Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Obwieszczenie Burmistrza Miasta Lęborka w sprawie przeprowadzenia powszechnej akcji deratyzacji

Wtorek, 18 sierpnia 2015

Deratyzacja jest to zespól zabiegów mających na celu zwalczanie gryzoni. Do jej przeprowadzenia zobowiązani są właściciele nieruchomości, w tym ich użytkownicy, zarządcy oraz najemcy.
Więcej

Święto Wojska Polskiego w Lęborku

Sobota, 15 sierpnia 2015

15 sierpnia pod Obeliskiem Niepodległości odbyła się uroczystość związana ze Świętem Wojska Polskiego. Burmistrz Witold Namyślak podziękował żołnierzom za ich trud i poświecenie w wykonywaniu codziennych obowiązków służbowych oraz wyraził szacunek za profesjonalizm i gotowość podjęcia wszelkich zadań, w których stawką jest nasze bezpieczeństwo.

Więcej

15 sierpnia Święto Wojska Polskiego

Wtorek, 11 sierpnia 2015

Dowódca 1 lęborskiego batalionu zmechanizowanego w Lęborku oraz władze samorządowe zapraszają mieszkańców miasta do udziału w obchodach Święta Wojska Polskiego i 95. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Uroczystości odbędą się w dniu 15 sierpnia 2015 r. o godz. 10.00 przy Obelisku Niepodległości w Lęborku.

Więcej

Nabór partnerów do unijnego projektu

Wtorek, 11 sierpnia 2015

W związku z nowym rozdaniem unijnych funduszy pojawiły się szanse na dofinansowanie miejskich projektów. Miasto planuje wystąpić o dofinansowanie dla projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Działanie 8.3 – Materialne i niematerialne dziedzictwo kulturowe. W związku z tym Gmina Miasto Lębork ogłasza otwarty nabór partnerów w celu wspólnej realizacji projektu.
Więcej

Komunikat

Poniedziałek, 10 sierpnia 2015

Polskie Sieci Elektroenergetyczne czyli operator polskiego systemu przesyłowego energoelektrycznego w związku z ekstremalnymi upałami wprowadził na terenie całego kraju ograniczenia w poborze i dostawie prądu.
Więcej

Konkurs fotograficzny - zabytkowe budowle i wnętrza

Poniedziałek, 10 sierpnia 2015

Muzeum oraz Urząd Miejski w Lęborku zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie fotograficznym. Przedmiotem fotografii konkursowych mogą być zdjęcia obiektów lęborskich, pochodzących sprzed 1945 roku wykonane w dwóch kategoriach: zabytkowe budowle i zabytkowe wnętrza.
Więcej

Konkurs fotograficzny "SWISS CONTRIBUTION, PROJECT YOUR FUTURE"

Czwartek, 6 sierpnia 2015

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym dokumentującym efekty wdrażania Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy (SPPW) w ramach Priorytetu I i II oraz zmian zachodzących w najbliższym otoczeniu, w którym realizowane są projekty dofinansowane ze środków SPPW, poprzez przedstawienie obiektów oraz przedsięwzięć dofinansowanych w ramach SPPW na różnych etapach ich realizacji.
Więcej

"Bezpieczne Wakacje 2015" na sportowo

Środa, 5 sierpnia 2015

W okresie wakacji letnich Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku organizuje pod patronatem Burmistrza Miasta Lęborka cykl imprez sportowych pn. „Bezpieczne Wakacje 2015”. W ich ramach dzieci i młodzież w sierpniu będą mogli wziąć udział w turniejach piłki nożnej, siatkówki, koszykówki i tenisa ziemnego.
Więcej

We wrześniu gmina oznakuje transponderami rfid pojemniki na śmieci

Poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Jeszcze tylko do końca sierpnia 2015 r. odpady komunalne z nieruchomości zamieszkałych  będą odbierane na zasadach z początkowego okresu wprowadzania gospodarki odpadami komunalnymi, kiedy to gmina skupiła się na zabezpieczeniu płynnego odbioru odpadów od właścicieli nieruchomości.

Więcej

71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Sobota, 1 sierpnia 2015

1 sierpnia o g. 17, w 71. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w mieście zawyły syreny. Przy Pomniku Poległych Pocztowców i na placu Pokoju odbyły się rocznicowe uroczystości patriotyczne.
Więcej

Akcja BiegamBoLubię już w Lęborku

Piątek, 31 lipca 2015

Fundacja Wychowanie Przez Sport wraz z partnerami strategicznymi i medialnymi w tym Program III Polskiego Radia oraz organizator akcji w Lęborku KreativSport zapraszają na cykl bezpłatnych treningów biegowych na Stadionie Miejskim w Lęborku.
Więcej

"Roztańczony Lębork” oraz Zumba Fitness i nordic walking

Czwartek, 30 lipca 2015

Urząd Miejski w Lęborku oraz Body by Vi zapraszają wszystkich mieszkańców na Pierwszy Rodzinny Festyn pod hasłem „Roztańczony Lębork”.  Impreza odbędzie się w niedzielę, 2 sierpnia 2015 roku, na Placu Pokoju. Start  o godzinie  17. W kolejnych dniach zapraszamy na zajęcia z Zumba Fitness oraz nordic walking.

Więcej

Akcja "Nie daj się oszukać, sprawdź paragon"

Środa, 29 lipca 2015

Jak co roku Ministerstwo Finansów zachęca konsumentów do odbioru paragonów od sprzedawcy towarów i usług. Akcja ma również na celu zwrócenie uwagi na to, że każdy paragon jest potwierdzeniem zrealizowanej transakcji.
Więcej

Lęborskie Dni Jakubowe 2015 - Tak było!

Wtorek, 28 lipca 2015

Lęborskie Dni Jakubowe 2015 upłynęły w rytmie dźwięków muzyki z różnych regionów: Słowacji, Ukrainy, Turcji, Polski oraz koncertów Kamila Bednarka i Patrycji Markowskiej. Wśród atrakcji Święta Miasta był Jarmark św. Jakuba oraz wiele atrakcji dla dzieci. Lęborskie Dni Jakubowe to także występy teatrów ulicznych, plener malarski czy wiele towarzyszących imprez sportowych z rekordowym pod względem ilości uczestników Biegiem św. Jakuba. W tym czasie Lębork był kolorowy, tętniący życiem, pełen ulicznego gwaru i dobrej muzyki.
Więcej

71 rocznica Powstania Warszawskiego

Poniedziałek, 27 lipca 2015

W sobotę 1 sierpnia o godzinie 17.00 na ul. Staromiejskiej (koło Banku PKO) odbędą się uroczystości związane z 71 rocznicą Powstania Warszawskiego. Po złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Pocztowców, nastąpi przemarsz na Plac Pokoju gdzie ze zniczy zostanie ułożony symbol Polski Walczącej.

 

Więcej

Pospaceruj z duchami Krzyżaków

Piątek, 24 lipca 2015

Do uczestnictwa w wieczornym "Spacerze z duchami Krzyżaków", który odbędzie się już dzisiaj, tj. 24 lipca o godz. 21.30, zapraszają lęborscy Rycerze.

 

Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF