Aktualności

Zajęcia z Zumby na Placu Pokoju

Niedziela, 3 lipca 2016

Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby aktywnie spędzać czas na zajęcia z Zumby na Placu Pokoju. W wakacyjne środy będzie można skorzystać z bezpłatnych i otwartych treningów Zumba Fitness. Zajęcia będą odbywały się 6, 13 i 20 lipca oraz 3, 10 i 17 sierpnia.
Więcej

Niedzielne atrakcje na Placu Pokoju

Czwartek, 30 czerwca 2016

Lęborskie  Centrum Kultury „Fregata” i Urząd Miejski w Lęborku zapraszają najmłodszych w każdą niedzielę lipca od godz. 12.30 na atrakcje na Placu Pokoju. Pierwsze spotkanie już 3 lipca! Za symboliczną opłatą będzie można skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni. Dodatkowo zostanie ustawiony suchy basen z piłkami,  stoisko malowania twarzy i tworzenia zwierzątek z balonów oraz puszczanie ogromnych baniek mydlanych.
Więcej

Wizyta młodzieży z Hiszpanii w ramach projektu „Żyj wolniej”

Czwartek, 30 czerwca 2016

W poniedziałek 27 czerwca 2016 roku wizytę lęborskim ratuszu złożyli młodzi ludzie z AJ MESA LOCAL JUVENTUD DE PUENTE GENIL z miejscowości Puente Genil w Hiszpanii. Młodzież przyjechała do Lęborka w ramach wymiany, w związku z realizacją projektu „Żyj wolniej” (ang. „Slow Life”) w ramach programu Erasmus +. Organizacją goszczącą jest w Lęborskie Towarzystwo Oświatowe, Społeczne Gimnazjum Językowe.
Więcej

Tczewska utwardzona

Czwartek, 30 czerwca 2016

Zakończyły się prace drogowe przy ulicy Tczewskiej. Boczny odcinek ulicy w kierunku przedszkola został utwardzony płytami YOMB. Remont obejmował 73 metry drogi dojazdowej i utwardzenie miejsc parkingowych na 6 pojazdów. Miejską inwestycję zrealizowała firma MAXBRUK, koszt 46 tys. zł.
Więcej

X Ogólnopolski Turniej Łucznictwa Tradycyjnego w Lęborku

Wtorek, 28 czerwca 2016

X Turniej Łucznictwa Tradycyjnego w Lęborku organizuje 2 lipca br. Lęborska Drużyna Łucznicza. Turniej odbędzie się na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego w Lęborku, ul. 9 Maja (Stary Basen). Rozpoczęcie turnieju godz. 10.30. Zapisy uczestników turnieju: godz. 9.30 - 10.30.
Więcej

Środa z Funduszami dla osób młodych

Wtorek, 28 czerwca 2016

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne„Środę z Funduszami dla osób młodych” w dniu 6 lipca w godz. 10.00-13.00 w Słupskim Inkubatorze Technologicznym przy ul. Portowej 13 B (sala konferencyjna I piętro).
Więcej

Wakacje na sportowo

Poniedziałek, 27 czerwca 2016

W okresie wakacji letnich Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku organizuje cykl imprez sportowych pod patronatem Burmistrza Miasta pn. „Bezpieczne Wakacje 2016”.
Więcej

Pogoń na tronie w podwójnej koronie!

Sobota, 25 czerwca 2016

Niesamowity sezon mają za sobą piłkarze Pogoni Lębork. Tydzień temu wywalczyli awans do III ligi do której wracają po 16 latach, a w piątek w Rumi w finale wojewódzkiego PP pokonali Brdę Przechlewo 4:2 i zdobyli regionalny Puchar Polski. Daje on przepustkę do gry w Pucharze Polski na szczeblu centralnym. W połowie lipca w rundzie przedwstępnej Pogoń podejmie drugoligową Kotwicę Kołobrzeg.
Więcej

Wakacje z biblioteką

Piątek, 24 czerwca 2016

Biblioteka Miejska zaprasza dzieci w wieku 10-13 lat na spotkania wakacyjne w godz. 11.00-12.30.

 

Więcej

Pionierów w gruntownej przebudowie

Piątek, 24 czerwca 2016

Ruszyły roboty drogowe na ulicy Pionierów. Prowadzone są tam jednocześnie dwie inwestycje: budowa kanalizacji deszczowej z licznymi robotami drogowymi oraz budowa przyłącza ciepłowniczego do budynku Powiatowego Centrum Edukacyjnego. Obie inwestycje powinny się zakończyć do końca września tego roku.
Więcej

Uczniowie odebrali świadectwa i rozpoczęli wakacje

Piątek, 24 czerwca 2016

 W dniu dzisiejszym w lęborskich szkołach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016.

Zakończenie roku szkolnego to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, podsumowanie trudu dziesięciu miesięcy nauki, a jednocześnie początek dwumiesięcznego okresu odpoczynku, zabawy i beztroski.

Więcej

Jak przetrwać upały

Czwartek, 23 czerwca 2016

Zgodnie z prognozą IMGW, w ciągu najbliższych dni na obszarze całego kraju, również na Pomorzu, będzie utrzymywała się bardzo wysoka temperatura (od 30°C do 35°C). W weekend (25/26.06.) można spodziewać się burz, miejscami z gradem, głównie w południowo-zachodniej części kraju.
Więcej

Obejrzyj wystawę fotografii „Pankow als Motiv”

Czwartek, 23 czerwca 2016

Od 10 czerwca w lęborskim Muzeum - w Galerii Strome Schody można oglądać wystawę fotograficzną „BERLIN PANKOW motywem fotografii  Maxa Skladanowskiego – pioniera filmu i fotografii.”

 

Więcej

Posiedzenie prezydium Kapituły Wyróżnienia Miasta Lęborka „Lęborski Lew”

Wtorek, 21 czerwca 2016

We wtorek 21 czerwca br. obradowało prezydium Kapituły  Wyróżnienia Miasta Lęborka „Lęborski Lew”. Prezydium zapoznało się z wnioskami, które wpłynęły.
Więcej

Atlas – spotkanie podróżnicze

Wtorek, 21 czerwca 2016

23 czerwca o godz 18.00 w Klubie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku odbędzie się spotkanie podróżnicze z Dariuszem Bojanowskim, lęborczaninem, miłośnikiem paralotni, wspinaczek górskich i podróży.
Więcej

Kobiety bliskie Sienkiewiczowi – nowa wystawa w Muzeum

Wtorek, 21 czerwca 2016

Od 20 czerwca br. w Muzeum w Lęborku można obejrzeć wystawę „Kobiety bliskie Sienkiewiczowi”, która nawiązuje do ogłoszonego przez Senat RP w 2016 Roku Sienkiewiczowskiego. Ekspozycja przybliża prywatne relacje Sienkiewicza z najważniejszymi  dla niego kobietami.
Więcej

Przejdź do góry strony