Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Ruszyła budowa ulic Dywizjonu 303 i Strzelców Podhalańskich

Czwartek, 12 maja 2016

Ruszyły prace przy budowie ulicy Dywizjonu 303 i równoległej do niej Strzelców Podhalańskich.  Obie inwestycje realizuje firma Strabag. Zakres robót to położenie jezdni asfaltowej na całej długości ulic oraz budowa kanalizacji deszczowej z systemem podczyszczania wód opadowych. Koszt budowy ul. Dywizjonu 303 to 213 tys. zł, a Strzelców Podhalańskich 233 tys. zł.
Więcej

Współpraca z Wołkowyskiem

Czwartek, 12 maja 2016

W ramach współpracy między miastami, Wołkowyski Rejonowy Komitet Wykonawczy przesłał informację o nieruchomościach znajdujących się w jego posiadaniu.

Więcej

Nowe parkingi i chodnik przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego

Środa, 11 maja 2016

I kwartał tego roku przyniósł duże zmiany w otoczeniu kościoła pw. Miłosierdzia Bożego na „Osiedlu drzewiastym”. Przy kościele powstały nowe parkingi. Ten na ulicy Modrzewiowej liczy 20 miejsc i po części został zrealizowany w partnerstwie z parafią. Z kolei na ul. Kasztanowej powstała zatoka postojowa na 10 aut, oraz wykonano nowy chodnik. Łączny koszt inwestycji 74 tys. zł.
Więcej

13 maja na placu Pokoju bezpłatne badanie słuchu

Środa, 11 maja 2016

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie we współpracy z firmą WIDEX zaprasza na akcję bezpłatnego badania słuchu. Zainteresowani mieszkańcy Lęborka będą mogli bezpłatnie zbadać słuch w audiobusie oraz skonsultować się z protetykiem słuchu w piątek 13 maja br. w godz. 9-15 na placu Pokoju. 
Więcej

Grecja i Peloponez okiem wolontariuszki

Środa, 11 maja 2016

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 12 maja o godz. 18 do klubu biblioteki na spotkanie „Polka na Peloponezie: (nie) prawdy o Grecji i Grekach”. O Grecji i jej mieszkańcach opowie Anna Matusewicz. Wilnianka z pochodzenia, gdynianka z wyboru, fotografka z zamiłowania, która spędziła pół roku w małym miasteczku na północy Peloponezu jako wolontariuszka w lokalnej organizacji pozarządowej.
Więcej

Droga z Buczka na Kossaka wyremontowana

Wtorek, 10 maja 2016

Trwają prace wykończeniowe ulicy Buczka boczna – dojazd do Kossaka. W ramach robót drogowych wykonano z kostki i asfaltu 380 metrów ulicy, kanalizację deszczową, oraz przestawiono słupy oświetleniowe. Prace wykonała firma PB Wójcik, wartość inwestycji 463 tys. zł.
Więcej

W środę konsultacje społeczne ws. rewitalizacji

Wtorek, 10 maja 2016

Burmistrz Miasta Lęborka zaprasza 11 maja 2016r. o godz. 16 na spotkanie konsultacyjne dotyczące wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Lębork – Północ. Spotkanie odbędzie się w Sali Rajców (pok. 101) Urzędu Miejskiego w Lęborku przy ul. Armii Krajowej.
Więcej

Majówka Wilkowska już w tę niedzielę!

Wtorek, 10 maja 2016

W niedzielę 15 maja br. w Wilkowie odbędzie się coroczna Majówka Wilkowska, na którą zapraszają wszystkich organizatorzy.

Więcej

„Motoserce” – zbiórka krwi dla dzieci

Wtorek, 10 maja 2016

Serdecznie zapraszamy na VIII Edycję Zbiórki Krwi „Motoserce 2016”, która odbędzie się 14 maja w godzinach 10.00-17.00 na Placu Pokoju w Lęborku.

Więcej

Nowe miejsca parkingowe przy Staszica i Dygasińskiego

Poniedziałek, 9 maja 2016

Kończą się prace przy budowie parkingu u zbiegu ulic Staszica i Dygasińskiego. O nowe miejsca postojowe zabiegali mieszkańcy. Zakres prac obejmuje utwardzenie terenu i remont chodnika. Zdemontowany został też stary płot boiska. W wyniku inwestycji powstaną miejsca postojowe dla 14 pojazdów. Korzystać z nich będą mieszkańcy oraz pracownicy i uczniowie pobliskich szkół (gimnazjum i liceum).
Więcej

Zapraszamy dzieci na Plac Pokoju

Poniedziałek, 9 maja 2016

Miejska Biblioteka Publiczna wychodzi poza mury i w bajkowym nastroju porywa najmłodszych do zabawy. W poniedziałek i wtorek (9 i 10 maja) w ramach akcji „Mamo, tato zapisz mnie do biblioteki” na Placu Pokoju w godz. 10-14 na dzieci czeka mnóstwo atrakcji.
Więcej

Remont parkingu przy Sądzie Rejonowym

Piątek, 6 maja 2016

Dobiega końca remont parkingu przy Sądzie Rejonowym w Lęborku, dziś układany był asfalt. Z parkingu u zbiegu Al. Wolności i Malczewskiego korzystają pracownicy i klienci sądu, okoliczni mieszkańcy oraz parafianie kościoła pw. NMP Królowej Polski. Remont nawierzchni parkingu obejmuje 590m2 , a w jego ramach wymienione zostaną także krawężniki. Parking będzie miał ok. 36 miejsc parkingowych. Prace na zlecenia miasta wykonuje firma Pol-Dróg z Lęborka.
Więcej

Nowy asfalt na Spółdzielczej i Hibnera

Piątek, 6 maja 2016

Ulica Spółdzielcza na odcinku od ulicy ks. Gracza do Glinianej zyskała nową nawierzchnię. W ramach drogowej inwestycji asfalt położono na odcinku 219 metrów. Koszt remontu wyniósł 105 tys. zł. Wiosenny remont przeszła także ulica Hibnera na odcinku od Wróblewskiego do Glinianej (84 metrów). Koszt położenia nowej nawierzchni to 21 tys. zł.
Więcej

Konsultacje społeczne ws. rewitalizacji

Piątek, 6 maja 2016

Burmistrz Miasta zaprasza na Konsultacje społeczne dot. przygotowania Programu Rewitalizacji Miasta na lata 2017-2023. Przedmiotem konsultacji społecznych jest wyznaczenie obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji w Lęborku. Celem konsultacji jest włączenie się mieszkańców Lęborka, przedsiębiorców i podmiotów gospodarczych, organizacji pozarządowych i wszystkich zainteresowanych instytucji do działania polegającego na budowie programu rewitalizacji dla miasta Lęborka, skoncentrowanego w północnej części miasta.
Więcej

Lęborska Majówka 2016

Środa, 4 maja 2016

Tegoroczna majówka upłynęła w Lęborku pod znakiem pięknej pogody oraz dobrej zabawy. Mieszkańcy miasta a także turyści mieli możliwość uczestniczyć w wielu ciekawych imprezach.
Więcej

„Tymoteusz Rym Cim Cim”- spektakl dla dzieci w Stacji Kultura

Środa, 4 maja 2016

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na czwarte przedstawienie z cyklu „Niedzielne spotkania z teatrem”. 15 maja br. Teatr Gdynia Główna zaprezentuje w Stacji Kultura przedstawienie pod tytułem „Tymoteusz Rym Cim Cim”.
Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF