Aktualności

Tenisiści Pogoni w piątek zagrają o Superligę

Czwartek, 9 czerwca 2016

W piątek 10 czerwca o godz. 18 w Miejskiej Hali Sportowej tenisiści stołowi Poltarex Pogoni Lębork rozegrają decydujący mecz barażowy o awans do Superligi. Zespół Pogoni wygrał rozgrywki I ligi gr. Północ i barażach gra z Pogonią Siedlce. Tydzień temu w Siedlcach wygrali gospodarze 6:4, a w setach był remis 20:20. Aby awansować do Superligi nasza drużyna musi wygrać. Szykują się więc wielkie emocje!
Więcej

Plac Sportów Miejskich w Parku im. Michalskiego otwarty

Czwartek, 9 czerwca 2016

Na początku czerwca w Parku im. Michalskiego otwarto Plac Sportów Miejskich. To pierwsza tego typu inwestycja w naszym mieście na której można uprawiać coraz popularniejsze tzw. sporty miejskie (workout i parkur). Na urządzenia do ćwiczeń składają się różnego rodzaju poręcze, drabinki, ławki i drążki. Wykonawca firma „Maja” z Małkini postawiła też ławki i śmietnik. Koszt sportowej inwestycji wykonanej w ramach Budżetu Obywatelskiego to 63 tys. zł.
Więcej

XIX Przegląd Teatrzyków Dziecięcych

Środa, 8 czerwca 2016

Tradycyjnie, w czerwcu Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku organizuje przegląd małych form teatralnych dla teatrzyków z przedszkoli i klas I-III. Przegląd odbędzie się 10 czerwca w sali kina Fregata.

 

Więcej

Interaktywna mapa miejskich inwestycji już dostępna!

Środa, 8 czerwca 2016

Ruszyła interaktywna mapa miejskich inwestycji. Obecnie zawiera ona wszystkie inwestycje zakończone w roku 2015 oraz te zrealizowane w tym roku.  W kolejnych miesiącach dodane zostaną inwestycje z lat wcześniejszych. Interaktywna mapa zawiera opis i zdjęcia danej inwestycji wraz z jej kosztem. Mapa dostępna jest pod adresem www.lebork.pl/map
Więcej

Wymaszerowali spod ratusza do Pruszcza Gdańskiego

Środa, 8 czerwca 2016

Legio X - grupa rekonstrukcyjna rzymskich legionistów z Oskowa gm. Cewice wyruszyła dziś do Pruszcza Gdańskiego. Na ratuszowym parkingu szef grupy Wiesław Formela złożył burmistrzowi Witoldowi Namyślakowi raport z przygotowań do wymarszu. Rekonstruktorzy zaprezentują się 11-12 czerwca br. podczas Dni Pruszcza Gdańskiego. Legioniści w ramach pokazów i własnego stoiska promować będą atrakcje turystyczne Lęborka.
Więcej

Ponad 20 mln dla termomodernizację dla MOF Lębork

Środa, 8 czerwca 2016

1,5 roku trwały negocjacje z Marszałkiem Województwa Pomorskiego projektów zgłoszonych przez Miejski Obszar Funkcjonalny Lębork w tym tego dotyczącego termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Burmistrz Lęborka jest przewodniczącym wspólnej reprezentacji MOF-u. Kilka dni temu Marszałek rozstrzygnął konkurs na termomodernizację. Dzięki niemu na teren MOF-u trafi ponad 20 mln zł!
Więcej

Program o zdrowym stylu życia

Środa, 8 czerwca 2016

Firma Lulu Production realizuje nowy program telewizyjny dla stacji TVP 2.  Będzie to program, w którym realizatorzy będą pomagać rodzinom, a przede wszystkim dzieciom zmienić złe nawyki żywieniowe oraz styl życia. Ma to być program z misją, edukujący polskie społeczeństwo, pokazujący jak prawidłowo powinno się odżywiać dzieci i jak zachęcić je do zdrowego oraz aktywnego spędzania czasu.

 

Więcej

„Cały ten cukier” – bezpłatny seans w kinie

Środa, 8 czerwca 2016

W najbliższy poniedziałek, 13 czerwca o godz. 17.30 zapraszamy do kina „Fregata” w Lęborku na bezpłatny pokaz filmu dokumentalnego pt. „Cały ten cukier”. Po emisji filmu będzie można także wykonać bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi oraz skorzystać z porady dietetyka (bezpłatne badanie pomiaru wagi ze analizą składu ciała). 
Więcej

Sensei Tetsuji Nakamura w Lęborku

Środa, 8 czerwca 2016

W Lęborskim Dojo odbyło się wielkie wydarzenie. Na zaproszenie Sensei Mariana Czylkowskiego, głównego instruktora Lęborskiego Klubu Okinawan Goju-Ryu Karate-Do przyjechał Sensei Tetsuji Nakamura, który jest głównym instruktorem Światowej Federacji Karate I.O.G.K.F.  Okinawan Goju Ryu.
Więcej

Lęborskie Dni Techniki 2016 pod znakiem czystej energii

Wtorek, 7 czerwca 2016

Po raz XXXIII lokalne środowisko inżynierów i techników zorganizowało w czerwcu br. Lęborskie Dni Techniki. W tym roku przebiegały one pod hasłem „Lęborskie Dni Energii”. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Lęborka. Podobnie jak w latach poprzednich część działań LDT skierowane było do dzieci i młodzieży.
Więcej

Lęborscy uczniowie w finale Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego od Obertyna do Wiednia”

Wtorek, 7 czerwca 2016

W dniach 2 - 4 czerwca uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ogólnokształcących z naszego miasta wzięli udział w etapie centralnym popularnego konkursu historycznego.

 

Więcej

Nowa wystawa w Muzeum

Wtorek, 7 czerwca 2016

Muzeum w Lęborku oraz Museum Pankow (Berlin) zapraszają  w dniu 10 czerwca o godz. 18.00 na otwarcie wystawy „Berlin Pankow motywem fotografii Maxa Skladanowskiego - pioniera filmu i fotografa” w lęborskim Muzeum.
Więcej

Gimnazjaliści sprawdzili wiedzę z chemii

Wtorek, 7 czerwca 2016

3 czerwca br. w Gimnazjum nr 2 w Lęborku w odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Chemicznego "Chemikalia 2016". Konkurs miał za zadanie sprawdzić wiedzę chemiczną uczniów gimnazjów z powiatu lęborskiego. Patronat nad konkursem objął Pomorski Kurator Oświaty oraz Burmistrza Miasta Lęborka.
Więcej

X Pchli targ w Lęborku

Poniedziałek, 6 czerwca 2016

11 czerwca br. (sobota) w godz. 10.00 – 17.00 odbędzie się dziesiąta edycja lęborskiego pchlego targu.

 

Więcej

Przetarg na budowę mostu ogłoszony

Poniedziałek, 6 czerwca 2016

Burmistrz Lęborka ogłosił przetarg na budowę nowego mostu na rzece Łebie. Most połączy ul. Weterynaryjną z Komuny Paryskiej tworząc alternatywny przejazd w północnej części miasta. Most w tym miejscu przewidywany był w planie miejscowym już w latach 90-tych. W ostatnich latach o jego budowę mocno zabiegali mieszkańcy (m.in. petycja 200 osób). Mostowa inwestycja ma m.in. pośrednio odciążyć ruch na skrzyżowaniach Armii Krajowej z Czołgistów czy Al. Wolności. Most skróci także dojazd straży pożarnej do rozległej części miasta.
Więcej

II Półmaraton Wrotkarski przyciągnął tłumy

Poniedziałek, 6 czerwca 2016

W niedzielę w Lęborku przeprowadzony został po raz drugi Półmaraton Wrotkarski, w którym wystartowała rekordowa liczba zawodniczek i zawodników. Aż 150 uczestników z całej Polski przyjechało do naszego miasta, by wziąć udział w zawodach, m.in. z Warszawy, Szczecina, Lubina, Tomaszowa Mazowieckiego, Koszalina, Iławy, Białogardu, Bydgoszczy, Giżycka, Kętrzyna, Trójmiasta i powiatu lęborskiego.
Więcej

Przejdź do góry strony