Aktualności

XIV sesja Rady Miejskiej

Piątek, 20 listopada 2015

XIV Sesja Rady Miejskiej w Lęborku odbędzie się w dniu 24 listopada 2015 o godz. 12.00 w Sali  Rajców nr 101 Urzędu Miejskiego w Lęborku przy ul. Armii Krajowej 14.
Więcej

Zapowiedź kiermaszu świątecznego

Piątek, 20 listopada 2015

Stowarzyszenie LOT Ziemia Lęborska - Łeba zaprasza do wzięcia udziału w drugiej edycji jarmarku świątecznego. Wystawcy winni przygotować stoiska tematycznie związane ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia (produkty tradycyjne, wyroby rękodzieła artystycznego, stroiki świąteczne itd.).

 

Więcej

Preorientacja zawodowa. Gimnazjaliści w Ratuszu

Czwartek, 19 listopada 2015

„Otwarta firma” to nazwa programu realizowanego w Gimnazjum nr 1 w Lęborku w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2015. Wizyty w firmach i instytucjach mają pomóc uczniom w wyborze optymalnej ścieżki zawodowej. W czwartek uczniowie wizytowali Urząd Miejski w Lęborku.
Więcej

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości - IDG 2015

Wtorek, 17 listopada 2015

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku organizuje w dniu 19 listopada br. w godz. 10.00-14.00 Pomorski Dzień Przedsiębiorczości - IDG.
Więcej

Gruzini o Gruzji - spotkanie w bibliotece

Wtorek, 17 listopada 2015

Biblioteka Miejska zaprasza 19 listopada o godz. 18.00 do Klubu na spotkanie z Dariuszem Bojanowskim o Gruzji widzianej oczyma jej mieszkańców. Wstęp wolny!

 

Więcej

Jesienny Salon Wystawowy

Wtorek, 17 listopada 2015

Stowarzyszenie Twórców i Animatorów Kultury "TAK" i Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają na Jesienny Salon Wystawowy. Otwarcie wystawy odbędzie się 19 listopada o godz. 17.30. Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku, ul. Różyckiego.

 

Więcej

Amatorska Liga Siatkówki w Lęborku – III kolejka rundy zasadniczej

Poniedziałek, 16 listopada 2015

Podczas trzeciej kolejki amatorskich rozgrywek emocji jak zwykle nie brakowało: trzy spośród czterech meczy kończyły się dopiero po rozegraniu trzeciego seta. Jedyny mecz, który zakończył się po rozegraniu dwóch setów, to pojedynek pomiędzy zespołami I LO w Lęborku i Klaja Cafee. Licealiści przegrali mecz pomimo wyrównanej walki w pierwszym secie. Romek Lębork pokonał KS Strzebielino 2:1 po bardzo emocjonującym pojedynku. AZS Lębork odniósł pierwsze zwycięstwo pokonując ZK Joker 2:1.
Więcej

Warsztaty perkusyjne

Piątek, 13 listopada 2015

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na drugą edycję Lęborskich Warsztatów Perkusyjnych. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, jak i perkusistów z doświadczeniem. Warsztaty odbędą się  w sobotę 14 listopada w Sali A Stacji Kultura (Dworzec PKP w Lęborku) przy ulicy Dworcowej 8. Początek o godzinie 9.00.

 

Więcej

Dodatkowy termin zbiórki odpadów zielonych w sektorze II w Lęborku

Czwartek, 12 listopada 2015

Informujemy, że Gmina Miasto Lębork zorganizuje w poniedziałek 16 listopada 2015 r. dodatkową zbiórkę odpadów zielonych w sektorze II. W pozostałych sektorach wywóz odpadów zielonych odbędzie się wg harmonogramu, tj. w I sektorze 18 i 19 listopada (odpowiednio 2 i 1 rejon), w III sektorze 18 listopada.

 

Więcej

Lębork świętował Narodowe Święto Niepodległości

Czwartek, 12 listopada 2015

Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe, które obchodzimy na pamiątkę odzyskania niepodległości w 1918 roku. W dniu 11 listopada 2015 Lęborczanie rozpoczęli świętowanie od uroczystej mszy świętej w Sanktuarium św. Jakuba Ap. w Lęborku celebrowanej przez proboszcza o. Romana Zioła.
Więcej

Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia konsultacji

Czwartek, 12 listopada 2015

Na podstawie Uchwały Nr LIX-512/2010 Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 29 października 2010 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania z organizacjami pozarządowymi (…) projektów aktów prawa miejscowego (…) Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza przeprowadzenie konsultacji projektu uchwały w sprawie powołania Gminnej Rady Seniorów w Lęborku oraz nadania jej statutu.

Więcej

Patriotyczne spotkanie i wspomnienia o prof. inż A. Hoffmannie

Wtorek, 10 listopada 2015

We wtorek  10 listopada br. w sali audiowizualnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w ramach obchodów Święta Niepodległości zaprezentowano postać wybitnego Polaka, ojca polskiej elektroenergetyki prof. inż. Alfonsa Hofmanna.  Wykład poprzedził występ – Chóru Społecznego Gimnazjum Językowego, wzbogacony o film o naszym patriotyzmie przygotowany przez uczniów.

Więcej

Lęborski Sport 2016

Wtorek, 10 listopada 2015

Przypominamy, że zgodnie z zapisami Uchwały Rady Miejskiej w Lęborku w sprawie określenia warunków i trybu finansowania rozwoju sportu w mieście Lęborku, oferty klubów sportowych dotyczące realizacji zadań publicznych z zakresu sportu należy składać do 30 listopada. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej (dla stowarzyszeń/prawo). 
Więcej

Święto Niepodległości w Lęborku

Poniedziałek, 9 listopada 2015

Serdecznie zapraszamy Lęborczan do uczestnictwa w tegorocznych obchodach Święta Niepodległości w Lęborku.
Więcej

W 66. rocznicę powstania batalionów żołnierzy-górników

Niedziela, 8 listopada 2015

8 listopada w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku, z inicjatywy Bernarda Neumeullera ze Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Górników odprawiona została uroczysta msza św. w 66. rocznicę powstania batalionów, represjonowanych politycznie żołnierzy górników.

Więcej

Lęborskie Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych

Środa, 4 listopada 2015

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza 11 listopada na godz. 13.00 na szóste lęborskie Wspólne Śpiewania Pieśni Patriotycznych z okazji Święta Niepodległości. Impreza jest jedną z nielicznych okazji do wspólnego przypomnienia sobie starych polskich piosenek i pieśni patriotycznych.
Więcej

Przejdź do góry strony