Aktualności

Spotkanie z cyklu Ciekawi świata: Gwinea Bissau – zapomniana Afryka

Wtorek, 27 września 2016

Biblioteka Miejska zaprasza na spotkanie z cyklu Ciekawi świata  29 września o godz. 18.00 do Klubu biblioteki. Gościem spotkania będzie Piotr Kowalczyk, obieżyświat, pasjonat fotografii i kolekcjoner skamieniałości.

 

Więcej

Sukces lęborczan na zawodach osób niepełnosprawnych

Wtorek, 27 września 2016

Lęborczanka, Karolina Karpik zdobyła 1. miejsce indywidualnie na ogólnopolskich zawodach sportowych osób niepełnosprawnych, w dyscyplinie paraolimpijskiej „Boccia”. Integracyjny Turniej Boccia dla osób niepełnosprawnych odbył się w dniach 22 – 25 września 2016 r. Ostrów Mausz w Hali sportowej w Sulęczynie.
Więcej

Środa z funduszami dla przedsiębiorców

Wtorek, 27 września 2016

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na spotkanie informacyjne „Środa z Funduszami dla przedsiębiorców na inwestycje proekologiczne, w tym odnawialne źródła energii”. Spotkanie odbędzie się 5 października (środa) w siedzibie Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Słupsku przy ul. Portowej 13B.
Więcej

Trefl Lębork - nowa drużyna piłki siatkowej mężczyzn

Wtorek, 27 września 2016

W dniu 26.09.2016 roku zostało podpisane Porozumienie pomiędzy Urzędem Miejskim w Lęborku a Stowarzyszeniem Przyjaciół Siatkówki. Strony zobowiązały się do wspierania działań na rzecz Zespołu II Ligi Piłki Siatkowej Trefl Lębork, powołanego dzięki porozumieniu pomiędzy Stowarzyszeniem a Lotos Trefl Gdańsk.

Więcej

"Spotkanie pod namiotem” z mieszkańcami obszaru Lębork-Północ

Wtorek, 27 września 2016

W niedzielę 25 września 2016 roku miało miejsce „spotkanie pod namiotem” z mieszkańcami obszaru Lębork-Północ (Nowy Świat, rejon m.in. ul. Mostnika, Orlińskiego, Stryjewskiego, Malczewskiego, Placu Piastowskiego, Placu Kopernika, Kossaka, Gdańskiej), które poświęcone było rozmowie o problemach i sposobach ich rozwiązywania, aby w tej części miasta żyło się lepiej.

Więcej

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych, niebezpiecznych i zużytych opon w zabudowie wielorodzinnej

Wtorek, 27 września 2016

Zalegające w naszych mieszkaniach, piwnicach i garażach odpady typu: meble, opony czy puszki po farbie będą kolejny raz odbierane sprzed miejsc gromadzenia odpadów komunalnych w określone dni października. Sprawdź, kiedy możesz się ich pozbyć!
Więcej

Nowy sezon Biegów Przełajowych o Puchar Grand-Prix rozpoczęty

Poniedziałek, 26 września 2016

W minioną sobotę w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku przeprowadzone zostały Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar Grand-Prix Lęborka sezonu 2016/2017.
Więcej

Nowy projekt aktywizacji zawodowej PUP

Poniedziałek, 26 września 2016

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje, iż pozyskał dodatkowe środki Funduszu Pracy pozostające w dyspozycji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na realizację programu na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej dla osób bezrobotnych w wieku od 30 do 50 roku życia, projekt pn. „Nasze motto to praca”.
Więcej

Ostrzeżenie dla rolników przed wilkami

Poniedziałek, 26 września 2016

W związku z pojawieniem się wilków na terenie województwa pomorskiego Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku informuje rolników prowadzących na terenie Gminy Miasto Lębork hodowlę zwierząt gospodarskich o konieczności zabezpieczenia swoich zwierząt.

Więcej

Uwaga hodowcy trzody chlewnej!

Poniedziałek, 26 września 2016

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lęborku informuje o sposobie obchodzenia się z padłą trzodą chlewną  oraz ze zwierzętami podejrzanymi  o choroby zakaźne.

Więcej

Akcja „Pomóż Zosi i Innym” - 25 września

Piątek, 23 września 2016

Akcję „Pomóż Zosi i Innym” organizuje już w najbliższą niedzielę 25 września Zespół Szkół nr 3 w Lęborku wspólnie z Fundacją DKMS, pod patronatem Burmistrza Miasta Lęborka.

 

Więcej

Mecz pokazowy Trefl Lębork - Lotos Trefl Gdańsk Młoda Liga

Piątek, 23 września 2016

26 września 2016 w hali miejskiej przy Gimnazjum nr 2 w Lęborku o godzinie 18.00 rozegrany zostanie mecz piłki siatkowej  Trefl Lębork - Lotos Trefl Młoda Liga. Wstęp wolny.
Więcej

Koncert dla Zosi

Piątek, 23 września 2016

23 września br. na Placu Pokoju w Lęborku o godz. 15.30 odbędzie się koncert dla Zosi. Na scenie zaprezentują się lokalni wykonawcy. Koncert  poprzedził marsz ulicą Staromiejską, w którym wzięły udział przedszkolaki, uczniowie lęborskich szkół oraz Orkiestra Dęta "Ziemia Lęborska".

 

Więcej

"Niebieski Skarb" w nowym biurze

Czwartek, 22 września 2016

22 września 2016 r. w biurowcu „Zwaru” odbyło się uroczyste otwarcie nowego biura lęborskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum „Niebieski Skarb”. W budynku m.in. w ramach „Lęborskiego Parasola” swoje lokum znalazło wiele lokalnych organizacji. „Niebieski Skarb” mimo, że działa dopiero od 3 lat na swoim koncie wiele sukcesów.
Więcej

25 września pod namiotem badamy Lębork Północ

Czwartek, 22 września 2016

W niedzielę 25 września 2016 roku zapraszamy na spotkanie konsultacyjne mieszkańców obszaru Lębork-Północ (Nowy Świat, rejon ul. Mostnika, Orlińskiego, Stryjewskiego, Malczewskiego, Placu Piastowskiego, Placu Kopernika, Kossaka, Gdańskiej). Spotkanie będzie poświęcone rozmowie o problemach tego rejonu miasta i sposobach ich rozwiązywania.
Więcej

Bez samochodów wyruszyli w okolice Jeziora Lubowidz

Czwartek, 22 września 2016

22 września br. w Lęborku, podobnie jak w latach ubiegłych obchodzimy „Europejski Dzień Bez Samochodu”. Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Lęborska-Łeba” zorganizowała dziś rajd pieszy i rowerowy. Grupa piesza z przewodnikiem PTTK Tadeuszem Krawczykiem wyruszyła o godz. 9 z placu Pokoju na wycieczkę wokół Jeziora Lubowidz.
Więcej

Przejdź do góry strony