Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Umowa partnerska ze Stowarzyszeniem EDUQ i Farm Frites Poland

Środa, 8 lutego 2017

Burmistrz Miasta Lęborka podpisał umowę partnerską ze Stowarzyszeniem EDUQ i Farm Frites Poland, na rzecz realizacji projektu w ramach Centrum Integracji Społecznej w Lęborku – Warsztat Gastronomiczny. Stowarzyszenie EDUQ jako lider razem z partnerami Gminą Miasto Lębork i Farm Frites Poland pozyskało dofinansowanie na powyższy projekt w  ramach III edycji Funduszu Inicjowania Rozwoju którego Partnerem Generalnym jest Grupa LOTOS S.A., zaś Partnerem jest POLPHARMA S.A.

Więcej

15 lutego 2017 dużur Moblilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich

Środa, 8 lutego 2017

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem Funduszy Europejskich do Mobilnego Punktu Informacyjnego (MPI). Najbliższe konsultacje odbędą się 15 lutego 2017r. w godz. 10-12.30 w Starostwie Powiatowym w Lęborku, ul. Czołgistów 5.
Więcej

Dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych. Spotkanie dla przedsiębiorców

Wtorek, 7 lutego 2017

16 lutego 2017r. o g. 18 w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości „STOLEM” odbędzie się spotkanie organizacyjne ws. zapisów do programu dofinansowań do instalacji fotowoltaicznych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw działających na terenie Lęborka. Dotacja pozwoli na uzyskanie do 80% środków na budowę instalacji.
Więcej

Nowe projekty Powiatowego Urzędu Pracy

Wtorek, 7 lutego 2017

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje o naborze do realizowanych przez PUP projektów „Projekt, Praca, Powrót – IIIP” i „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy powiecie lęborskim (III)” oraz „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych (z wyłączeniem osób przed ukończeniem 30 roku życia) zamieszkałych na terenie powiatu lęborskiego (III).”
Więcej

Ogólnopolska Karta Seniora

Wtorek, 7 lutego 2017

Zapraszamy mieszkańców Lęborka, którzy ukończyli 60 lat do przystąpienia do Programu „Ogólnopolska Karta Seniora”.

Więcej

Wędkarze podsumowali rok i wręczyli odznaczenia

Poniedziałek, 6 lutego 2017

5 lutego br. w Lęborku odbyło się Walne Zebranie lęborskiego Koła Polskiego Związku Wędkarskiego. Skupia ono ponad 200 wędkarzy. Podczas Zebrania nie zabrakło miłych akcentów. Jubileusz 25-lecia na stanowisku prezesa obchodził Mieczysław Szmidtka, a okolicznościowy medal za duży wkład w rozwój wędkarstwa na terenie rejonu lęborskiego otrzymał m.in. Burmistrz Witold Namyślak.
Więcej

OGŁOSZENIE O UNIEWAŻNIENIU

Poniedziałek, 6 lutego 2017

Ogłoszenie o unieważnieniu otwartego naboru partnera spoza sektora finansów publicznych na zagospodarowanie i udostępnienie terenu rekreacyjnego przy ul. Malczewskiego.
Więcej

OGŁOSZENIE O OTWARTYM NABORZE PARTNERA

Poniedziałek, 6 lutego 2017

Ogłoszenie o otwartym naborze partnera spoza sektora finansów publicznych na zagospodarowanie i udostępnienie terenu rekreacyjnego przy ul. Malczewskiego.

Więcej

"ODNALEŹĆ SIEBIE" - nabór do projektu MONARU

Poniedziałek, 6 lutego 2017

"ODNALEŹĆ SIEBIE" - Indywidualna diagnoza i ścieżka reintegracji społecznej - opieka indywidualna i grupy wsparcia to tytuł projektu mającego na celu podniesienie poziomu aktywności zawodowej i społecznej oraz zdolności do zatrudnienia 140 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym z województwa pomorskiego do końca 2019 roku. Program dla osób uzależnionych w trakcie terapii realizuje Stowarzyszenie MONAR.
Więcej

Ciekawe zajęcia w bibliotece miejskiej

Poniedziałek, 6 lutego 2017

W najbliższych dniach Biblioteka Miejska zaprasza lęborczan w różnym wieku do udziału w warsztatach, konkursie, spotkaniu poetyckim.

 

Więcej

Spotkanie w sprawie zapisów Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Lęborka dla obszaru Lębork - Północ

Poniedziałek, 6 lutego 2017

W minioną środę 01.02.2017 r. w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lębork odbyło się spotkanie, które poprowadzone zostało przez Pana Pawła Kołacz z firmy Pracowania Zrównoważonego Rozwoju Consulting z Torunia, która współpracuje z Gminą Miasto Lębork przy opracowaniu Gminnego Program Rewitalizacji dla obszaru Lębork-Północ. Na niniejszym spotkaniu zaprezentowane i omówione zostały zapisy niniejszego dokumentu. Można było zgłosić swoje uwagi oraz sugestie do ww. GPR. 

Więcej

Zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – rejon Polnej, Pułaskiego, Cegielnianej

Piątek, 3 lutego 2017

 Samorząd Miasta przystąpił do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie ulic Polnej, Pułaskiego i Cegielnianej  w Lęborku w zakresie obejmującym oznaczone tam tereny elementarne 03.04.PE, 03.05.MW oraz do przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko wyżej wymienionej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

 

Więcej

Muzeum otwarte po pracach remontowych

Piątek, 3 lutego 2017

Muzeum ponownie otwiera swoje podwoje dla zwiedzających po remoncie i serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych. W dniu 31 stycznia 2017 r. w Muzeum w Lęborku zakończył się remont sygnalizacji przeciwpożarowej, systemu automatycznego wykrywania pożaru, systemu oddymiania klatki schodowej wraz z jej malowaniem.

 

Więcej

Konstruowanie i programowanie robotów – ostatnie wolne miejsca

Piątek, 3 lutego 2017

Biblioteka Miejska informuje, że zostały ostatnie trzy wolne miejsca na zajęcia z konstruowania i programowania robotów, które rozpoczynają się 6 lutego w Bibliotece Miejskiej w Lęborku. Zajęcia są odpłatne.

 

Więcej

Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Piątek, 3 lutego 2017

Dowódca Garnizonu Lębork oraz Burmistrz Miasta Lęborka serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w V edycji Biegu „Tropem Wilczym – Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.
Więcej

Rozświetlili świątecznie Lębork. Podsumowanie miejskiego konkursu

Czwartek, 2 lutego 2017

Po raz trzynasty w Lęborku przeprowadzony został Konkurs Świąteczny na Najbardziej Atrakcyjną Dekorację Świąteczną pod hasłem „Rozświetlmy Lębork". Komisja konkursowa wyłoniła zwycięskie obiekty w poszczególnych kategoriach: Balkony/okna, Ogrody przydomowe oraz Przedsiębiorstwa/Instytucje.
Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF