Aktualności

Weryfikacja wniosków Budżetu Obywatelskiego zakończona

Czwartek, 8 września 2016

Zgodnie z par. 4 ust. 7 Załącznika nr 1 do Uchwały Nr XVIII-246/2016 Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 09.06.2016 r. w sprawie przyjęcia "Zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Miasto Lębork dotyczących Budżetu Obywatelskiego" Burmistrz Miasta informuje, że w dniu 08.09.2016 r. Zespół Weryfikacyjny zakończył weryfikację merytoryczną projektów złożonych w ramach “Budżetu Obywatelskiego w Lęborku” na 2017 r. Na liście projektów do głosowania znajdzie się 14 projektów w trzech kategoriach: 4 projekty nieinwestycyjne, 3 projekty małe inwestycyjne oraz 7 projektów dużych inwestycyjnych. 

Więcej

Zbadaj słuch w słuchobusie

Czwartek, 8 września 2016

W ramach Narodowego Test  Słuchu – kampanii społecznej prowadzonej od pięciu lat dotyczącej profilaktyki chorób słuchu w dniu 15 września na placu Pokoju w Lęborku w godz. 9.00-15.00 będzie można bezpłatnie zbadać słuch.

 

Więcej

Propozycje realizacji zadań publicznych z zakresu sportu

Środa, 7 września 2016

Przypominamy, że zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Lęborku w sprawie określenia warunków i trybu finansowania rozwoju sportu w mieście Lęborku, propozycje klubów sportowych dotyczące realizacji zadań publicznych z zakresu sportu należy składać do 30 września roku poprzedzającego rok realizacji projektu, wg wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.

Więcej

Uwaga przedsiębiorco! Ostrzeżenie w sprawie wpisów do CEIDG

Środa, 7 września 2016

W związku z utrzymującym się stale zjawiskiem kierowania do przedsiębiorców wpisanych do CEIDG – odpłatnych ofert, kierowanych przez prywatne rejestry o nazwach zbliżonych do „CEIDG”, Ministerstwo Rozwoju przypomina, że wpis do CEIDG oraz wszelkie zmiany wpisu są bezpłatne.

Więcej

„Bon edukacyjny 3+” dla pierwszaków

Środa, 7 września 2016

Do 30 września 2016 r. rodzice, których dzieci rozpoczynają naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej na terenie miasta Lęborka posiadający lęborską Kartę „Duża Rodzina 3+” mogą ubiegać się o „Bon edukacyjny 3+”  w wysokości  100 zł. Środki finansowe w postaci „bonu edukacyjnego 3+” powinny zostać przeznaczone wyłącznie na wsparcie procesu edukacyjnego dziecka. 

Więcej

Rusza budowa boisk przy Gimnazjum nr 2 i ZS nr 3

Wtorek, 6 września 2016

Rozpoczyna się budowa boisk przy Gimnazjum nr 2 i Zespole Szkół nr 3 w Lęborku. Szeroki zakres ma inwestycja przy gimnazjum. Powstaną tam dwa uniwersalne boiska i lekkoatletyczna bieżnia. Z kolei w ZS nr 3 przy Al. Wolności w miejsce wyeksploatowanego asfaltowego boiska stanie nowoczesny obiekt z poliuretanową nawierzchnią.
Więcej

Deratyzacja w Lęborku

Wtorek, 6 września 2016

W okresie od 15.09.2016 do 15.10.2016 r. przeprowadzona  zostanie powszechna akcja odszczurzania na terenie miasta Lęborka. Powszechna akcja deratyzacji obejmuje wszystkie państwowe, prywatne, spółdzielcze i komunalne jednostki organizacyjne oraz posesje i obiekty prywatne na terenie miasta Lęborka.
Więcej

VIII MTB TOUR LĘBORK Pazur Lęborskiego Lwa

Poniedziałek, 5 września 2016

Już w sobotę 10 września br. na terenach leśnych przy Stadionie Miejskim w Lęborku wystartuje wyścig rowerowy MTB Pazur Lęborskiego Lwa. Już po raz ósmy zawodnicy będą mogli zmierzyć się w następujących kategoriach: Smerfy, Mini, Hobby oraz Mega. W zawodach mogą startować amatorzy w różnym wieku i stopniu zaawansowania oraz zawodnicy zrzeszeni w klubach sportowych. Rejestracja osobista w dniu imprezy w biurze zawodów.
Więcej

