Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Ogłoszenie

Poniedziałek, 23 stycznia 2017

Ogłoszenie o otwartym naborze partnerów spoza sektora finansów publicznych na zawarcie partnerstwa w celu przygotowania i wspólnej realizacji Projektu OŻYWIONY LĘBORK "NOWY ŚWIAT" - usługi społeczne dla mieszkańców obszaru rewitalizacji.

Więcej

Zmiana w ogłoszeniu dla Wspólnot Mieszkaniowych z terenu "Lębork - Północ"

Czwartek, 19 stycznia 2017

W ogłoszeniu o otwartym naborze partnerów spoza sektora finansów publicznych dla Wspólnot Mieszkaniowych będących właścicielami nieruchomości zlokalizowanych w obszarze rewitalizacji, ogłoszonym w dniu 5.01.2017 r., wprowadza się następujące zmiany.

Więcej

Noworoczny koncert świąteczny

Czwartek, 19 stycznia 2017

Wszystkich miłośników dobrej muzyki zapraszamy na Noworoczny koncert świąteczny, czyli kolejny projekt muzyczny działającej od dwóch lat Lęborskiej Orkiestry Kameralnej. Orkiestrą i chórem działającym przy niej pokierują Maciej Naczk i Paweł Słoniec.
Więcej

Pierwszy lęborczanin ma na imię Kacper

Środa, 18 stycznia 2017

Burmistrz Lęborka Witold Namyślak odwiedził pierwsze urodzone w 2017 roku w Lęborku dziecko, Kacpra i jego rodziców, pp. Sylwię Dąbrowską i Grzegorza Majkowicza. Kacper urodził się 2 stycznia 2017 w lęborskim szpitalu. Burmistrz złożył gratulacje młodej rodzinie i tradycyjnie ufundował dla pierwszego urodzonego w 2017 r. mieszkańca Lęborka wyprawkę wartości 500 zł.
Więcej

Elektrociepłownia ułatwia walkę ze smogiem. Konferencja w ratuszu

Środa, 18 stycznia 2017

17 stycznia br. w Sali Rajców Urzędu Miejskiego odbyła się konferencja podsumowującą projekt budowy elektrociepłowni opalanej biomasą. Przedstawiono na niej korzyści oraz dobre praktyki wynikające z ponad rocznej eksploatacji instalacji. Specjaliści często przywoływali aspekt ekologiczny. Dzięki budowie nowoczesnego i ekologicznego obiektu Lębork znalazł się w awangardzie miast skutecznie walczących ze smogiem.
Więcej

Podsumowanie IX edcji Pomorskiego Festiwalu Piosenki Zimowej

Środa, 18 stycznia 2017

14 stycznia br. w Lęborku już po raz dziewiąty odbył się IX Pomorski Festiwal Piosenki Zimowej. W roku 2017 w muzycznym wydarzeniu zorganizowanym w Lęborskim Centrum Kultury „Fregata” wzięło udział 61 uczestników. Przyjechali oni do Lęborka nie tylko z  całego Pomorza, ale też np. z Wielkopolski.
Więcej

Biblioteka zaprasza na Spotkanie Noworoczne

Środa, 18 stycznia 2017

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zaprasza 19 stycznia 2017 r. o godz. 18 do klubu biblioteki na Spotkanie Noworoczne. W programie ogłoszenie wyników konkursu na Czytelnika 2016 Roku, ogłoszenie wyników konkursu na Mola Prasowego, a także występ muzyczny Katarzyny Kobieli i poczęstunek. Wstęp wolny.
Więcej

2 mln zł w ramach projektu dla miejskich przedszkoli. Powstaną nowe oddziały

Wtorek, 17 stycznia 2017

1 mln 668 tys. 912 zł pozyskało miasto Lębork na realizację projektu „Lęborskie przedszkolaki to fajne dzieciaki”. 16 stycznia br. w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku Burmistrz Lęborka podpisał umowę, dzięki której powstanie 48 nowych miejsc przedszkolnych. Do wszystkich miejskich przedszkoli zakupione zostaną nowoczesne pomoce dydaktyczne, a dzieci przez cały rok szkolny wezmą udział w ciekawych zajęciach dodatkowych.
Więcej

WOŚP w Lęborku. Kolejny rekord pobity!

Wtorek, 17 stycznia 2017

Rekordową kwotę 76 tys. zł zebrano podczas XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lęborku. Wielkim powodzeniem cieszyły się statuetki „Lęborski Bursztynowy Lew” wykonane przez Pana Kazimierza Kozłowskiego z Firmy Odlewniczej „Olimpia” z Mostów. Za trzy statuetki kolejno wylicytowano kwoty 1300, 1360 i 1500 zł. Na Allegro trwa licytacja czwartej statuetki.
Więcej

Miejskie inwestycje na interaktywnej mapie. Podsumowanie roku 2016

Poniedziałek, 16 stycznia 2017

Rok 2016 obfitował w wiele miejskich inwestycji. Ważnym wydarzeniem było otwarcie nowoczesnej, ekologicznej elektrociepłowni zasilanej biomasą, a także wiele nowych inwestycji drogowych i mieszkaniowych. Ważną pozycją była budowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Wszystkie inwestycje z roku 2016, a także te z wcześniejszych lat dostępne są na interaktywnej mapie inwestycji.
Więcej

To już 30 lat. Jubileusz Chóru Nauczycielskiego "Belferek"

Poniedziałek, 16 stycznia 2017

W niedzielę 15 stycznia 2017 roku w Sankturium św. Jakuba Ap. 30-lecie działalności artystycznej świętował Chór Nauczycielski „Belferek”. Burmistrz Witold Namyślak w dowód uznania za działalność uhonorował Medalem św. Jakuba Apostoła wieloletnich członków i założycieli chóru Lucynę Siedlik, Wojciecha Siedlik, Romana Gajewskiego i Zdzisława Grajpera.
Więcej

„Akademia Przedsiębiorczości”. Nawet 40 tys. zł na start

Poniedziałek, 16 stycznia 2017

„Akademia Przedsiębiorczości” to nowy projekt realizowany dla mieszkańców powiatu lęborskiego w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości „STOLEM” w Lęborku. W jego ramach na start własnego biznesu można otrzymać nawet 40 tys. zł (ponad 23,3 tys. zł dotacji na otworzenie firmy i 16,8 tys. zł wsparcia przez pierwsze miesiące działalności).
Więcej

Ferie na sportowo 2017

Piątek, 13 stycznia 2017

W okresie ferii zimowych Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku będzie organizatorem cyklu zawodów sportowych w ramach akcji „ Ferie 2017 na sportowo”.
Więcej

Ferie z kinem „Fregata”

Piątek, 13 stycznia 2017

LCK „Fregata” zaprasza na ferie w kinie. Cena biletów na wszystkie seanse rozpoczynające się przed godziną 14.00 wynosi 11 złotych. Na seanse popołudniowe (rozpoczynające się po godzinie 14:00)  ceny z regularnego cennika.

 

Więcej

Ferie Zimowe w Muzeum

Piątek, 13 stycznia 2017

W okresie ferii zimowych lęborskie Muzeum organizuje cykl warsztatów zanikających rzemiosł - papieru czerpanego, wykonywania biżuterii z filcu, biżuterii pradziejowej, toreb na zakupy i zdobienia powłoczek na jaśki. Organizowane będą także  spotkania tematyczne, m.in. o baśniach kaszubskich,  garncarstwie w pradziejach czy warsztacie archeologa.

 

Więcej

Kolęda Biskupa w ratuszu

Piątek, 13 stycznia 2017

Z tradycyjną kolędą gościł w lęborskim ratuszu Ksiądz Biskup Ordynariusz Diecezji Pelplińskiej dr Ryszard Kasyna. Ksiądz Biskup przypomniał wagę pracy zawodowej oraz potrzebę budowania dobrych relacji i atmosfery w miejscu pracy. Następnie udzielił błogosławieństwa kolędowego na cały rok 2017 rok Burmistrzowi Miasta oraz zgromadzonym księżom, samorządowcom, pracownikom Urzędu Miejskiego, przedstawicielom firm i stowarzyszeń oraz pośrednio - wszystkim mieszkańcom  Lęborka.
Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF