Aktualności

Zmiana czasu w nocy z 24 na 25 października

Piątek, 23 października 2015

W związku z wyborami do parlamentu, Państwowa Komisja Wyborcza przypomina, że w dniu 25 października 2015 (niedziela) nastąpi zmiana czasu – z „letniego” na „zimowy”. O godzinie 3.00 zegary zostaną przesunięte (cofnięte) na godzinę 2.00.
Więcej

Konkurs fotograficzny. Zgłoszenia do 1 lutego 2016

Środa, 21 października 2015

Muzeum w Lęborku oraz Gmina Miasto Lębork zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym. Przedmiotem fotografii konkursowych mogą być zdjęcia obiektów lęborskich pochodzących sprzed 1945 r. wykonane w dwóch kategoriach: zabytkowe wnętrza i zabytkowe budowle.

Więcej

Konferencja zamykająca projekt pn. „e - Lębork - przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Gminy Miasto Lębork”

Wtorek, 20 października 2015

W poniedziałek 19 października w sali konferencyjnej Stacji Kultura im. Stefana Fikusa odbyła się konferencja zamykająca projekt pn. „e - Lębork - przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Gminy Miasto Lębork".
Więcej

„CAMINO DE SANTIAGO – Moja droga życia” spotkanie z Jarosławem Żochowskim

Poniedziałek, 19 października 2015

Biblioteka Miejska zaprasza 22 października br. o godz. 18.00 do Klubu Biblioteki na spotkanie z Jarosławem Żochowskim, który podzieli się ze słuchaczami opowieścią o swojej drodze życia.
Więcej

Jury ocenia prace konkursowe

Poniedziałek, 19 października 2015

Na początku października br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lęborku odbyło się komisyjne otwarcie prac nadesłanych na XXX Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Mieczysława Stryjewskiego.
Więcej

Zawody pływackie dla dzieci i młodzieży „Liga pływacka 2015”

Poniedziałek, 19 października 2015

Zawody odbędą się w dniu 24 października 2015 roku (sobota) o godz. 9.00 na pływalni miejskiej w Lęborku przy ul. Olimpijczyków 31. Zgłoszenia do zawodów należy dostarczyć do biura Centrum Sportu i Rekreacji w nieprzekraczalnym terminie do dnia 19 października br. do godz. 15.00.
Więcej

Franciszkanie zagrają w piłkę z leśnikami

Piątek, 16 października 2015

W sobotę 17 października o godz. 13 na boisku przy Gimnazjum nr 2 w Lęborku (ul. P. Skargi 52) zapraszamy na mecz piłkarski FRANCISZKANIE – LEŚNICY. Sportowe wydarzenie pod Patronatem Honorowym Burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka jest elementem XII Lęborskiego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.
Więcej

Europejska Noc bez Wypadku

Piątek, 16 października 2015

Grupa Artystyczna Enosis PaT Lębork razem z Fundacją KRZYŚ organizuje  w Lęborku 12. edycję kampanii „Europejska Noc Bez Wypadku”.

 

Więcej

Akcja przewonienia gazu ziemnego

Piątek, 16 października 2015

Polska Spółka Gazownictwa Sp. Z o.o. Oddział w Gdańsku informuje, że w dniach 20-22 października 2015 na terenie gmin: Lębork oraz Nowa Wieś Lęborska przeprowadzona zostanie akcja przewonienia gazu ziemnego pn. Jesień 2015, mająca na celu wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach.

 

Więcej

XIII sesja Rady Miejskiej

Piątek, 16 października 2015

XIII  sesja Rady Miejskiej  w Lęborku odbędzie się w dniu 21 października br. o godzinie 13.00 w Sali Rajców nr 101 Urzędu Miejskiego w Lęborku.

 

Więcej

Konferencja "Ci, którzy tworzyli naszą przeszłość - w XX lecie Lęborskiego Bractwa Historycznego"

Piątek, 16 października 2015

Lęborskie Bractwo Historyczne zaprasza na konferencję "Ci, którzy tworzyli naszą przeszłość - w XX lecie Lęborskiego Bractwa Historycznego", która odbędzie się w dniu 24 października 2015 roku o godzinie 11.00 w auli Zespołu Szkół Mechaniczno - Informatycznych w Lęborku przy ulicy Marcinkowskiego 1.

Więcej

Konferencja zamykająca projekt pn. „e - Lębork”

Piątek, 16 października 2015

Burmistrz Miasta Lęborka zaprasza na konferencję zamykającą projekt pn. „e - Lębork - przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Gminy Miasto Lębork”.
Więcej

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Czwartek, 15 października 2015

W dniu 13 października 2015 r. w Sali Rajców lęborskiego Ratusza odbyło się uroczyste spotkanie oświatowe z okazji Dnia Edukacji Narodowej z udziałem dyrektorów, nauczycieli, uczniów i studentów nagrodzonych i wyróżnionych przez Burmistrza Miasta. W uroczystości udział wzięli także przedstawiciele związków zawodowych, kuratorium oświaty, Starostwa, Rady Miejskiej. Obecny był  także senator RP Kazimierz Kleina.

Więcej

Nowe trasy rowerowe

Środa, 14 października 2015

Rowerzyści ze Stowarzyszenia Rowerowego "Lew Lębork" oznakowali nową żółtą trasę rowerową o długości ok. 20 km, która prowadzi z Lęborka nad jezioro Osowskie. W ubiegłym roku oznakowana została natomiast niebieska trasa o długości ok. 18 km do Dębu Świętopełka. Członkowie stowarzyszenia do przyszłego roku stworzą jeszcze trzy inne trasy, które również będą przebiegały przez ciekawe krajobrazowo miejsca.

Więcej

Narodowa Loteria Paragonowa

Wtorek, 13 października 2015

Ministerstwo Finansów oraz Pełnomocnik Rządu do spraw Informacji i Edukacji Finansowej Izabela Leszczyna uznali za konieczne podejmowanie działań, które sprawiają, że wzrośnie liczba wydawanych i odbieranych paragonów, a co za tym idzie ograniczona zostanie szara strefa. Jednym z nich jest Loteria Paragonowa, dzięki której wzrośnie świadomość Polaków na temat tego jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego. Prośba o paragon wspiera uczciwych przedsiębiorców i równą konkurencję między nimi.

 

Więcej

Stacja Kultura im. Stefana Fikusa

Piątek, 9 października 2015

Wczoraj odbyła się uroczystość nadania imieniem Stefana Fikusa Stacji Kultura, mieszczącej się w budynku Dworca PKP w Lęborku. Alicja Zajączkowska doradca Burmistrza Miasta, podkreśliła rolę i zasługi Stefana Fikusa dla kultury kaszubskiej oraz lokalnej społeczności.  Pierwszym pomysłodawcą uczczenia tej zasłużonej dla miasta i regionu Postaci, poprzez nadanie Jego imieniem lęborskiej instytucji kulturalnej, był pan Wiesław Budkowski z Lęborskiego Bractwa Historycznego.
Więcej

Przejdź do góry strony