Aktualności

Pchli Targ na pożegnanie lata

Czwartek, 27 sierpnia 2015

W dniach 29 – 30 sierpnia br. w godz. 11.00 – 17.00, w ramach dorocznej imprezy z okazji zakończenia lata, odbędzie się dziewiąta edycja lęborskiego pchlego targu.

 

Więcej

Inwentaryzacja i znakowanie pojemników

Czwartek, 27 sierpnia 2015

W związku z rozpoczęciem inwentaryzacji pojemników należących do Mieszkańców Miasta Lęborka prosimy o udostępnienie wszystkich posiadanych pojemników poprzez wystawienie ich przed swoją posesję w kolejnych terminach odbioru odpadów zmieszanych (pojemniki zostaną oznakowane po ich opróżnieniu przez firmę wywozową).
Więcej

"Czyste powietrze Pomorza" - dodatkowy termin naboru wniosków

Wtorek, 25 sierpnia 2015

W związku z tym, że kilku wnioskodawców wycofało się z pozyskania dofinansowania na likwidację kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpienie ich ekologicznymi źródłami ciepła, zaszła możliwość przystąpienia kolejnych lęborczan do projektu. 

Więcej

Pomorska Nagroda Jakości. Zgłoszenia do 9 października

Poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Pomorska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Gdańsku oraz Polski Rejestr Statków S.A. zapraszają pomorskie organizacje do wzięcia udziału w XIX edycji Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości.
Więcej

XII Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym

Poniedziałek, 24 sierpnia 2015

W dniu 23.08.2015r. nad jeziorem Lubowidz (plaża „Miron”) odbyły się XII Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym. Uczestnicy startowali w czterech kategoriach: młodzieżowa mężczyzn (do 29 lat), młodzieżowa kobiet (do 29 lat), masters mężczyzn (30 lat i starsi), masters kobiet (30 lat i starsi). Do pokonania był dystans 2000m. Temperatura wody wynosiła 23˚C, powietrza 25˚C.

 

Więcej

Warsztaty z robotyki

Piątek, 21 sierpnia 2015

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza uczniów klas I-VI na warsztaty z robotyki – budowanie i programowanie robotów z klocków LEGO. Warsztaty odbędą się w dniach 24 i 27 sierpnia. Uczestnictwo jest bezpłatne, a liczba miejsc ograniczona.
Więcej

Program pomocy uczniom „Wyprawka szkolna”

Piątek, 21 sierpnia 2015

Kolejny raz realizowany jest Rządowy program pomocy uczniom w 2015 r. pn. „Wyprawka szkolna”. W ramach programu świadczona jest pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników dla uczniów. Termin składania wniosków wyznaczono do 7 września 2015 r. W  uzasadnionych przypadkach wnioski mogą być złożone po upływie w/w terminu, lecz nie później niż do 30.09.2015 r.
Więcej

XII Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym

Piątek, 21 sierpnia 2015

23 sierpnia na plaży „MIRON” nad jeziorem Lubowidz (dawna plaża miejska) odbędą się XII Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym. Zawody odbędą się na dystansie 2000 m i  mają charakter otwarty.
Więcej

Certyfikat dla Przedszkola nr 2

Piątek, 21 sierpnia 2015

Przedszkole nr 2 w Lęborku otrzymało Certyfikat w ramach programu Wiarygodne Przedszkole. Certyfikat uzyskany w wyniku uczestnictwa i przeprowadzonego audytu jest potwierdzeniem wysokiego poziomu dydaktycznego, wychowawczego i opiekuńczego, a także bezpieczeństwa w lęborskiej placówce.

Więcej

Obwieszczenie Burmistrza Miasta Lęborka w sprawie przeprowadzenia powszechnej akcji deratyzacji

Wtorek, 18 sierpnia 2015

Deratyzacja jest to zespól zabiegów mających na celu zwalczanie gryzoni. Do jej przeprowadzenia zobowiązani są właściciele nieruchomości, w tym ich użytkownicy, zarządcy oraz najemcy.
Więcej

Święto Wojska Polskiego w Lęborku

Sobota, 15 sierpnia 2015

15 sierpnia pod Obeliskiem Niepodległości odbyła się uroczystość związana ze Świętem Wojska Polskiego. Burmistrz Witold Namyślak podziękował żołnierzom za ich trud i poświecenie w wykonywaniu codziennych obowiązków służbowych oraz wyraził szacunek za profesjonalizm i gotowość podjęcia wszelkich zadań, w których stawką jest nasze bezpieczeństwo.

Więcej

15 sierpnia Święto Wojska Polskiego

Wtorek, 11 sierpnia 2015

Dowódca 1 lęborskiego batalionu zmechanizowanego w Lęborku oraz władze samorządowe zapraszają mieszkańców miasta do udziału w obchodach Święta Wojska Polskiego i 95. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Uroczystości odbędą się w dniu 15 sierpnia 2015 r. o godz. 10.00 przy Obelisku Niepodległości w Lęborku.

Więcej

Nabór partnerów do unijnego projektu

Wtorek, 11 sierpnia 2015

W związku z nowym rozdaniem unijnych funduszy pojawiły się szanse na dofinansowanie miejskich projektów. Miasto planuje wystąpić o dofinansowanie dla projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Działanie 8.3 – Materialne i niematerialne dziedzictwo kulturowe. W związku z tym Gmina Miasto Lębork ogłasza otwarty nabór partnerów w celu wspólnej realizacji projektu.
Więcej

Komunikat

Poniedziałek, 10 sierpnia 2015

Polskie Sieci Elektroenergetyczne czyli operator polskiego systemu przesyłowego energoelektrycznego w związku z ekstremalnymi upałami wprowadził na terenie całego kraju ograniczenia w poborze i dostawie prądu.
Więcej

Konkurs fotograficzny - zabytkowe budowle i wnętrza

Poniedziałek, 10 sierpnia 2015

Muzeum oraz Urząd Miejski w Lęborku zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie fotograficznym. Przedmiotem fotografii konkursowych mogą być zdjęcia obiektów lęborskich, pochodzących sprzed 1945 roku wykonane w dwóch kategoriach: zabytkowe budowle i zabytkowe wnętrza.
Więcej

Konkurs fotograficzny "SWISS CONTRIBUTION, PROJECT YOUR FUTURE"

Czwartek, 6 sierpnia 2015

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym dokumentującym efekty wdrażania Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy (SPPW) w ramach Priorytetu I i II oraz zmian zachodzących w najbliższym otoczeniu, w którym realizowane są projekty dofinansowane ze środków SPPW, poprzez przedstawienie obiektów oraz przedsięwzięć dofinansowanych w ramach SPPW na różnych etapach ich realizacji.
Więcej

Przejdź do góry strony