Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Konsultacje w sprawie projektu uchwały o inicjatywie lokalnej

Czwartek, 17 listopada 2016

Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza przeprowadzenie konsultacji projektu uchwały w sprawie określenia trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej.
Więcej

Mocny głos z Lęborka w sprawie budowy drogi S6

Czwartek, 17 listopada 2016

W obliczu ostatnich doniesień medialnych, w których przedstawiciele rządu odkładają budowę drogi ekspresowej S6 w województwie pomorskim  w Lęborku podpisany został  Apel Mieszkańców Pomorza skierowany do Rządu RP w sprawie budowy drogi ekspresowej S6.
 
Więcej

Szkolenia MON z samoobrony dla kobiet

Czwartek, 17 listopada 2016

Z inicjatywy Ministra Obrony Narodowej rusza I edycja ogólnopolskich, bezpłatnych szkoleń dla kobiet z technik samoobrony. Na terenie powiatu słupskiego i lęborskiego szkolenie odbywać się będzie na bazie jednostek wojskowych w Ustce i Słupsku.
Więcej

Musical "Szepty serc" ponownie na scenie

Środa, 16 listopada 2016

Grupa Artystyczna ENOSIS ponownie wystawi musical "Szepty serc". Spektakl swoją premierę miał 3 czerwca br. Bardzo pozytywne opinie widzów, a także oczekiwania społeczności lokalnej spowodowały, że grupa teatralna postanowiła wyjść naprzeciw i kolejny raz zaprezentować przedstawienie na deskach -  zbudowanego specjalnie na tą okazję - teatru.
Więcej

Biegi Przełajowe z okazji Święta Niepodległości

Środa, 16 listopada 2016

W ubiegłą sobotę w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku przeprowadzono Indywidualne Biegi Przełajowe z okazji Święta Niepodległości, w których wystartowali zwodnicy ze Słupska, Sopotu, Bytowa, Wejherowa, Rumi, Sławna, Sierakowic oraz powiatu wejherowskiego.

Więcej

Śpiewajmy razem w Stacji Kultura

Wtorek, 15 listopada 2016

W dniu 19 listopada o godz. 15.30 w Stacji Kultura przy ul. Dworcowej 8a odbędzie się wspólne śpiewanie piosenek harcerskich i turystycznych. Wstęp wolny.
Więcej

Spotkanie podróżnicze - SYCYLIA. MIĘDZY NIEBEM, A MORZEM

Wtorek, 15 listopada 2016

Biblioteka Miejska zaprasza 17 listopada o godz. 18.00 do Klubu biblioteki na spotkanie z Ewą Cichocką, autorką książki "Sycylia. Między niebem a morzem".
Więcej

Komeda Jazz Festiwal w Lęborku

Wtorek, 15 listopada 2016

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert w ramach XXII Komeda Jazz Festiwal. W sobotę, 19 listopada br. o godz. 18.00 na scenie w kinie Fregata zaprezentuje się Leszek Kułakowski Quintet z wybitnym amerykańskim saksofonistą – Andy Middletonem.
Więcej

Bezpłatne warsztaty dla opiekunów osób z zaburzeniami dementywnymi

Wtorek, 15 listopada 2016

Stowarzyszenie „Żyj Dla Innych”, zaprasza 18 listopada o godz. 17.30 na spotkanie w ramach projektu pn. „Grupa wsparcia dla opiekunów i rodzin osób z chorobą Alzheimera i innymi zaburzeniami dementywnymi” . Temat spotkania: Zespół stresu opiekuna - metody relaksacji.

 

Więcej

Promocja książki „Archeologiczne zabytki Pomorza. Województwo Pomorskie”

Wtorek, 15 listopada 2016

W czwartek 17 listopada 2016r. w Stacji Kultura przy ul. Dworcowej 8 w Lęborku odbędzie się promocja książki „Archeologiczne zabytki Pomorza. Województwo Pomorskie”. Przewodnik prezentuje najciekawsze stanowiska i obiekty archeologiczne, placówki muzealne i skanseny tematyczne znajdujące się na terenie województwa pomorskiego, w tym te z Lęborka i powiatu lęborskiego.
Więcej

Spotkali się w Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

Wtorek, 15 listopada 2016

14 listopada na całym świecie obchodzony był Dzień Walki z Cukrzycą. W tym dniu w naszym mieście Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Lębork  zorganizowało w CH „Jantar” akcję bezpłatnego badania poziomu cukru we krwi i pomiar ciśnienia. Po południu diabetycy spotkali się w sali Inkubatora Przedsiębiorczości na edukacyjno-szkoleniowych wykładach o cukrzycy i umiejętności życia z tą chorobą.
Więcej

Buczka z afaltem do granic miasta

Poniedziałek, 14 listopada 2016

Zakończyły się roboty drogowe na ulicy Buczka. W ostatnich miesiącach wybudowany został 450 metrowy odcinek ulicy do granicy z gminą Nowa Wieś Lęborska, a wraz z nią kanalizacja deszczowa, ciąg pieszo-rowerowy oraz zatoki autobusowe. Częściowo wybudowane, a częściowo przebudowane zostało energooszczędne LED-owe oświetlenie. Na głównym skrzyżowaniu wybudowano rondo. Koszt drogowej inwestycji realizowanej przez firmę Strabag wyniósł ok. 824 tys. zł.
Więcej

98. rocznica odzyskania Niepodległości. Tak świętował Lębork

Poniedziałek, 14 listopada 2016

Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe, które obchodzimy na pamiątkę odzyskania niepodległości w 1918 roku. Lęborskie uroczystości rozpoczęły się już 9 listopada. W sali audiowizualnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych wykład dla młodzieży „Moje Westerplatte” wygłosił fizyk, nauczyciel akademicki, pasjonat, znawca i propagator historii Gdańska prof. Andrzej Januszajtis.
Więcej

III Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Poniedziałek, 14 listopada 2016

W dniu 9 listopada w Sali Rajców lęborskiego Ratusza odbyła się III sesja II Kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Lęborka. Pierwsze uchwały dotyczyły powołania nowych Radnych, którzy uzupełnili skład  Rady za osoby, które utraciły mandaty w związku z ukończeniem szkoły i zrzeknięciem się mandatu.
Więcej

Debata podsumowująca diagnozę problemów "Lęborka Północ"

Czwartek, 10 listopada 2016

9 listopada br. w ratuszu odbyła się debata podsumowująca diagnozę terenu zdegradowanego "Lębork Północ". Paweł Kołacz, ekspert do spraw rewitalizacji, rodowity lęborczanin, zaprezentował główne przedsięwzięcia zaproponowane w Gminnym Programie Rewitalizacji. Z dokumentem można zapoznać się na stronie http://www.lebork.pl/aktualnosci/ogloszenie-o-rozpoczeciu-konsultacji-spolecznych/. Zachęcamy do przeczytania GPRu, zgłaszania uwag za pomocą formularza.
Więcej

Szkolenie z Wolontariatu

Czwartek, 10 listopada 2016

Regionalne Centrum Młodzieży zaprasza młodzież (z Lęborka i okolic) do udziału w szkoleniu z podstaw wolontariatu. Celem szkolenia jest pogłębienie i uporządkowanie wiedzy uczestników/czek o wolontariacie. Podczas szkolenia odpowiemy na pytania: jak i po co być wolontariuszem/ką? gdzie można pracować jako wolontariusz/ka oraz jakie prawa i obowiązki z tego wynikają? Przekażemy również tajniki skutecznego działania, zasad pracy w grupie i umiejętnej komunikacji.

Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF