Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Ferie Zimowe 2017

Czwartek, 24 listopada 2016

Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza otwarty konkurs ofert na zadanie publiczne miasta Lęborka w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynek dzieci i młodzieży pn.: ”Ferie zimowe 2017"

Więcej

STOP Uzależnieniom 2017

Czwartek, 24 listopada 2016

Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza otwarty konkurs ofert na zadanie publiczne miasta Lęborka w zakresie ochrony i promocji zdrowia, przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym pn.: "Stop uzależnieniom 2017"
Więcej

Pomoc Żywnościowa 2017

Czwartek, 24 listopada 2016

Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza otwarty konkurs ofert na zadanie publiczne miasta Lęborka w zakresie pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób pn.: “Pomoc żywnościowa 2017”

Więcej

Muzeum w remoncie

Środa, 23 listopada 2016

Muzeum w Lęborku informuje, że w związku z remontem przeprowadzanym w budynku w dniach od 24.11.2016 r. do 31.01.2017 r.  wszystkie stałe i czasowe wystawy będą nieczynne dla zwiedzających.

 

Więcej

Finał XXXI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego

Środa, 23 listopada 2016

Uroczyste rozstrzygnięcie 31. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego odbędzie się 25 listopada br. o godz. 17.00 w Sali LCK „Fregata” przy ul. Gdańskiej 12/13.
Więcej

W weekend każdy będzie mógł wesprzeć Świąteczną Zbiórkę Żywności

Środa, 23 listopada 2016

Tegoroczna Świąteczna Zbiórka Żywności będzie prowadzona w 3500 sklepach w 500 miejscowościach i przez 50 tysięcy wolontariuszy. Odbędzie się ona w weekend 25-27 listopada 2016. W tym roku Świąteczna Zbiórka Żywności odbywać się będzie pod hasłem „Dodaj Świętom Smaku. Każdy zasługuje na wyjątkowe Święta”.
Więcej

Apel Mieszkańców Pomorza w sprawie budowy drogi S6. Złóż podpis

Środa, 23 listopada 2016

W holu ratusza można składać podpisy pod Apelem Mieszkańców Pomorza w sprawie budowy drogi ekspresowej S6 na terenie województwa pomorskiego. Apel jako pierwszy podpisał 17 listopada br. goszczący w naszym mieście Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Podpisy złożyli także starostowie, burmistrzowie, wójtowie, radni pomorskich samorządów oraz przedsiębiorcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych. Teraz czas na mieszkańców Lęborka i Powiatu Lęborskiego.
Więcej

Grywalizacja na Szlaku Zamków Gotyckich

Wtorek, 22 listopada 2016

Aplikacja mobilna Szlaki Zamków Gotyckich doczekała się potężnej aktualizacji, jest teraz grą turystyczną na szlakach kulturowych Pomorza oraz Warmii i Mazur, która jest już dostępna na smartfony i tablety z systemami Android i iOS.

Więcej

Dzień Pracownika Socjalnego w ratuszu

Wtorek, 22 listopada 2016

21 listopada 2016 roku w Sali Rajców Urzędu Miejskiego Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lęborku zorganizował uroczystości związane z Dniem Pracownika Socjalnego. Wzięli w nich udział pracownicy MOPS-u oraz zaproszeni goście. Spotkanie uświetnił występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku. Pracownikom wręczane były okolicznościowe dyplomy uznania.
Więcej

Trzy rekordy pływackie Weroniki Hallmann

Wtorek, 22 listopada 2016

W sobotę i niedzielę 19 i 20 listopada 2016 roku na pływalni Malta w Poznaniu odbyły się zawody z cyklu Grand Prix polski seniorów w pływaniu. Do stolicy Wielkopolski przyjechało 796 zawodników ze 126 klubów. W dwudniowej imprezie wysoką formę zaprezentowała Weronika Hallmann, 16-letnia juniorka MEYN SOLEX Lębork.
Więcej

Pobiegają przy światłach. Lampy LED na bieżni lekkoatletycznej

Poniedziałek, 21 listopada 2016

Cztery 12-metrowe maszty, a na każdym z nich po dwie oprawy LED o mocy po 100 W (400W). Tak wygląda efekt najnowszej inwestycji na Stadionie Miejskim w Lęborku. Potrzebę budowy oświetlenia zgłaszały osoby korzystające z ogólnodostępnej bieżni lekkoatletycznej. Oświetlenie umożliwi korzystanie z bieżni przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym. Zwiększy się też bezpieczeństwo na obiekcie.
Więcej

4 kolejka Amatorskiej Ligi Siatkówki

Poniedziałek, 21 listopada 2016

20 listopada rozegrana została 4 kolejka Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku.
Więcej

Nowa siłownia zewnętrzna przy I Armii Wojska Polskiego

Piątek, 18 listopada 2016

Na skwerze  pomiędzy blokami I Armii Wojska Polskiego nr 34 i 35 stanęła siłownia zewnętrzna. Amatorzy ruchu na świeżym powietrzu, a jest ich w Lęborku coraz więcej mają do dyspozycji 4 podwójne przyrządy firmy Fit-Park z Torunia. Koszt miejskiej inwestycji to ok. 20 tys. zł.
Więcej

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2016 - spotkanie z gimnazjalistami

Piątek, 18 listopada 2016

Urząd Miejski w Lęborku w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2016, największego wydarzenia na świecie promującego przedsiębiorczość wśród młodych ludzi, zaangażował się w przedsiębiorczą edukację młodzieży.  

Więcej

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości w Lęborku

Czwartek, 17 listopada 2016

17 listopada br. w Auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych zorganizowano POMORSKI DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI – IDG. Wydarzenie z udziałem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku odbyło się w ramach trwającego obecnie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Punkt informacyjny wystawił także Urząd Miejski w Lęborku.
Więcej

Konsultacje w sprawie projektu uchwały o inicjatywie lokalnej

Czwartek, 17 listopada 2016

Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza przeprowadzenie konsultacji projektu uchwały w sprawie określenia trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej.
Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF