Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Wigilia Sołtysów Powiatu Lęborskiego

Piątek, 16 grudnia 2016

14 grudnia br. w Wicku odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne sołtysów powiatu lęborskiego. W uroczystości wziął udział także burmistrz Lęborka Witold Namyślak, który wraz z doradcą Alicją Zajączkowską złożył sołtysom świąteczne życzenia i przekazał upominki.
 
Więcej

Jarmark świąteczny na Placu Pokoju

Środa, 14 grudnia 2016

Produkty tradycyjne, stroiki świąteczne, prezenty pod choinkę można będzie kupić podczas Jarmarku Świątecznego, który odbędzie się w dniach 16 - 18 grudnia w godzinach 12.00-18.00 na Placu Pokoju.

 

Więcej

Nowa trybuna. Miasto wybrało firmę projektową

Środa, 14 grudnia 2016

Biuro „Szpilewicz Architekci” wykona na zlecenie miasta „Opracowanie dokumentacji budowlanej trybun z budynkiem administracyjno-socjalnym na Stadionie Miejskim w Lęborku”. Warte 118.018 zł zlecenie ma zawierać m.in. pozwolenie na budowę.  Przy realizacji inwestycji miasto starać się będzie o dofinansowanie przebudowy stadionu z ze środków centralnych i wojewódzkich.
Więcej

Marznące opady

Wtorek, 13 grudnia 2016

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni ostrzega o możliwości występowania na terenie woj. pomorskiego marznących opadów powodujących gołoledź. Zjawisko występować będzie od godzin popołudniowych 13 grudnia do godzin porannych 14 grudnia br.

 

Więcej

Rekrutacja uzupełniająca do projektu "Na piatkę z plusem"

Wtorek, 13 grudnia 2016

Komisja Rekrutacyjna projektu „Na piątkę z plusem – wzmacnianie kluczowych kompetencji wśród uczniów lęborskich szkół” współfinansowanego ze środków RPO dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 ogłasza przeprowadzenie rekrutacji uzupełniającej do w/w projektu w dniach od 12.12. 2016 roku do 23.12.2016 roku.

 

Więcej

MOF o zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym

Wtorek, 13 grudnia 2016

Zapobieganie chorobom cywilizacyjnym wśród mieszkańców powiatu lęborskiego było głównym tematem spotkania członków Wspólnej Reprezentacji Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Lęborka. Spotkanie odbyło się 12 grudnia br. w Urzędzie Miejskim w Lęborku.

 

Więcej

Uczniowie ze szkoły w Garczergorzu z wizytą w ratuszu

Wtorek, 13 grudnia 2016

Lęborski ratusz odwiedzili w poniedziałek (12.12.2016) uczniowie IV i V klasy Zespołu Szkół w Garczegorzu. Uczniowie na Sali Rajców obejrzeli film o średniowiecznych obwarowaniach miasta, a przewodnik turystyczny Jan Kiśluk opowiedział o historii Lęborka. Niespodzianką było spotkanie z burmistrzem Lęborka. Witold Namyślak swoim gościom przekazał słodkie upominki.
Więcej

Zlot Fanów Gwiezdnych Wojen „Forcecon” w Wejherowie

Poniedziałek, 12 grudnia 2016

Rycerze Jedi, pochód Legionu, unikalne ekspozycje, strefa gier, kiermasz, a przede wszystkim premiera filmu „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie” – tak będzie wyglądał Zlot Fanów Gwiezdnych Wojen „Forcecon”, który odbędzie się 15 grudnia w Wejherowie. Tego dnia wejherowski rynek z Pomnikiem Jakuba Wejhera vel Lorda Vadera i Filharmonia Kaszubska zamienią się w świat rodem z Gwiezdnych Wojen.
Więcej

„Mikołaj, który zapomniał…” w Stacji Kultura

Piątek, 9 grudnia 2016

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na kolejne przedstawienie z cyklu „Niedzielne spotkania z teatrem”. 18 grudnia o godz. 15.00 Teatr Lalki „Tęcza” zaprezentuje w Stacji Kultura (dworzec PKP, ul. Dworcowa 8) przedstawienie pod tytułem „Mikołaj, który zapomniał…”.

 

Więcej

Marzycielska Poczta

Piątek, 9 grudnia 2016

Klub Wolontariuszy „Mamy Moc” zaprasza wszystkich do udziału w ogólnopolskiej akcji "Marzycielska Poczta", która polega na pisaniu listów do chorych dzieci. Listy te dają dzieciom siłę do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy. Chore dzieci i ich rodzice w miarę możliwości zdrowotnych i finansowych, odpisują na przesyłki.

 

Więcej

Projekt zmiany planu zagospodarowania do wglądu

Piątek, 9 grudnia 2016

Opracowany projekt zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w obrębie ulic Al. Niepodległości, Węgrzynowicza, Marcinkowskiego, Zwycięstwa w zakresie obejmującym oznaczony tam teren elementarny 10.UU.01., wyłożony zostanie w dniach od 9 grudnia 2016  do  11 stycznia 2017 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Lęborku,  ul. Armii Krajowej 14, pok.116 w godz. od 9.00 do 15.00. 

 

Więcej

XXV Bieg Mikołajkowy – rekordowa ilość sztafet

Czwartek, 8 grudnia 2016

We wtorek 6 grudnia br. przeprowadzone zostały XXV Biegi Mikołajkowe, w których wystartowała rekordowa liczba 22 sztafet, złożonych z dziewcząt i chłopców z lęborskich szkół podstawowych oraz szkół powiatu lęborskiego.
 

Więcej

Przedszkolaki ze świąteczną wizytą w ratuszu

Środa, 7 grudnia 2016

Z świąteczną wizytą burmistrza odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola nr 5. Przedszkolaki złożyły bożonarodzeniowe życzenia, oraz przekazały na ręce Witolda Namyślaka laurkę wykonaną przez jedną z mam. Nie zabrakło wspólnych zdjęć. Na koniec mili goście ratusza zostali obdarowani słodkościami.
Więcej

XXII sesja Rady Miejskiej

Wtorek, 6 grudnia 2016

XXII sesja Rady Miejskiej w Lęborku odbędzie się w dniu 15 grudnia 2016 r. o godzinie 12.00 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego. Na sesji rozpatrzone będą projekty uchwał w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej  Miasta Lęborka na lata 2017 – 2030  oraz uchwalenia budżetu Miasta Lęborka na rok 2017.

 

Więcej

Nauczycielki na medal

Wtorek, 6 grudnia 2016

W lęborskim ratuszu gościły dwie nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 5, laureatki przeprowadzonego jesienią przez Dziennik Bałtycki plebiscytu Nauczyciel na Medal.
Więcej

Mikołajki w kinie Fregata

Wtorek, 6 grudnia 2016

Lęborskie Centrum Kultury zaprasza na Mikołajki w kinie "Fregata". W tym roku 6 grudnia LCK Fregata proponuje animację wytwórni Disneya: „Vaiana. Skarb oceanu”.
Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF