIE AWARYJNYM dokonano całkowitego zamknięcia drogi dla ruchu samochodowego w wymienionej lokalizacji. 
Więcej

Zlot Jakubów po raz dziesiąty - 23 lipca

Piątek, 22 lipca 2016

Już w tę sobotę 23 lipca w Lęborku odbędzie się X Międzynarodowy Zlot Jakubów. W Zlocie mogą wziąć udział wszyscy chłopcy i mężczyźni o imieniu Jakub lub osoby o takim nazwisku. Rejestracja Jakubów w Kwaterze Głównej Zlotu na Placu Pokoju (koło sceny) w godz. od 9.00 do 17.00.
Więcej

Międzynarodowe Spotkania z Folklorem „MUZYKA REGIONÓW” - 22 i 24 lipca

Piątek, 22 lipca 2016

Impreza jest wydarzeniem kulturalnym, które na stałe wpisało się w Lęborskie Dni Jakubowe. W tym roku odbędzie się już po raz 10-ty.
Więcej

Pospaceruj z duchami Krzyżaków 22 lipca

Piątek, 22 lipca 2016

Podobnie jak w ubiegłym roku, podczas Jarmarku będzie można uczestniczyć w nocnej wędrówce - "Spacerze z duchami Krzyżaków".  "Spacer z duchami Krzyżaków" rozpocznie się o godzinie 21.30 w piątek 22 lipca przy Sanktuarium św. Jakuba Ap.
Więcej

Otwarcie wystawy „Stop – klatka, stop – Lębork. Miasto okiem Lęborczan” - 22 lipca w wieży kościelnej

Piątek, 22 lipca 2016

W czasie Lęborskich Dni Jakubowych, w dniach 22-24 lipca, w wieży Sanktuarium św. Jakuba Ap. będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną zatytułowaną „Stop –klatka, stop – Lębork. Miasto okiem Lęborczan”.
Więcej

Pomorze na weekend w Lęborku– audycja TVP 3

Piątek, 22 lipca 2016

Zapraszamy wszystkich do oglądania w piątek 22 lipca 2016 r. audycji na żywo z Lęborka w ramach cyklu „Pomorze na weekend”. Początek godz. 19.15 w TVP Gdańsk.

 

Więcej

Przejdź do góry strony