Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Spacer badawczy

Czwartek, 3 listopada 2016

5 listopada o godzinie 11.00 spod Kościoła Najświętszej Marii Panny (Plac Kopernika 6) ruszy spacer badawczy po wyznaczonym terenie zdegradowanym, nazwanym przez Urząd Miasta Lęborkiem Północ.
Więcej

Warsztaty taneczne

Środa, 2 listopada 2016

Już po raz trzeci w tym sezonie Teatr Tańca Jeszcze 5 Minut zaprasza na warsztaty taneczne które odbędą się w Stacji Kultura (sala B) przy ul. Dworcowej 8a w dniu 6 listopada w godz. 10.00-15.00.
Więcej

Bezpłatne badania kolonoskopowe w Rumi

Środa, 2 listopada 2016

Do wykonania bezpłatnych profilaktycznych badań kolonoskopowych zaprasza mieszkańców Lęborka N ZOZ nr 1 w Rumi.
Więcej

Trybuna z zapleczem na stadionie. Miasto przygotowuje dokumentację

Środa, 2 listopada 2016

Miasto przygotowuje się do kolejnej modernizacji miejskiego stadionu. Obecnie trwa wybór firmy, która wykona „Opracowanie dokumentacji budowlanej trybun z budynkiem administracyjno-socjalnym na Stadionie Miejskim w Lęborku”. Kompletna dokumentacja z pozwoleniem na budowę ma być gotowa w połowie roku 2017.
Więcej

Spotkanie z poezją Andrzeja Wojciecha Guzka

Środa, 2 listopada 2016

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata" i Urząd Miejski w Lęborku zapraszają na „Spotkanie z poezją” czyli prezentację tomiku poezji Andrzeja Wojciecha Guzka. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 3 listopada 2016 roku o godz. 18.00, w Centrum Informacji Turystycznej  „Brama Kaszubskiego Pierścienia” przy alei Niepodległości 6 w Lęborku.
Więcej

XXI Sesja Rady Miejskiej w Lęborku

Poniedziałek, 31 października 2016

XXI Sesja Rady Miejskiej w Lęborku odbędzie się w dniu 4 listopada 2016 o godz. 12.00 w Sali Rajców nr 101 Urzędu Miejskiego w  Lęborku przy  ul. Armii Krajowej 14.

 

Więcej

Aktywizujący projekt PUP - “Młodzi przedsiębiorczy”

Poniedziałek, 31 października 2016

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje, iż pozyskał dodatkowe środki Funduszu Pracy pozostające w dyspozycji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na realizację Programu na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej bezrobotnych do 30 roku życia - projekt pn. „Młodzi przedsiębiorczy”.

 

Więcej

"Budowlanka" z miejskim ogrzewaniem

Poniedziałek, 31 października 2016

Powiatowe Centrum Edukacyjne przy ul. Pionierów zostało podłączone do miejskiego ogrzewania. W ramach projektu „Budowa przyłącza ciepłowniczego do Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Lęborku” od ul. Czołgistów wybudowano 1300 metrowe przyłącze cieplne do budynku szkoły, oraz dwie wymiennikownie.
Więcej

AKCJA ZNICZ 2016 – informacje dla kierowców i mieszkańców

Piątek, 28 października 2016

1 listopada i dni poprzedzające Wszystkich Świętych to czas wzmożonego ruchu przy cmentarzach. Wybierając się na lęborski cmentarz warto skorzystać z komunikacji miejskiej co w dużym stopniu przyśpieszy podróż i ułatwi ruch pojazdów lub wybrać się na cmentarz pieszo. Na czas działań „ZNICZ 2016” w Lęborku wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu:
Więcej

Dodatkowe autobusy na Wszystkich Świętych

Piątek, 28 października 2016

Zakład Komunikacji Miejskiej w Lęborku  Sp. z o.o. informuje, że w dniu Wszystkich Świętych oraz w dniach 2 listopada oraz 29, 30, 31 października, uruchomione zostaną dodatkowe połączenia komunikacyjne z Cmentarzem Parafialnym. Linie nie wymienione w Komunikacie kursują zgodnie z obowiązującymi rozkładami jazdy:
Więcej

Wieczór Z PRL-em

Piątek, 28 października 2016

Biblioteka Miejska zaprasza do Klubu w piątek 28 października 2016, gdzie w godz. 18.00-22.00 odbędzie się spotkanie pt. Wieczór z PRL-em. Wstęp wolny

 

Więcej

Amatorska Liga Siatkówki – II kolejka

Piątek, 28 października 2016

Lęborscy siatkarze amatorzy rozegrali drugą kolejkę ligową. Mecze zagrały zespoły: Czarne wilki z KS Baza 44 i Klaja Cafee z Bojan Żubry. Oba zakończyły się wynikami 2:0. KS Baza 44 bez większych problemów pokonał zespół Czarne Wilki, Klaja Cafee również bez straty seta pokonał ubiegłorocznych zwycięzców ligi Bojan Żubry.
Więcej

Lęborski Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął nowy rok akademicki

Piątek, 28 października 2016

W dniu 27 października 2016 roku,  uroczystym ślubowaniem, studenci Lęborskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli nowy rok akademicki. W sali audiowizualnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych licznie zebrali się członkowie LUTW oraz zaproszeni goście, m. in. Witold Namyślak – Burmistrz Miasta, Teresa Ossowska – Szara – Starosta Lęborski oraz Grzegorz Popin – dyrektor ZSM-I.
Więcej

Ks. Gracza z nowym chodnikiem

Czwartek, 27 października 2016

Zakończył się remont chodnika przy ul. Ks Gracza. Modernizacją objęty został długi odcinek pomiędzy ulicą Kolejarzy, a parkingiem (pętlą) przy kościele. W porozumieniu z Parafią św. Jadwigi Śląskiej wybrukowany został także plac przed kościołem (parafia przekazała materiał). W ramach robót brukarskich wykonano 460 m2 chodnika ze zjazdami oraz 270 m2 placu.
Więcej

Nowa kadencja Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Lęborskiego

Środa, 26 października 2016

13 przedstawicieli organizacji pozarządowych z powiatu lęborskiego weszło w skład Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Lęborskiego na kadencję 2016-2019. Wyboru dokonały organizacje pozarządowe podczas IV Forum Subregionalnego w Lęborku. 11 października br. wybrane zostało trzyosobowe prezydium Rady w składzie: Hanna Janczak – Przewodnicząca, Bartłomiej Zambrzycki – wiceprzewodniczący, Janusz Pomorski – sekretarz.
Więcej

27 października spotkanie z Jakubem Żulczykiem

Środa, 26 października 2016

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zaprasza 27 października 2016 o godz. 18 na  spotkanie z popularnym pisarzem młodego pokolenia Jakubem Żulczykiem. Jego ostatnia powieść "Ślepnąc od świateł" była nominowana do Paszportu Polityki, a na ekrany właśnie wszedł serial telewizyjny "Belfer", którego jest współscenarzystą.
Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF