Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Lęborski Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął nowy rok akademicki

Piątek, 28 października 2016

W dniu 27 października 2016 roku,  uroczystym ślubowaniem, studenci Lęborskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli nowy rok akademicki. W sali audiowizualnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych licznie zebrali się członkowie LUTW oraz zaproszeni goście, m. in. Witold Namyślak – Burmistrz Miasta, Teresa Ossowska – Szara – Starosta Lęborski oraz Grzegorz Popin – dyrektor ZSM-I.
Więcej

Ks. Gracza z nowym chodnikiem

Czwartek, 27 października 2016

Zakończył się remont chodnika przy ul. Ks Gracza. Modernizacją objęty został długi odcinek pomiędzy ulicą Kolejarzy, a parkingiem (pętlą) przy kościele. W porozumieniu z Parafią św. Jadwigi Śląskiej wybrukowany został także plac przed kościołem (parafia przekazała materiał). W ramach robót brukarskich wykonano 460 m2 chodnika ze zjazdami oraz 270 m2 placu.
Więcej

Nowa kadencja Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Lęborskiego

Środa, 26 października 2016

13 przedstawicieli organizacji pozarządowych z powiatu lęborskiego weszło w skład Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Lęborskiego na kadencję 2016-2019. Wyboru dokonały organizacje pozarządowe podczas IV Forum Subregionalnego w Lęborku. 11 października br. wybrane zostało trzyosobowe prezydium Rady w składzie: Hanna Janczak – Przewodnicząca, Bartłomiej Zambrzycki – wiceprzewodniczący, Janusz Pomorski – sekretarz.
Więcej

27 października spotkanie z Jakubem Żulczykiem

Środa, 26 października 2016

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zaprasza 27 października 2016 o godz. 18 na  spotkanie z popularnym pisarzem młodego pokolenia Jakubem Żulczykiem. Jego ostatnia powieść "Ślepnąc od świateł" była nominowana do Paszportu Polityki, a na ekrany właśnie wszedł serial telewizyjny "Belfer", którego jest współscenarzystą.
Więcej

Biuro LGD „Dorzecze Łeby” zaprasza na spotkania konsultacyjne

Wtorek, 25 października 2016

Biuro Lokalnej Grupy Działania „Dorzecze Łeby” serdecznie zaprasza na spotkania konsultacyjne w sprawie możliwości pozyskania środków w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.

Więcej

Kolejny bieg z cyklu o Puchar Grand-Prix Lęborka za nami

Wtorek, 25 października 2016

W lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku przeprowadzono drugi z pięciu biegów zaliczany do Indywidualnych Biegów Przełajowych o Puchar Grand-Prix Lęborka sezonu 2016/2017. 

Więcej

Pionierów po gruntownej przebudowie

Wtorek, 25 października 2016

Zakończył się I etap kompleksowej przebudowy ulicy Pionierów.  Koszt inwestycji pn. „Budowa kanalizacji deszczowej w ulicy Pionierów wraz z odtworzeniem nawierzchni” wyniósł prawie 2 mln zł.
Więcej

I Lokalne Forum Międzysektorowe w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Lęborku

Wtorek, 25 października 2016

Forum Inicjowania Rozwoju "UP Foundation" i Stowarzyszenie "EDUQ" zaprasza 28 października br. do Inkubatora Przedsiębiorczości w Lęborku na I Lokalne Forum Międzysektorowe. Forum skierowane jest do przedstawicieli wszystkich sektorów - pozarządowego, prywatnego i samorządowego. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Więcej

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Jan Paweł II - Bądźcie świadkami miłosierdzia”

Poniedziałek, 24 października 2016

22 października 2016 roku w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Jan Paweł II - Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Uczestnikami konkursu były dzieci i młodzież z 15 placówek z terenu powiatu lęborskiego.

Więcej

Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym

Poniedziałek, 24 października 2016

 W sobotę 22 października br. w Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku przeprowadzone zostały Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym, w których wystartowali  zawodnicy ze Słupska, Wejherowa, Lęborka oraz  powiatu lęborskiego.

Więcej

VII Mistrzostwa Polski w Sufrcastingu

Poniedziałek, 24 października 2016

W dniach 14-16 października 2016 roku w Dębkach odbyły się VII Mistrzostwa Polski w wędkarskie morskim brzegowo - plażowym. W organizacje zawodów zaangażował się Sportowy Klub Wędkarstwa Morskiego „Pomuchel – Lębork”, a Burmistrz Lęborka objął Honorowy Patronat nad imprezą.
Więcej

Represjonowani politycznie żołnierze-górnicy spotkali się w 67 rocznicę

Poniedziałek, 24 października 2016

23 października br. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku z udziałem władz miasta i powiatu, delegacji służb mundurowych, kombatantów, a przede wszystkim ostatnich żyjących żołnierzy-górników oraz ich rodzin odprawiona została uroczysta msza św. w 67. rocznicę powstania batalionów, represjonowanych politycznie żołnierzy górników.
Więcej

30 lat Kaszubskiego Zespołu Regionalnego „LEVINO”

Poniedziałek, 24 października 2016

Jubileuszowy koncert z okazji 30-lecia działalności Zespołu, promocja nowej płyty „Kaszëbskô Królewô” dedykowanej pamięci współzałożycielce i autorce nazwy zespołu „LEVINO” Marii Sobisz oraz koncert i moc życzeń od zaproszonych gości. Tak wyglądał piątkowy (21.10) Jubileusz zespołu kaszubskiego związanego już od 3 dekad z naszym miastem.
Więcej

Międzynarodowe spotkanie Erasmus+ w Gimnazjum nr 1

Piątek, 21 października 2016

W minionym tygodniu Gimnazjum nr 1 gościło uczestników projektu Erasmus+ „Opening Doors to Europe”. Była to trzecia wizyta w ramach tego międzynarodowego projektu. Polskę odwiedzili uczniowie i nauczyciele z Portugalii, Niemiec, Francji i Szwecji.
Więcej

Ogłoszenie o rozpoczęciu konsultacji społecznych

Czwartek, 20 października 2016

Burmistrz Miasta Lęborka działając na podstawie art. 17 ust. 2 pkt 3 w związku z art. 6 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. z 2015 r., poz. 1777, z późn. zm.) informuje o rozpoczęciu i zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Lęborka dla obszaru „Lębork - Północ”.

Więcej

Msza św. i spotkanie represjonowanych żołnierzy - górników

Czwartek, 20 października 2016

23 października o godzinie 12.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, z inicjatywy p. Bernarda Neumeullera i Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Górników, Zarząd Okręgowy w Słupsku, odprawiona zostanie uroczysta Msza Św. z okazji 67 rocznicy powstania batalionów i represjonowanych politycznie żołnierzy górników.

 

Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF