Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Informacje o Programie Rodzina 500 plus

Piątek, 18 marca 2016

Wnioski o świadczenie z Programu Rodzina 500 plus będzie można pobrać i składać od 1 kwietnia 2016 roku w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lęborku.

 

Więcej

Ambasador Republiki Łotewskiej w Lęborku

Piątek, 18 marca 2016

 W dniu 17 marca 2016 roku Lębork odwiedził Pan Ilgvars Kļava, Ambasador Republiki Łotewskiej w Polsce. W trakcie wizyty ambasador zwiedził Muzeum w Lęborku, gdzie miał możliwość obejrzenia i zapoznania się z jego unikalnymi zbiorami. Następnie Pan Ilgvars Kļava spotkał się w ratuszu z Witoldem Namyślakiem, Burmistrzem Miasta Lęborka.

Więcej

Fundusz AKUMULATOR SPOŁECZNY zasila inicjatywy Pomorzan

Piątek, 18 marca 2016

Stowarzyszenie EDUQ zachęca do udziału w trzeciej edycji konkursu grantowego Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach P FIO oraz środków Gmin: Łeba, Cewice, Lębork, Luzino, Starostwa Powiatowego w Lęborku i Stowarzyszenia EDUQ.
Więcej

Spotkanie ws. „Arki Pomorza”

Piątek, 18 marca 2016

15 marca br. w Sali Rajców Urzędu Miejskiego odbyło się pierwsze spotkanie potencjalnych polskich partnerów projektu pod roboczą nazwą „Arka Pomorza”. Spotkanie zostało zorganizowane w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Gmin RP „Euroregion Bałtyk” i dotyczyło wspólnej pracy nad w/w projektem, omówienia planowanych działań, ustalenia struktury polskiego partnerstwa i strategii projektu.

Więcej

Kreatywne pisanki 2 – warsztaty i kiermasz

Czwartek, 17 marca 2016

Biblioteka miejska zaprasza do klubu w dniu 22 marca (wtorek), gdzie w godz. 15.30-18.00 odbędą się - już po raz drugi - warsztaty artystyczne i kiermasz. Wstęp wolny.

 

Więcej

Poczuj kaszubskiego ducha

Czwartek, 17 marca 2016

Na Lęborski Dzień Jedności Kaszubów zapraszają 19 marca br.  organizatorzy: Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Starostwo Powiatowe i Stowarzyszenie dla Kultury Regionu Tatczezna. W ramach Dnia Jedności Kaszubów w godz. 13.00-15.00 na placu przy DH „Kupiec” odbędą się koncerty lokalnych zespołów ludowych, degustacja potraw regionalnych, zażywanie tabaki.
Więcej

Wsparcie dla opiekunów seniorów

Czwartek, 17 marca 2016

Stowarzyszenie Żyj Dla Innych zaprasza na pierwsze spotkanie „Grupa wsparcia dla opiekunów i rodzin osób z chorobą Alzheimera i innymi zaburzeniami dementywnymi”.

 

Więcej

Medal PTTK za pomoc i współpracę

Środa, 16 marca 2016

16  marca br. w ratuszu odbyła się miła uroczystość. Paweł Piwka, dyrektor Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata” odebrał z rąk lęborskich Przewodników PTTK Przemysława Mikusińskiego i Jana Kiśluka medal PTTK przyznany przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego za wieloletnią pomoc i współpracę.
Więcej

Misterium w Parku Chrobrego

Wtorek, 15 marca 2016

W Niedzielę Palmową 20 marca 2016r. o godz. 19.00 w Parku Chrobrego na terenie przy LOK-u (ul. Wyczółkowskiego) odbędzie się – już po raz trzeci - Misterium Męki Pańskiej, na którą zapraszają mieszkańców Lęborka organizatorzy.
Więcej

Weronika Hallmann dwukrotną Mistrzynią Polski w pływaniu

Wtorek, 15 marca 2016

W dniach 10 – 13 marca 2016 roku na pływalni w Gliwicach odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16 letnich w pływaniu.

Więcej

Rajd i marzanny w Pierwszy dzień wiosny

Poniedziałek, 14 marca 2016

21 marca, jak co roku, z okazji pierwszego dnia wiosny Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Lęborka - Łeba” organizuje rajd pieszy na trasie Lębork – Garczegorze – Wilkowo (15 km), który rozpocznie się o godz. 9.00 (z Pl. Pokoju).

 

Więcej

Fabryka wyobraźni młodych w Bibliotece Miejskiej

Poniedziałek, 14 marca 2016

Jest to nowa inicjatywa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku, adresowana do młodych lęborczan, której zadaniem jest udowodnienie, jak wielką siłą jest fantazja i jak niezwykle kreatywna potrafi być młodzież. Organizatorzy warsztatów przeprowadzanych w ramach Fabryki wyobraźni pokazują, ile może być sposobów wykorzystania wyobraźni, poczynając od rysunku, przez fotografię i muzykę, a na pisaniu i czytaniu książek kończąc.

 

Więcej

Konkurs Uchwyć ducha książki

Poniedziałek, 14 marca 2016

Lęborska biblioteka miejska zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym. Uchwyćcie zabawne, niezwykłe, zaskakujące, wzruszające sytuacje z Waszej ulubionej książki. Robiąc zdjęcie spróbujcie zatrzymać wyjątkowość, atmosferę, „ducha” danego utworu. Biblioteka czeka na interesujące zdjęcia.
Więcej

W drodze na Hokkaido – spotkanie z podróżniczką

Piątek, 11 marca 2016

Biblioteka miejska zaprasza do klubu we wtorek 15 marca godz. 18.00 na niezwykłą podróż rowerem po Japonii wspólnie z Ewą Świderską. Podróżniczka pochodzi z Warszawy, ale mieszkała w różnych zakątkach świata. Podróżowanie zawsze było jej pasją, a wyprawy rowerem stały się nałogiem. Od kilku lat żyje w drodze, upodobała sobie w szczególności drogi azjatyckie.

 

Więcej

Roztańczony Dzień Kobiet 13 marca

Piątek, 11 marca 2016

13 marca br. Biblioteka Miejska zaprasza na roztańczony Dzień Kobiet. Inicjatorami imprezy są pasjonatki zdrowego stylu życia: Monika Gałasiewicz, Marzena Steć i Monika Grobelna oraz Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” i Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku. Ta marcowa niedziela upłynie pod znakiem rozwoju, zdrowej kuchni i tanecznych rytmów.

 

Więcej

Karaoke dla seniorów

Środa, 9 marca 2016

Stowarzyszenie "Żyj dla innych" oraz Lęborski Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszają na "Karaoke dla seniorów". Spotkanie odbędzie się 12 marca o godz. 15.00 w Domu Seniora Magnolia (ul. Poznańska 5). Wstęp bezpłatny.

Więcej
Ważne
Dzień Dziecka w Lęborku
15-05-2018
1 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci na wspaniałą zabawę na Placu Pokoju. Czekają...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF