Aktualności

Jubileuszowe rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku

Piątek, 7 października 2016

W najbliższą niedzielę, 9 października rozpoczną się rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku. Do startu w lidze zgłosiło się 10 zespołów.
Więcej

Ruszyła „Akademia Zatrudnienia” i „Lęborska Akademia Młodych”

Czwartek, 6 października 2016

W Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości „STOLEM” w Lęborku ruszyły projekty „Akademia Zatrudniania” i „Lęborska Akademia Młodych”. W ich ramach można skorzystać ze szkoleń zawodowych w tym komputerowych ECCC,  drwal-operator pilarki, kursów prawa jazdy kategorii C, E lub D oraz innych, które nadają kwalifikacje zawodowe, a także 6-miesięcznych staży przyuczających do zawodu ze stypendium stażowym w wysokości 1290 zł lub 1390 zł „na rękę”/m-c z ubezpieczeniem.
Więcej

Nowy partner programu „Lębork Miastem dla Dużej Rodziny”

Czwartek, 6 października 2016

Informujemy, że do programu „Lębork Miastem dla Dużej Rodziny” wspierającym rodziny wielodzietne zamieszkałe na terenie miasta Lęborka i korzystających z Kart „Duża Rodzina 3+” przystąpił BAR MLECZNY „ZAKLADKA” z siedzibą w Lęborku przy ul. Dworcowej 8A.

Więcej

Nagrody Burmistrza Miasta dla uzdolnionych uczniów

Środa, 5 października 2016

Jak co roku, w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży (Uchwała Rady Miejskiej nr XXVII-460/2013 z dnia 20 czerwca 2013 r.), przyznane zostały nagrody i wyróżnienia Burmistrza Miasta Lęborka w trzech dziedzinach: Nauka, Kultura i Sztuka oraz Sport, w czterech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna oraz szkoła wyższa.
Więcej

Uwaga na silny wiatr

Środa, 5 października 2016

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni ostrzega przed silnym wiatrem na obszarze województwa pomorskiego.

 

Więcej

Program XIII Lęborskiego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej

Środa, 5 października 2016

7 października rozpocznie się XII Lęborski Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. W programie koncerty chórów, zespołów, Msze Św., konkursy i wiele innych wydarzeń. Program:

 

Więcej

Budżet Obywatelski 2017 - trwa głosowanie

Wtorek, 4 października 2016

Od 1 października 2016 do 14 października 2016 trwa głosowanie nad złożonymi projektami w ramach „Budżetu Obywatelskiego w Lęborku” na 2017 rok.
Więcej

Harcerze pamiętaja o Cichociemnych

Wtorek, 4 października 2016

Lęborscy harcerze z 7 Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów imienia generała Stanisława Sosabowskiego oddali hołd Cichociemnym-spadochroniarzom AK, którzy stali się elitą Polski Walczącej. Harcerze spotkali na ulicy Staromiejskiej pod banerem, który zawiesili na początku września przypominając mieszkańcom Lęborka, że Sejm przyjął uchwałę o ustanowieniu roku 2016 rokiem Cichociemnych.
Więcej

Konkurs plastyczny dla dzieci „Tu jest moje miejsce – Pomorskie!”

Poniedziałek, 3 października 2016

Urząd Marszałkowski organizuje konkurs plastyczny dla dzieci o tematyce unijnej pt. „Tu jest moje miejsce – Pomorskie!” , w ramach Planu Operacyjnego Jednostki Regionalnej Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich dla województwa pomorskiego na lata 2016-2017.

 

Więcej

Nowy projekt dla lęborskich szkół

Piątek, 30 września 2016

Urząd Miejski w Lęborku pozyskał środki na realizację kolejnego projektu oświatowego, który umożliwi lęborskim szkołom podstawowym i gimnazjalnym prowadzenie dodatkowych działań podnoszących kompetencje zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

 

Więcej

Konkurs Sudoku dla seniorów

Piątek, 30 września 2016

Harcerska Drużyna Seniorów „Dęby” wraz ze Spółdzielnią Mieszkaniową organizują konkurs SUDOKU dla Seniorów 60+, który odbędzie się 20 października br. o godz. 13.00 w klubie Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Czołgistów.

 

Więcej

Warsztaty literackie z Danielem Odiją

Piątek, 30 września 2016

W ramach cyklicznych Warsztatów literackich – 15 października o godz. 10.00 odbędzie się pierwsze spotkanie z Danielem Odiją - w laboratorium (2 piętro) w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Warsztaty odbywać się będą raz w miesiącu.
Więcej

Aktywizacja zawodowa przez projekt „Akademia Zatrudnienia”

Piątek, 30 września 2016

Prywatne Centrum Edukacyjne „Marmołowski” s.c. zaprasza m.in. mieszkańców powiatu lęborskiego do udziału w projekcie „Akademia Zatrudnienia”. Celem projektu jest aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w naszym regionie.
Więcej

Spotkanie dla miłośników gier

Czwartek, 29 września 2016

W niedzielę, 2 października, LCK Fregata zaprasza na piątą imprezę z cyklu Planszozgranie, czyli spotkania z grą planszową na Stacji Kultura w Lęborku.  Tym razem w ramach spotkania zostaną rozegrane eliminacje mistrzostw Polski gry „Królestwo w budowie”.
Więcej

Rajd rowerowy Pocztylion

Środa, 28 września 2016

Rajd rowerowy Pocztylion organizowany jest w sobotę 1 października. Uczestnicy rajdu zbierają się na Placu Pokoju, skąd o godz. 10.00 wyruszą w trasę. Powrót zaplanowany jest około godz. 15.00.
Więcej

Mecz pokazowy II Ligi Trefl Lębork vs Młoda Liga Lotos Trefl Gdańsk

Środa, 28 września 2016

W Hali Widowiskowo - Sportowej w Lęborku 26.09.2016 roku odbył się mecz pokazowy II Ligi Trefl Lębork z Młodą Ligą Lotos Trefl Gdańsk. Gośćmi specjalnymi meczu byli: Andrea Anastasi, Mateusz Mika, Damian Schulz, Bartosz Gawryszewski, Fabian Majcherski, Piotr Gacek i Szymon Jakubiszak. Nie zabrakło także władz miasta Lęborka i oczywiście kibiców.

Więcej

Przejdź do góry strony