Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Zmiana organizacji ruchu na ul. Syrokomli w Lęborku

Piątek, 17 lipca 2015

W związku z przebudową ul. Syrokomli - na odcinku od ul. Cegielnianej do granic miasta, z dniem 20 lipca 2015 r. wprowadzona zostanie na tej ulicy tymczasowa organizacja ruchu. W czasie trwania remontu, tj. do dnia 30.09.2015 r, obowiązywać będzie ruch wahadłowy.

 

Więcej

Aktywni w Lęborku i okolicach

Piątek, 17 lipca 2015

Zachęcamy do śledzenia informacji zawartych na profilu grupy „Aktywni w Lęborku i okolicach” na popularnym Facebook-u. Założycielka grupy planuje zgromadzić w jednym miejscu informacje dla osób, które uprawiają jakąkolwiek formę ruchu, jednocześnie zachęcając osoby, które zajmują się organizowaniem takich przedsięwzięć - do powiadamiania o nich. Już teraz można zapoznać się z aktualnymi terminami zajęć zumby oraz spacerów dla fanów nordic walking.
Więcej

Lęborskie Dni Jakubowe coraz bliżej

Czwartek, 16 lipca 2015

Nasza największa coroczna impreza – Święto Miasta, jakim są Lęborskie Dni Jakubowe zbliża się wielkimi krokami. W tym roku odbędą się one w dniach 24-26 lipca.
Więcej

Kolejna drogowa inwestycja

Czwartek, 16 lipca 2015

Na początku lipca br. przekazany został plac budowy nowej inwestycji drogowej – ul. Orląt Lwowskich.
Więcej

Informacja o kradzieży pojemnika z źródłem promieniotwórczym

Czwartek, 16 lipca 2015

Centrum ds. Zdarzeń Radiacyjnych informuje o kradzieży w dniu 15 lipca br. pojemnika wraz z wysokoaktywnym źródłem promieniotwórczym Ir-192 o aktywności 1757 GBq (1,75 TBq) z Zakładu Badań Nieniszczących w Gliwicach. Państwowa Agencja Atomistyki zaleca, aby pod żadnym pozorem nie otwierać takiego urządzenia.
Więcej

Trzeci biegun zdobyty!

Poniedziałek, 13 lipca 2015

Piesza wyprawa Marka Kamińskiego dobiegła końca. Gdański podróżnik po 119 dniach marszu dotarł do Santiago de Compostela, celu pielgrzymki. Szedł pieszo z Kaliningradu tzw. szlakiem jakubowym.
Jeszcze raz dowiódł, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych - ”W Santiago moja pielgrzymka się nie skończy, bo chcę dojść do Końca Ziemi, czyli Cabo Finisterre, który był kiedyś uważany za najdalej wysunięty na zachód punkt kontynentu europejskiego.”
Więcej

"Lęborski Lew" przyznany

Poniedziałek, 13 lipca 2015

Kapituła Wyróżnienia Miasta Lęborka „Lęborski Lew” na posiedzeniu Prezydium w dniu 9 lipca 2015r. podliczyła głosy oddane na Nominowanych do Wyróżnienia Nagrody Miasta Lęborka „ Lęborski Lew”. W głosowaniu oddano 11 ważnych głosów. Zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej Wyróżnienie „Lęborski Lew” otrzymał  Hufiec Związek Harcerstwa Polskiego Lębork
Więcej

Obrazy Nikifora w „Stromych Schodach”

Piątek, 10 lipca 2015

Muzeum zaprasza na ekspozycję pt. „Nikifor”. Wystawa czynna będzie od 13 lipca.
Nikifor Krynicki  to przydomek urodzonego w Krynicy Epifaniusza Drowniaka żyjącego w latach 1895 -1968,  pierwszego polskiego przedstawiciela prymitywizmu.

 

Więcej

Zawodnicy SPS na turnieju "Kinder+Sport" w Krakowie

Czwartek, 9 lipca 2015

Najmłodsi adepci piłki siatkowej, trenujący na co dzień w klubie Stowarzyszenia Przyjaciół Siatkówki w Lęborku, po wywalczeniu srebrnych medali w wojewódzkim turnieju minisiatkówki „Kinder+Sport”, uczestniczyli  w finałowym turnieju mistrzostw Polski w Krakowie.

Więcej

Będzie wiało

Czwartek, 9 lipca 2015

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni przewiduje silny wiatr na obszarze województwa pomorskiego, jaki wystąpi od godz. 14.00 do 24.00 w dniu 9 lipca 2015.

 

Więcej

Kino pod gwiazdami w Lęborku

Wtorek, 7 lipca 2015

Sztuka iluzji, quizy wiedzy o X muzie, tropienie bajkowych postaci, filmowe kalambury – a na dobranoc pokazy plenerowe „Pingwinów z Madagaskaru” i filmu „Skyfall”. Bank BNP PARIBAS zaprasza małych i dużych na Rodzinny Piknik Filmowy. Start 8 lipca o godz. 13 na placu Pokoju!
Więcej

Marek Kamiński i Jasiek Mela ponownie spotkają się na szlaku

Wtorek, 7 lipca 2015

W 2004 roku Marek Kamiński poprowadził Melę – niepełnosprawnego chłopca – na oba bieguny Ziemi. Dziś Jasiek Mela będzie towarzyszył znanemu polarnikowi podczas jego drogi na Trzeci Biegun.

Więcej

"Konkurs fotograficzny „Ekologia w obiektywie"

Piątek, 3 lipca 2015

 24 czerwca 2015r. upłynął termin składania prac na Konkurs fotograficzny „Ekologia w obiektywie” organizowany przez Urząd Miejski w Lęborku w ramach realizacji zadania „Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej - Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Kard. Wyszyńskiego 3 w Lęborku”

Więcej

Trwają zapisy na XV Bieg Uliczny św. Jakuba Ap.

Piątek, 3 lipca 2015

Już 25 lipca br. odbędzie się XV Bieg Uliczny św. Jakuba Ap. Bieg zostanie przeprowadzony ulicami Lęborka na dystansie 10 km. Trasa biegu jest atestowana i liczy 4 okrążenia. Start honorowy o godz. 15.50 – pl. Pokoju, start ostry o godz. 16.00 – ul. 1 Maja w pobliżu PKO, meta na pl. Pokoju.

 

Więcej

Pierwszy turniej X Wakacyjnego GRAND PRIX Dzieci i Młodzieży w Tenisie rozegrany

Piątek, 3 lipca 2015

Centrum Sportu i Rekreacji i Szkoła Tenisa „SMECZ” 1 lipca przeprowadziły pierwszy z serii turniejów w ramach „X WAKACYJNEGO GRAND PRIX DZIECI I MŁODZIEŻY W  TENISIE”.

Impreza zgromadziła 26 uczestników, którzy startowali w trzech kategoriach: chłopców starszych -14-19 lat , chłopców młodszych - do 13 lat oraz w kategorii dziewcząt.

 

Więcej

Zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego osiedla „Lębork - Wschód”

Piątek, 3 lipca 2015

Miasto  przystąpiło do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego osiedla „Lębork - Wschód” w Lęborku, w zakresie obejmującym oznaczone tam tereny elementarne 4.MN.13, 4.UG.07, KD.D.10 oraz do przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko wyżej wymienionej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

 

Więcej
Ważne
Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
20-02-2018
W dniu 1 marca br. przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF