Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Wyłożenie projektu zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu Buczka-Kossaka

Wtorek, 3 listopada 2015

Burmistrz Miasta zawiadamia o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie ulic Buczka i Kossaka w Lęborku w zakresie obejmującym oznaczone tam tereny elementarne 2.MN.11, KD.D.06, KD.D.07 i fragment terenu elementarnego 2.UG.12.
Więcej

Warsztaty kuchni dawnej w baszcie 32

Wtorek, 3 listopada 2015

Lęborskie Bractwo Historyczne zaprasza na kolejne warsztaty kuchni dawnej. W listopadzie będzie można nauczyć się jeszcze przyrządzać deser ryżowy na mleku migdałowym (7 listopada) oraz babkę z pasternakiem i migdałami (14 listopada).
Więcej

X Otwarty Konkurs Literacki "Legendy Błękitnej Krainy"

Wtorek, 3 listopada 2015

LOT Ziemia Lęborska - Łeba ogłasza jubileuszowy X Otwarty Konkurs Literacki "Legendy Błękitnej Krainy". Głównym celem przedsięwzięcia jest, podobnie jak w latach ubiegłych, popularyzacja wiedzy o naszym regionie.
Więcej

Wystawa „Zamki i rezydencje na Pomorzu”

Wtorek, 3 listopada 2015

Muzeum w Lęborku zaprasza do Galerii „Strome Schody” na otwarcie wystawy pt. Zamki i rezydencje na Pomorzu w dniu 6 listopada o godz. 18.00. Jest to wystawa wypożyczona z Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

 

Więcej

Spotkanie dotyczące weryfikacji szlaków turystycznych na terenie Powiatu Lęborskiego

Poniedziałek, 2 listopada 2015

Stowarzyszenie LOT "Ziemia Lęborska - Łeba" zorganizowało 29 października 2015 r. spotkanie dotyczące szlaków turystycznych na terenie Powiatu Lęborskiego

Więcej

9. edycja konkursu o Nagrodę im. Karola Wielkiego dla Młodzieży

Poniedziałek, 2 listopada 2015

Rozpoczęła się właśnie rejestracja na 9. edycję konkursu o Nagrodę im. Karola Wielkiego dla Młodzieży. Przedsięwzięcie realizują wspólnie Parlament Europejski oraz Fundacja Międzynarodowej Nagrody im. Karola Wielkiego w Akwizgranie i skierowane jest do osób w wieku od 16 do 30 lat.

 

Więcej

Luxtorpeda w Lęborku

Piątek, 30 października 2015

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert zespołu LUXTORPEDA w  sobotę 7 listopada br., który odbędzie się w auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku. Grupa zawita do Lęborka w ramach jesiennej trasy koncertowej obejmującej 20 koncertów, w tym w Lęborku.

 

Więcej

Spotkanie informacyjne dot. projektowanej drogi ekspresowej S6 – Trasy Kaszubskiej

Piątek, 30 października 2015

Spotkanie informacyjne dotyczące projektowanej drogi ekspresowej S6 na odcinku Lębork – Obwodnica Trójmiasta (Trasa Kaszubska) odbędzie się 5 listopada 2015 o godz. 18.00 w Sali Rajców nr 101 Urzędu Miejskiego w Lęborku.
Organizatorzy – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Transprojekt Gdański zapraszają wszystkich zainteresowanych.

 

Więcej

AKCJA ZNICZ 2015 – informacje dla kierowców i mieszkańców

Piątek, 30 października 2015

Jak co roku lęborska Policja przygotowuje się do zabezpieczenia dnia 1 listopada. W okresie od 31.10.2015 do 2.11.2015 kierowców czekają zmiany w organizacji ruchu na terenie Lęborka.

 

Więcej

Dojazdy autobusem na groby bliskich

Piątek, 30 października 2015

Zakład Komunikacji Miejskiej informuje mieszkańców, że w dniu 1 listopada (niedziela) obowiązywać będzie rozkład w święta z dodatkowymi kursami.

 

Więcej

Zajęcia dekorowania pierniczków

Piątek, 30 października 2015

Biblioteka miejska zaprasza w dniu 3 listopada o godz. 16.00 do laboratorium na zajęcia dekorowania pierniczków. Na warsztatach uczestnicy poczują pierwsze świąteczne zapachy i dowiedzą się, jak najprościej upiec smaczne pierniczki.
Więcej

Kolejny rok realizacji Programów bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych dla kobiet

Piątek, 30 października 2015

Kontynuowane są programy badań profilaktycznych dla kobiet. Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi skierowany jest do wszystkich ubezpieczonych kobiet w wieku 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonanego bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Programu.

 

Więcej

Informacja dla organizacji pozarządowych dot. konkursu

Czwartek, 29 października 2015

Pełnomocnik Marszałka Województwa Pomorskiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz Departament Europejskiego Funduszu Społecznego informują o spotkaniu dotyczącym konkursu dla organizacji pozarządowych z Poddziałania 6.1.2. Aktywizacja społeczno-zawodowa. Spotkanie odbędzie się w dniu 6 listopada 2015 w Sali Okrągłej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Gdańsk, ul. Okopowa 21/27.

 

Więcej

Informacja dla rolników dokonujących zakupu paliw wykorzystywanych w gospodarstwie rolnym

Wtorek, 27 października 2015

Informacja Ministra Finansów dla rolników dokonujących zakupu paliw wykorzystywanych w gospodarstwie rolnym przesłana pismem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi nr Fgr. 074-4/5/15/4041 z dnia 6 października 2015 r. w związku z nasileniem się zjawiska oszustw w obrocie paliwami.

Więcej

Zaduszki bluesowe – koncert Leszka Cichońskiego

Poniedziałek, 26 października 2015

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na zaduszkowy koncert Leszka Cichońskiego. Jeden z najwybitniejszych i najbardziej znanych gitarzystów bluesowych w Polsce wystąpi w Lęborku w czwartek 29 października w Sali „B” Stacji Kultura przy ulicy Dworcowej 8.
Więcej

Zmiana czasu w nocy z 24 na 25 października

Piątek, 23 października 2015

W związku z wyborami do parlamentu, Państwowa Komisja Wyborcza przypomina, że w dniu 25 października 2015 (niedziela) nastąpi zmiana czasu – z „letniego” na „zimowy”. O godzinie 3.00 zegary zostaną przesunięte (cofnięte) na godzinę 2.00.
Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF