Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

XXV Bieg Mikołajkowy – rekordowa ilość sztafet

Czwartek, 8 grudnia 2016

We wtorek 6 grudnia br. przeprowadzone zostały XXV Biegi Mikołajkowe, w których wystartowała rekordowa liczba 22 sztafet, złożonych z dziewcząt i chłopców z lęborskich szkół podstawowych oraz szkół powiatu lęborskiego.
 

Więcej

Przedszkolaki ze świąteczną wizytą w ratuszu

Środa, 7 grudnia 2016

Z świąteczną wizytą burmistrza odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola nr 5. Przedszkolaki złożyły bożonarodzeniowe życzenia, oraz przekazały na ręce Witolda Namyślaka laurkę wykonaną przez jedną z mam. Nie zabrakło wspólnych zdjęć. Na koniec mili goście ratusza zostali obdarowani słodkościami.
Więcej

XXII sesja Rady Miejskiej

Wtorek, 6 grudnia 2016

XXII sesja Rady Miejskiej w Lęborku odbędzie się w dniu 15 grudnia 2016 r. o godzinie 12.00 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego. Na sesji rozpatrzone będą projekty uchwał w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej  Miasta Lęborka na lata 2017 – 2030  oraz uchwalenia budżetu Miasta Lęborka na rok 2017.

 

Więcej

Nauczycielki na medal

Wtorek, 6 grudnia 2016

W lęborskim ratuszu gościły dwie nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 5, laureatki przeprowadzonego jesienią przez Dziennik Bałtycki plebiscytu Nauczyciel na Medal.
Więcej

Mikołajki w kinie Fregata

Wtorek, 6 grudnia 2016

Lęborskie Centrum Kultury zaprasza na Mikołajki w kinie "Fregata". W tym roku 6 grudnia LCK Fregata proponuje animację wytwórni Disneya: „Vaiana. Skarb oceanu”.
Więcej

11 medali pływaków SOLEX-u w Mistrzostwach Okręgu w Gdańsku

Wtorek, 6 grudnia 2016

W dniach 3 i 4 grudnia br. w Gdańsku Chełmie odbyły się Mistrzostwa Okręgu w pływaniu. Doskonałą formę zaprezentowała Weronika Hallmann zdobywając 5 złotych medali i 1 brązowy w konkurencjach indywidualnych.
Więcej

Nowa firma w Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Poniedziałek, 5 grudnia 2016

ALU-SYSTEM z Bydgoszczy jest czwartym podmiotem gospodarczym planującym działalność w Podstrefie Lębork Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dziś w ratuszu właściciel firmy Piotr Kałużny z rąk Mirosława Kamińskiego, prezesa PAAR SA oraz burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka odebrał zezwolenie na prowadzenie działalności w Strefie.
Więcej

Wybór składu komisji grantowych i szkolenie dla organizacji pozarządowych

Czwartek, 1 grudnia 2016

30 listopada br. w sali rajców Ratusza swoich przedstawicieli do komisji konkursowych oceniających wnioski grantowe wybrały lęborskie organizacje pozarządowe. Po wyborach przeprowadzone zostało kilkugodzinne, bezpłatne szkolenie "Nowy wzór oferty na realizację zadania publicznego - pisanie wniosków o dotację”. Przeprowadziła je prezes Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku Marta Makuch.
Więcej

XXV Biegi Mikołajkowe

Środa, 30 listopada 2016

Już w najbliższy wtorek 6 grudnia br. przeprowadzone zostaną XXV Biegi Mikołajkowe, w których wystartuje rekordowa liczba sztafet, aż 22, po 11 dziewcząt i chłopców z lęborskich szkół podstawowych oraz szkół powiatu lęborskiego.

Więcej

Karaoke dla seniorów

Środa, 30 listopada 2016

Stowarzyszenie "Żyj dla innych" oraz Lęborski Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszają na "Karaoke dla seniorów". Spotkanie odbędzie się 4 grudnia o godz. 15.00 w Domu Seniora Magnolia (ul. Poznańska 5). Wstęp bezpłatny.

Więcej

Polsko – niemiecka wymiana młodzieży „Es begann in Danzig….“ – „Zaczęło się w Gdańsku….“

Wtorek, 29 listopada 2016

W dniach 21.11 - 26.11.2016 uczniowie Gimnazjum nr 1 z Lęborka uczestniczyli razem z młodzieżą z Niemiec, z Hansa-Gymnasium ze Stralsundu w warsztatach pt. „Es begann in Danzig…”- „Zaczęło się w Gdańsku…”.
Więcej

Konkurs mistrzów pióra rozstrzygnięty

Wtorek, 29 listopada 2016

W piątkowe popołudnie 25 listopada w sali kina Fregata odbył się finał XXXI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego. Ogłoszone zostały wyniki konkursu a laureaci odebrali nagrody i gratulacje.
Więcej

Komunikat Zarządu Województwa Pomorskiego

Poniedziałek, 28 listopada 2016

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego informuje, że został opracowany projekt Aktualizacji Programu ochrony powietrza dla strefy pomorskiej, w której został przekroczony poziom dopuszczalny pyłu zawieszonego PM10 oraz poziom docelowy benzo(a)pirenu.

Więcej

Rekrutacja do projektu: „Na piątkę z plusem”

Poniedziałek, 28 listopada 2016

 W dniu dzisiejszym rozpoczyna się rekrutacja do projektu „Na piątkę z plusem – wzmacnianie kluczowych kompetencji wśród uczniów lęborskich szkół” realizowanego w ramach działania 03.02. Edukacja Ogólna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Projekt będzie trwał do 31.07.2018 roku. Budżet projektu wynosi 1.920.840,00 złotych.

Więcej

Pływacy MEYN SOLEX zdobyli 38 medali na pływalni „Rafa” w Lęborku

Poniedziałek, 28 listopada 2016

26 listopada 2016 roku w Lęborku wystartowało 482 zawodników z 16 klubów z Gdańska, Gdyni, Kwidzyna, Chojnic, Malborka, Kartuz, Konina, Słupska, Sopotu, Stargardu Gdańskiego i Lęborka w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Dzieci i Młodzieży MEYN 2016.

Więcej

Na Ks. Gracza i w Parku im. Michalskiego stanęły siłownie zewnętrzne

Poniedziałek, 28 listopada 2016

Dwie nowe siłownie zewnętrze stanęły na terenie Lęborka. Pierwszą z nich ulokowano przy ul. Ks. Gracza obok placu zabaw. Drugą zamontowano w Parku im. Michalskiego, także przy placu zabaw oraz powstałym w tym roku Placu Sportów Miejskich. Każda z siłowni składa się z 3 podwójnych urządzeń  firmy Fit-Park. Łączny koszt zamontowanych urządzeń  to ok. 30 tys. zł.
Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF