Aktualności

Są środki na staże dla osób bezrobotnych

Wtorek, 21 lipca 2015

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje, że dysponuje dodatkowymi środkami przeznaczonymi na organizację staży dla osób bezrobotnych, w szczególności dla osób do 30 roku życia i zaprasza pracodawców do składania wniosków o zorganizowanie stażu na terenie powiatu lęborskiego.

 

Więcej

Finał XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Zielona Góra

Wtorek, 21 lipca 2015

W sobotę w Zielonej Górze zakończył się Finał XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym. W zawodach, które mają rangę mistrzostw Polski juniorów młodszych, znakomicie spisali się zawodnicy klubu LOK „Lider-Amicus” Lębork.
Więcej

IX FESTIWAL - Międzynarodowe Spotkania z Folklorem „Muzyka Regionów”

Wtorek, 21 lipca 2015

Na tegorocznym IX Festiwalu – Międzynarodowe Spotkania z Folklorem „Muzyka Regionów” wystąpi 8 zespołów prezentujących muzykę i taniec ludowy różnych regionów Polski i Europy.

Więcej

Wykonanie Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach 2015-2019

Wtorek, 21 lipca 2015

Zgodnie z art. 13a ust. 2 Ustawy o lasach w bieżącym roku w lasach wszystkich form własności, w tym także w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, na terenie całego kraju, rozpoczyna się wykonanie – w cyklu 5-letnim (lata 2015-2019) – opracowania pod nazwą Wykonanie Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach 2015-2019.

Więcej

Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia konsultacji

Wtorek, 21 lipca 2015

Na podstawie Uchwały Nr LIX-512/2010 Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 29 października 2010r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania z organizacjami pozarządowymi (…) projektów aktów prawa miejscowego (…) Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza przeprowadzenie konsultacji projektu uchwały w sprawie przyjęcia Rocznego programu współpracy na 2016 rok Gminy Miasto Lębork z organizacjami pozarządowymi (…)
Więcej

XI sesja Rady Miejskiej

Wtorek, 21 lipca 2015

XI sesja Rady Miejskiej w Lęborku odbędzie się w dniu 24 lipca 2015 r. o godzinie 11.00  w  Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku.

 

Więcej

Wystawa "Matki i Statki" - film promujący

Poniedziałek, 20 lipca 2015

Jedną z bohaterek wystawy jest matka chrzestna statku "Lębork", zwodowanego w 1974 roku. Zofia Witkowska była nauczycielka, organizatorką oświaty po II wojnie światowej i długoletnią dyrektorką Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku.  Statek "Lębork" należał do serii drobnicowców mogących przewozić także kontenery.
Więcej

Zmiana organizacji ruchu na ul. Syrokomli w Lęborku

Piątek, 17 lipca 2015

W związku z przebudową ul. Syrokomli - na odcinku od ul. Cegielnianej do granic miasta, z dniem 20 lipca 2015 r. wprowadzona zostanie na tej ulicy tymczasowa organizacja ruchu. W czasie trwania remontu, tj. do dnia 30.09.2015 r, obowiązywać będzie ruch wahadłowy.

 

Więcej

Aktywni w Lęborku i okolicach

Piątek, 17 lipca 2015

Zachęcamy do śledzenia informacji zawartych na profilu grupy „Aktywni w Lęborku i okolicach” na popularnym Facebook-u. Założycielka grupy planuje zgromadzić w jednym miejscu informacje dla osób, które uprawiają jakąkolwiek formę ruchu, jednocześnie zachęcając osoby, które zajmują się organizowaniem takich przedsięwzięć - do powiadamiania o nich. Już teraz można zapoznać się z aktualnymi terminami zajęć zumby oraz spacerów dla fanów nordic walking.
Więcej

Lęborskie Dni Jakubowe coraz bliżej

Czwartek, 16 lipca 2015

Nasza największa coroczna impreza – Święto Miasta, jakim są Lęborskie Dni Jakubowe zbliża się wielkimi krokami. W tym roku odbędą się one w dniach 24-26 lipca.
Więcej

Kolejna drogowa inwestycja

Czwartek, 16 lipca 2015

Na początku lipca br. przekazany został plac budowy nowej inwestycji drogowej – ul. Orląt Lwowskich.
Więcej

Informacja o kradzieży pojemnika z źródłem promieniotwórczym

Czwartek, 16 lipca 2015

Centrum ds. Zdarzeń Radiacyjnych informuje o kradzieży w dniu 15 lipca br. pojemnika wraz z wysokoaktywnym źródłem promieniotwórczym Ir-192 o aktywności 1757 GBq (1,75 TBq) z Zakładu Badań Nieniszczących w Gliwicach. Państwowa Agencja Atomistyki zaleca, aby pod żadnym pozorem nie otwierać takiego urządzenia.
Więcej

Trzeci biegun zdobyty!

Poniedziałek, 13 lipca 2015

Piesza wyprawa Marka Kamińskiego dobiegła końca. Gdański podróżnik po 119 dniach marszu dotarł do Santiago de Compostela, celu pielgrzymki. Szedł pieszo z Kaliningradu tzw. szlakiem jakubowym.
Jeszcze raz dowiódł, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych - ”W Santiago moja pielgrzymka się nie skończy, bo chcę dojść do Końca Ziemi, czyli Cabo Finisterre, który był kiedyś uważany za najdalej wysunięty na zachód punkt kontynentu europejskiego.”
Więcej

"Lęborski Lew" przyznany

Poniedziałek, 13 lipca 2015

Kapituła Wyróżnienia Miasta Lęborka „Lęborski Lew” na posiedzeniu Prezydium w dniu 9 lipca 2015r. podliczyła głosy oddane na Nominowanych do Wyróżnienia Nagrody Miasta Lęborka „ Lęborski Lew”. W głosowaniu oddano 11 ważnych głosów. Zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej Wyróżnienie „Lęborski Lew” otrzymał  Hufiec Związek Harcerstwa Polskiego Lębork
Więcej

Obrazy Nikifora w „Stromych Schodach”

Piątek, 10 lipca 2015

Muzeum zaprasza na ekspozycję pt. „Nikifor”. Wystawa czynna będzie od 13 lipca.
Nikifor Krynicki  to przydomek urodzonego w Krynicy Epifaniusza Drowniaka żyjącego w latach 1895 -1968,  pierwszego polskiego przedstawiciela prymitywizmu.

 

Więcej

Zawodnicy SPS na turnieju "Kinder+Sport" w Krakowie

Czwartek, 9 lipca 2015

Najmłodsi adepci piłki siatkowej, trenujący na co dzień w klubie Stowarzyszenia Przyjaciół Siatkówki w Lęborku, po wywalczeniu srebrnych medali w wojewódzkim turnieju minisiatkówki „Kinder+Sport”, uczestniczyli  w finałowym turnieju mistrzostw Polski w Krakowie.

Więcej

Przejdź do góry strony