Europejski projekt w Gimnazjum nr 1 w Lęborku

Poniedziałek, 5 września 2016

Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Lęborku realizują  dwuletni międzynarodowy projekt Erasmus+ pt: „Opening Doors to Europe”. W ramach projektu współpracujemy ze szkołami z Niemiec, Francji, Szwecji i Portugalii – mówi koordynator projektu Katarzyna Wróblewska – Kurzydło. Uczniowie biorą udział w spotkaniach międzynarodowych, licznych konkursach i zadaniach, których realizację zakłada projekt. Już w październiku 2016 lęborskie gimnazjum będzie gospodarzem dużego międzynarodowego spotkania.
Więcej

Podsumowanie XII „GRAND PRIX WAKACJI DZIECI I MŁODZIEŻY W TENISIE” 2016

Poniedziałek, 5 września 2016

Impreza została zorganizowana i przeprowadzona przez: Centrum Sportu i Rekreacji oraz Szkołę Tenisa „SMECZ” już po raz dwunasty. Tegoroczny cykl zakończył trzeci i turniej w dniu 31 sierpnia, w którym uczestniczyło 14 osób. Po zakończeniu rozgrywek nastąpiło podsumowanie całego cyklu.
Więcej

XX sesja Rady Miejskiej

Niedziela, 4 września 2016

W dniu 9 września 2016 o godz.12.00 odbędzie się XX sesja Rady Miejskiej w Lęborku.

 

Więcej

‘Quo vadis”, czyli Narodowe Czytanie na Staromiejskiej

Sobota, 3 września 2016

W sobotę 3 września br. przy lęborskiej fontannie z żabkami, podobnie jak w całym kraju zorganizowano akcję Narodowe Czytanie. W Roku Henryka Sienkiewicza wybór lektury był oczywisty – „Quo vadis”. Od godziny 12 do 14 dzieło naszego noblisty w stylizowanym na antyczny Rzym namiocie czytało kilkanaście osób. Jeden z dłuższych fragmentów przeczytał m.in. burmistrz Lęborka Witold Namyślak.
Więcej

Budynki komunalne staną przy Czecha i Konopackiej

Piątek, 2 września 2016

Ruszyła budowa nowych mieszkań komunalnych. 22 mieszkania będzie miał budynek przy ul. Czecha, 8 przy ul. Konopackiej. Obie inwestycje otrzymały dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. W przypadku budynku przy Czecha było to 30%, przy Konopackiej 40%. Mieszkania gotowe będą w II połowie 2017 roku.
Więcej

PlanszoZgranie - spotkania z grami planszowymi

Piątek, 2 września 2016

4 września 2016 o godz. 15 w Stacji Kultura (dworzec PKP) kolejne spotkanie z grami planszowymi pn. "PlanszoZgranie". Tym razem będzie możliwość zagrania w grę "Królestwo w Budowie" której to mistrzostwa odbędą się w Lęborku w październiku. Wstęp wolny. Więcej informacji na www.facebook.com/planszozgranie
Więcej

Deratyzacja w Lęborku

Piątek, 2 września 2016

W okresie od 15.09.2016r. do 15.10.2016 r. przeprowadzona  zostanie powszechna akcja odszczurzania na terenie miasta Lęborka. Powszechna akcja deratyzacji obejmuje wszystkie państwowe, prywatne, spółdzielcze i komunalne jednostki organizacyjne oraz posesje i obiekty prywatne na terenie miasta Lęborka.
Więcej

Lęborczanie uczcili 77. rocznicę wybuchy II wojny światowej

Czwartek, 1 września 2016

W dniu dzisiejszym pod tablicą Pocztowców Gdańskich w Lęborku odbyła się uroczystość upamiętniająca 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wartę honorową pod tablicą upamiętniającą bohaterstwo obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku zaciągnęło Wojsko.
Więcej

Przejdź do góry strony