Aktualności

Lęborczanie uczcili 77. rocznicę wybuchy II wojny światowej

Czwartek, 1 września 2016

W dniu dzisiejszym pod tablicą Pocztowców Gdańskich w Lęborku odbyła się uroczystość upamiętniająca 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wartę honorową pod tablicą upamiętniającą bohaterstwo obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku zaciągnęło Wojsko.
Więcej

Lęborskie placówki oświatowe przygotowane do nowego roku szkolnego

Czwartek, 1 września 2016

Prawie tysiąc przedszkolaków, 2155 uczniów w podstawówkach i 1050 w gimnazjach rozpocznie naukę w lęborskich szkołach i przedszkolach. 1 września w naszym mieście, podobnie jak w całej Polsce ruszył rok szkolny. 31 sierpnia br. w ratuszu odbyło się spotkanie z dyrektorami lęborskich szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkoli. Uroczysty apel na boisku "Orlik" mają już dziś za sobą uczniowie i kadra Zespołu Szkół nr 3.
Więcej

W sobotę Narodowe Czytanie "Quo vadis”

Środa, 31 sierpnia 2016

W sobotę 3 września br. w Lęborku podobnie jak w całym kraju odbędzie się ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie. W Roku Henryka Sienkiewicza wybór lektury był oczywisty. Wybrano wybitną polską powieść – „Quo vadis”. W naszym mieście wspólne czytanie dzieła naszego noblisty zaplanowano w godz. 12-14 przy fontannie z żabkami (Pl. Żwirki i Wigury).
Więcej

ZUS - w poniedziałki dłużej

Środa, 31 sierpnia 2016

Regionalny rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że od 1 września 2016 r. wydłużony zostaje czas pracy sal obsługi klienta – w każdy poniedziałek będą one czynne do godziny 18.00.

 

Więcej

Lębork hucznie pożegnał lato

Wtorek, 30 sierpnia 2016

W niedzielę 28 sierpnia lęborczanie i turyści bawili się na Placu Pokoju w Lęborku podczas imprezy „Pożegnanie Lata”.
Więcej

77. rocznica wybuchu II wojny światowej

Wtorek, 30 sierpnia 2016

Uroczystość upamiętniająca wybuch II wojny światowej odbędzie się w 1 września o godz. 13.00 przy tablicy Pocztowców Gdańskich.
Więcej

4 września Dożynki Powiatowe w Krępie Kaszubskiej

Wtorek, 30 sierpnia 2016

4 września 2016 r. w Krępie Kaszubskiej (gm. Nowa Wieś Lęborska) odbędą się XVI Dożynki Powiatowe. W programie Msza Św. występ Orkiestry "Ziemia Lęborska" oraz lokalnych zespołów artystycznych, konkurs wieńców dożynkowych, wystawa płodów rolnych. Gwiazdą wieczoru będzie występ zespołu MEJK.
Więcej

Pionierów w budowie

Wtorek, 30 sierpnia 2016

Widać już pierwsze efekty gruntownej przebudowy ulicy Pionierów. Kierowcy i piesi nadal muszą liczyć się z utrudnieniami, jednak z tygodnia na tydzień wraz z budową kolejnych fragmentów chodnika i wjazdów na posesje sytuacja się poprawia. Finałem robót będzie położenie nowej nawierzchni asfaltowej.
Więcej

Prezentacja projektów Budżetu Obywatelskiego na rok 2017

Wtorek, 30 sierpnia 2016

W poniedziałek 29 sierpnia 2016 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku odbyło się otwarte spotkanie dyskusyjne podczas którego wnioskodawcy projektów złożonych do Budżetu Obywatelskiego Lęborka na rok 2017 prezentowali je mieszkańcom. Spotkanie było okazją do poznania wniosków, intencji wnioskodawców, była też możliwość zadawania pytań z czego często korzystali uczestnicy spotkania.
Więcej

X Probacyjny Turniej Piłkarski w Lęborku

Czwartek, 25 sierpnia 2016

W dniach 25-27 sierpnia odbywa się w Lęborku jubileuszowy, X Probacyjny Turniej Piłkarski. Udział w turnieju zapowiedziało 10-12 zespołów, m.in. z Sądu Rejonowego w Lęborku, Sądu Okręgowego w Słupsku, Kuratorzy z Poznania, Warszawy, Szczecina, Koszalina, przedstawiciele Samorządu Lęborskiego, kuratorzy z Wielkiej Brytanii, drużyna z Niemiec, Ukrainy, Fundacji „Barka”, Fundacji „Wędka”.

 

Więcej

12 nowych mieszkań komunalnych przy ul. Łasaka

Czwartek, 25 sierpnia 2016

Dziś odbiór techniczny, a jutro 12 rodzin otrzyma klucze do mieszkań komunalnych w nowo wybudowanym budynku przy ul. Łasaka 2a. Inwestorem w imieniu miasta było Lęborskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Społecznego. Łącznie budynek ma 24 lokale, 12 z nich będzie miało status mieszkań komunalnych, pozostałe mają charakter komercyjny.
Więcej

Odwiedź Pchli Targ w Lęborku

Wtorek, 23 sierpnia 2016

W dniach 27-28 sierpnia 2016 zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Pchlego Targu na ul. Staromiejskiej w Lęborku. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Więcej

Objazd na obwodnicy. Trwa budowa nowego wyjazdu z osiedla

Wtorek, 23 sierpnia 2016

Osiedle Sportowa za kilka miesięcy zyska nowe połączenie z obwodnicą. Trwa budowa nowej drogi alternatywnej i skrzyżowania ulic Teligi, Żeromskiego i Jana Pawła II (obwodnica). Na wysokości kościoła przy ul. Teligi wybudowane zostanie skrzyżowanie o ruchu okrężnym, które połączy tę część osiedla z obwodnicą i z ulicą Żeromskiego. Na czas budowy równoległe do obwodnicy wybudowano tymczasowy objazd.
Więcej

Zaproszenie na spotkanie dyskusyjne wnioskodawców z mieszkańcami

Poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Burmistrz Miasta Lęborka zaprasza mieszkańców oraz wnioskodawców projektów złożonych do Budżetu Obywatelskiego w Lęborku na 2017 rok na spotkanie dyskusyjne w celu zaprezentowania projektów oraz przeprowadzenia dyskusji mieszkańców, w tym innych wnioskodawców nad tymi projektami.

 

Więcej

Remont chodnika na ul. Kaszubskiej

Poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Trwają prace brukarskie na ul. Kaszubskiej. Remontowany jest odcinek chodnika pomiędzy rondem „Inki”, a ulicą Marynarzy Polskich. To ostatni odcinek chodnika przy drodze prowadzącej na cmentarz wymagający modernizacji. Wcześniej remont wykonano na pozostałych częściach chodnika. Prace wykonuje lokalna firma MAXBRUK. Remont chodnika ma zakończyć się do końca sierpnia.
Więcej

Wyniki XIII Mistrzostw Lęborka w Pływaniu Długodystansowym

Poniedziałek, 22 sierpnia 2016

21 sierpnia br. nad jeziorem Lubowidz (plaża „Miron”) odbyły się XIII Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym. W zawodach wzięło udział 45 zawodników w 4 kategoriach. Do pokonania był dystans 2000 metrów. Wyniki zawodów:
Więcej

Przejdź do góry strony