Aktualności

Filmy dla najmłodszych za darmo we „Fregacie”

Środa, 14 września 2016

Pokazy filmów w ramach przeglądu „Gdynia Dzieciom” już po raz szósty odbędą się również w lęborskim kinie „Fregata”. Przegląd jest częścią Festiwalu Filmowego w Gdyni, najważniejszej polskiej imprezy filmowej.

 

Więcej

Najważniejszy festiwal filmowy w Polsce znowu w Lęborku

Środa, 14 września 2016

Repliki 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni są imprezą, która już po raz piąty zagości w kalendarzu wydarzeń filmowych organizowanych w LCK „Fregata”. Lęborska publiczność ma szansę obejrzeć wyselekcjonowane tytuły ubiegające się o Złote Lwy – główną nagrodę gdyńskiego festiwalu.
Więcej

Dzień Sybiraka

Środa, 14 września 2016

W piątek 16 września o godz. 11.00 przy pomniku Zesłańcom Sybiru w Alei Sybiraków w parku im. M. Michalskiego odbędzie się uroczystość upamiętniająca Dzień Sybiraka.
Więcej

Akcja „Pomóż Zosi i Innym” 25 września

Środa, 14 września 2016

Akcja „Pomóż Zosi i innym” organizowana jest przez Zespół Szkół nr 3 w Lęborku wspólnie  z Fundacją DKMS, pod patronatem Burmistrza Miasta Lęborka. U sześcioletniej Zosi z Lęborka zdiagnozowano zwłóknienie szpiku. U dziewczynki konieczny jest  przeszczep szpiku. Trwają poszukiwania dawcy dla małej Zosi.
Więcej

Koncert na cztery ręce

Wtorek, 13 września 2016

W ramach 50.Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku w dniu 15 września o godz. 18.00 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Lęborku odbędzie się koncert „Fortepian na cztery ręce” w wykonaniu Wojciecha Szymczewskiego i Bartosza Kołaczkowskiego. W programie utwory Schuberta, Ravela, Dworaka. Wstęp wolny!
Więcej

Remont chodnika na ulicy ks. Gracza

Wtorek, 13 września 2016

Trwa remont chodnika przy ul. Ks Gracza. Modernizacją objęty został długi odcinek pomiędzy ulicą Kolejarzy, a parkingiem przy kościele. To kolejny etap remontu chodnika przy tej ulicy. W maju br. nową nawierzchnię zyskał chodnik po drugiej stronie ulicy, a parking na pętli zyskał 7 nowych miejsc postojowych.
Więcej

Bezpłatne konsultacje w Mobilnym Punkcie Informacyjnym

Wtorek, 13 września 2016

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem Funduszy Europejskich do Mobilnego Punktu Informacyjnego (MPI). Bezpłatne konsultacje odbędą się w Lęborku w dniu 26 września 2016 r. (poniedziałek), w godzinach 11:00-14:00 w Starostwie Powiatowym w Lęborku, ul. Czołgistów 5.

 

Więcej

Trwają zapisy do XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Wtorek, 13 września 2016

Tylko do 30 września można zgłaszać drużyny do XVII edycji „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.  Wielki Finał już po raz czwarty rozegrany zostanie na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

 

Więcej

XVII Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Szkół w Tenisie

Poniedziałek, 12 września 2016

Turniej odbędzie się 17 września 2016 – początek gier o godzinie 9.15 na kortach przy ul. 9 Maja. Zgłoszenia w dniu turnieju 9.00 – 9:15 u organizatora. Organizatorami są: Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku i Szkoła Tenisa „SMECZ”.

 

Więcej

VIII MTB TOUR LĘBORK Pazur Lęborskiego Lwa

Poniedziałek, 12 września 2016

W sobotę 10 września br. w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku wystartował wyścig rowerowy MTB Pazur Lęborskiego Lwa. Już po raz ósmy zawodnicy ścigali się w następujących kategoriach: Smerfy, Mini, Hobby oraz Mega.
Więcej

Prace ziemne na boisku przy Gimnazjum nr 2

Poniedziałek, 12 września 2016

Do połowy listopada ma być wszystko gotowe. Trwają prace ziemne na boisku przy Gimnazjum nr 2. Wokół obecnego boiska powstanie 4-torowa bieżnia okólna o długości 250 metrów z 100 metrową prostą i skocznią do skoku w dal oraz wielofunkcyjne boiska. Kompleks zyska też nowe ogrodzenie, piłkochwyty, ławki czy kosze, a cały teren zostanie na nowo zagospodarowany.
Więcej

Warsztaty i pokazy tańców dawnych

Poniedziałek, 12 września 2016

„Warsztaty i pokazy tańców dawnych” oraz warsztaty z średniowiecznego piśmiennictwa i pieczętowania lakiem to impreza tradycyjnie towarzysząca Europejskim Dniom Dziedzictwa w Lęborku. W tym roku wydarzenie zorganizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury wraz z Urzędem Miejskim w Lęborku, Muzeum, oraz Parafią Św. Jakuba Apostoła odbyło się 9 września br.
Więcej

Zaproszenie na losowanie kolejności projektów

Piątek, 9 września 2016

Burmistrz Miasta zaprasza mieszkańców oraz wnioskodawców projektów złożonych do Budżetu Obywatelskiego w Lęborku na 2017 rok, na publiczne losowanie kolejności projektów na Liście projektów do głosowania.

Więcej

Budowa Buczka do granic miasta

Piątek, 9 września 2016

Trwa budowa ulicy Buczka. Ostatni etap inwestycji na dynamicznie rozwijającym się osiedlu to budowa 450 metrowego odcinka ulicy do granicy z gminą Nowa Wieś Lęborska. W ramach inwestycji powstanie asfaltowa droga, kanalizacja deszczowa, ciąg pieszo-rowerowy, zatoki autobusowe oraz rondo. Przebudowane zostanie też oświetlenie. Inwestycja ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Wykonawcą jest firma Strabag. Koszt inwestycji to ok. 824 tys. zł. 
Więcej

Zaproszenie na Warsztaty i pokazy tańców dawnych

Piątek, 9 września 2016

Imprezą towarzyszącą Europejskim Dniom Dziedzictwa w Lęborku będą „Warsztaty i pokazy tańców dawnych” oraz warsztaty z średniowiecznego piśmiennictwa i pieczętowania lakiem organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury wraz z Urzędem Miejskim w Lęborku, Muzeum oraz Parafią Św. Jakuba Apostoła. Start imprezy 9 września br. o godz. 16 przy Galerii Delfino (ul. Staromiejska).
Więcej

Biesiada i Nordic Walking w Obliwicach

Piątek, 9 września 2016

GOK w Nowej Wsi Lęborskiej i Fundacja Ekologiczno-Sportowa im. T. Hopfera zapraszają 10 września (sobota) do Obliwic na Półmaraton Nordic Walking i Biesiadę Ekologiczną. Zawody rozpoczną się o godz. 10.30, początek Biesiady o 17.30.
Więcej

Przejdź do góry strony