Aktualności

Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie

Piątek, 1 kwietnia 2016

2 kwietnia na całym świecie obchodzimy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Jednym z symboli solidarności z osobami z zaburzeniami autystycznymi jest niebieska wstążeczka. Właśnie z taką wstążeczką Burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka i pracowników ratusza odwiedzili przedstawiciele Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu  "Niebieski Skarb" z Lęborka.
Więcej

Źródło bije pod Parkiem Chrobrego

Piątek, 1 kwietnia 2016

Przebudowa i udostępnienie mieszkańcom i turystom zabytkowej Wieży Ciśnień w Parku Chrobrego na potrzeby wystaw muzealnych i punktu widokowego jest jednym z głównych elementów rewitalizacji Parku Chrobrego. Podczas prac przygotowawczych pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji odkryli źródło z wysoko zmineralizowaną wodą. Pozwoli to na otwarcie w Wieży Ciśnień pijalni wód.
Więcej

Są środki na przygotowanie programów rewitalizacji pomorskich miast

Czwartek, 24 marca 2016

23 marca br. Marszałkowie Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski, podpisali z burmistrzami i prezydentami pomorskich miast umowy przyznające dotacje w łącznej wysokości 3,7 mln zł, które mają służyć przygotowaniu kompleksowych programów rewitalizacji.
Więcej

Lęborski Dzień Jedności Kaszubów

Czwartek, 24 marca 2016

Stowarzyszenie dla kultury regionu „TATCZËZNA” oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Lębork zorganizowały dla mieszkańców powiatu lęborskiego, sympatyków kultury kaszubskiej Dzień Jedności Kaszubów.

Więcej

Pierwsza runda play off Amatorskiej Ligi Siatkówki za nami

Czwartek, 24 marca 2016

Znamy już 4 najlepsze zespoły, które będą walczyć w półfinałach Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku. Po rozegraniu dwumeczu w pierwszej rundzie play off można powiedzieć że nie zawiedli faworyci.

Więcej

Świąteczne spotkania z przedszkolakami w ratuszu

Środa, 23 marca 2016

W dniu 22 marca dzieci z Przedszkola nr 2 wraz z wychowawczyniami złożyły świąteczną wizytę  władzom miasta. Spotkanie przebiegało w miłej i ciepłej atmosferze. Przedszkolaki odwiedziły Witolda Namyślaka Burmistrza Miasta w jego gabinecie i podarowały Wielkanocne Życzenia.
Więcej

Wizyta delegacji Federacji Europejskich Dróg św. Jakuba w Lęborku

Wtorek, 22 marca 2016

W dniach 18-19 marca 2016 roku gościli w Lęborku przedstawiciele Federacji Europejskich Dróg św. Jakuba: Gérard Beaume kierownik - koordynator Europejskiej Federacji Le Puy-en-Velay z Francji, Jean-Marc Van Espen Prezes Europejskiej Federacji oraz Francis Malacord członek Komitetu Sterującego - Dyrektor Federacji Turystyki z Belgii.

Więcej

Komunikacja miejska w święta

Wtorek, 22 marca 2016

Zakład Komunikacji Miejskiej w Lęborku Spółka z o.o. informuje, że w okresie Świąt Wielkanocnych autobusy miejskie kursować będą następująco

 

Więcej

Konkursowe kaszubskie pisanki

Wtorek, 22 marca 2016

Rozstrzygnięty został IV Powiatowy Konkurs Plastyczny na Kaszubską Pisankę, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 5 w Lęborku. 

 

Więcej

Misterium Męki Pańskiej w Parku Chrobrego

Wtorek, 22 marca 2016

W Niedzielę Palmową 20 marca br. odbyło się widowisko plenerowe w Lęborku czyli Misterium Męki Pańskiej. Lęborczanie po raz trzeci mogli oglądać ostatnie godziny z życia Chrystusa. Misterium to piękna, wielkopostna forma spotkania ze sztuką, która ma poruszyć ludzkie serca i przygotować odbiorców na święta Zmartwychwstania Pańskiego.
Więcej

W Lęborku powstała Gminna Rada Seniorów

Wtorek, 22 marca 2016

Na podstawie uchwały Rady Miejskiej nr XII-189/2015 z dnia 18.12.2015r. powołana została w Lęborku Gminna Rada Seniorów.

 

Więcej

Jak zapobiegać pożarom - turniej wiedzy

Wtorek, 22 marca 2016

W dniu 17.03.2016 r  w Gimnazjum Nr 1  przeprowadzono Turniej Wiedzy Pożarniczej  pod hasłem  "Młodzież Zapobiega Pożarom". Organizatorami konkursu byli   Burmistrz Miasta Lęborka, Ochotnicza Straż Pożarna, Państwowej Straży Pożarnej oraz Gimnazjum Nr 1 w Lęborku.

Więcej

XVII sesja Rady Miejskiej

Poniedziałek, 21 marca 2016

XVII sesja Rady Miejskiej w Lęborku odbędzie się w dniu 31 marca 2016 o godzinie 12.00 w Sali Rajców nr 101 Urzędu Miejskiego.

 

Więcej

Lębork przywitał wiosnę

Poniedziałek, 21 marca 2016

21 marca br. Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Lęborka - Łeba” zorganizowała rajd pieszy na trasie Lębork – Garczegorze – Wilkowo (15 km), który wyruszył z Pl. Pokoju o godzinie 9.00, rozpoczynając tym samym świętowanie w Lęborku Pierwszego Dnia Wiosny.

Więcej

"Wiosenny tułacz” dotrze do Lęborka

Poniedziałek, 21 marca 2016

2 kwietnia br. na terenie Lęborka i okolic odbędzie się Rajd na Orientację „WIOSENNY TUŁACZ”. Celem pieszo-rowerowego rajdu jest praktyczne potwierdzenie własnych umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem, sprawdzenie granic własnej wytrzymałości i odporności, a przy okazji możliwość poznania piękna i walorów krajoznawczych naszego miasta i okolic.
Więcej

Świąteczna amnestia dla przetrzymujących książki

Poniedziałek, 21 marca 2016

W Bibliotece miejskiej prawie 900 czytelników przetrzymuje od ponad roku ponad 1700 woluminów. W okresie 21 – 31 marca br.  lęborska biblioteka ogłasza ŚWIĄTECZNĄ AMNESTIĘ dla osób zalegających ze zwrotem książek lub innych materiałów –można je zwrócić, nie ponosząc żadnych opłat za ich przetrzymanie!

 

Więcej

Przejdź do góry strony