Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Czwartek, 15 października 2015

W dniu 13 października 2015 r. w Sali Rajców lęborskiego Ratusza odbyło się uroczyste spotkanie oświatowe z okazji Dnia Edukacji Narodowej z udziałem dyrektorów, nauczycieli, uczniów i studentów nagrodzonych i wyróżnionych przez Burmistrza Miasta. W uroczystości udział wzięli także przedstawiciele związków zawodowych, kuratorium oświaty, Starostwa, Rady Miejskiej. Obecny był  także senator RP Kazimierz Kleina.

Więcej

Nowe trasy rowerowe

Środa, 14 października 2015

Rowerzyści ze Stowarzyszenia Rowerowego "Lew Lębork" oznakowali nową żółtą trasę rowerową o długości ok. 20 km, która prowadzi z Lęborka nad jezioro Osowskie. W ubiegłym roku oznakowana została natomiast niebieska trasa o długości ok. 18 km do Dębu Świętopełka. Członkowie stowarzyszenia do przyszłego roku stworzą jeszcze trzy inne trasy, które również będą przebiegały przez ciekawe krajobrazowo miejsca.

Więcej

Narodowa Loteria Paragonowa

Wtorek, 13 października 2015

Ministerstwo Finansów oraz Pełnomocnik Rządu do spraw Informacji i Edukacji Finansowej Izabela Leszczyna uznali za konieczne podejmowanie działań, które sprawiają, że wzrośnie liczba wydawanych i odbieranych paragonów, a co za tym idzie ograniczona zostanie szara strefa. Jednym z nich jest Loteria Paragonowa, dzięki której wzrośnie świadomość Polaków na temat tego jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego. Prośba o paragon wspiera uczciwych przedsiębiorców i równą konkurencję między nimi.

 

Więcej

Stacja Kultura im. Stefana Fikusa

Piątek, 9 października 2015

Wczoraj odbyła się uroczystość nadania imieniem Stefana Fikusa Stacji Kultura, mieszczącej się w budynku Dworca PKP w Lęborku. Alicja Zajączkowska doradca Burmistrza Miasta, podkreśliła rolę i zasługi Stefana Fikusa dla kultury kaszubskiej oraz lokalnej społeczności.  Pierwszym pomysłodawcą uczczenia tej zasłużonej dla miasta i regionu Postaci, poprzez nadanie Jego imieniem lęborskiej instytucji kulturalnej, był pan Wiesław Budkowski z Lęborskiego Bractwa Historycznego.
Więcej

O współpracy zagranicznej w Elblągu. Targi i konferencja.

Piątek, 9 października 2015

W dniu 7 października br. pracownicy Urzędu Miejskiego w Lęborku uczestniczyli w konferencji „Blaski i cienie współpracy. Praktyka samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej na szczeblu lokalnym”, która została zorganizowana przez Stowarzyszenie Gmin RP „Euroregion Bałtyk dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 

Więcej

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych, niebezpiecznych i zużytych opon w zabudowie wielorodzinnej

Czwartek, 8 października 2015

Zalegające w naszych mieszkaniach, piwnicach i garażach odpady typu: meble, opony czy puszki po farbie będą kolejny raz odbierane sprzed miejsc gromadzenia odpadów komunalnych w określone dni października. Sprawdź, kiedy możesz się ich pozbyć!

Więcej

Konsultacje społeczne Lokalnej Strategii Rozwoju dla Lokalnej Grupy Działania „Dorzecze Łeby” na lata 2014-2020

Środa, 7 października 2015

6 października 2015 r. w Urzędzie Miejskim w Lęborku odbyły się konsultacje społeczne dotyczące tworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju dla Lokalnej Grupy Działania "Dorzecze Łeby" na lata 2014-2020.

Więcej

Stacja Kultura imienia Stefana Fikusa

Środa, 7 października 2015

8 października o godz. 18.00 będzie miała miejsce uroczystość nadania imienia Stacji Kultura, która otrzyma imię Stefana Fikusa (1920-2010)– lęborskiego i kaszubskiego działacza, poety i pisarza regionalisty.
Więcej

Turniej tenisowy dla par mieszanych

Wtorek, 6 października 2015

W ostatnich dniach września na kortach LSTZ „Return” odbyła się czwarta już edycja Mistrzostw Lęborka Par Mieszanych w tenisie ziemnym „Reksio Cup 2015”.
Więcej

Amatorska Liga Siatkówki – 9 zespołów w 9 edycję rozgrywek siatkarzy amatorów

Wtorek, 6 października 2015

Zbliża się start rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki. Już po raz 9 odbędzie się w Lęborku liga amatorska, w której będzie grać 9 zespołów. Do rywalizacji zgłosiły się zespoły z całego powiatu: KS Baza 44 Siemirowice, Bojan Żubry, Romek Lębork, LO nr 1 Lębork, AZS Lębork, ZK Joker Wicko, KS Strzebielino, Klaja Cafee, Drywa Kowalstwo.

Więcej

Warsztaty kuchni dawnej w Baszcie nr 32

Wtorek, 6 października 2015

Dlaczego w średniowieczu nie było słodyczy i co jadano wówczas na deser? Babka z pasternakiem i migdałami, ryżowy deser na migdałowym mleku – takie i inne specjały można będzie poznać i samodzielnie przyrządzić podczas warsztatów kuchni dawnej, na które w październiku i listopadzie zaprasza Lęborskie Bractwo Historyczne.
Więcej

Zmieniamy Pomorskie 2015

Poniedziałek, 5 października 2015

W dniu 2 października na placu Pokoju odbyło się w naszym mieście jedno z 17 zaplanowanych w województwie pomorskim spotkań pod hasłem „Zmieniamy Pomorskie 2015”.

Więcej

IV Konferencja Przeciw Przemocy w Rodzinie

Poniedziałek, 5 października 2015

W dniu 2 października 2015 roku odbyła się IV Konferencja Przeciw Przemocy w Rodzinie, której organizatorem był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lęborku. Wybór terminu konferencji nie był przypadkowy gdyż tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy ustanowiony przez ONZ. 

Więcej

Wyniki konkursów ekologicznych

Poniedziałek, 5 października 2015

W ramach działań związanych z promocją termomodernizacji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lęborku, we wrześniu młodzież lęborskich gimnazjów oraz uczniowie szkół podstawowych, uczestniczyli w czterech konkursach o tematyce ekologicznej. Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem.  30 września br. nastąpiło  rozstrzygnięcie konkursów.
Więcej

Jesienna Gra Polowa 2015

Poniedziałek, 5 października 2015

25-27 września 2015 r. harcerze z lęborskiej 7 Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów im. Gen. Stanisława Sosabowskiego w 71 Rocznicę Bitwy pod Arnhem zorganizowali kolejną edycję Jesiennej Gry Polowej. Cała impreza odbywała się w Lęborku i jego okolicach. Uczestnikami gry byli harcerze ze Szczecina, Pruszcza Gdańskiego, Łeby. Wicka, Leśnic, Lęborka oraz uczniowie z gimnazjum w Garczegorzu.
Więcej

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na warsztaty

Czwartek, 1 października 2015

We wtorek 6 października o godzinie 16.00 w bibliotece miejskiej odbędą się warsztaty dekorowania tenisówek lub koszulek farbami akrylowymi. Technika polega na malowaniu materiału farbami do tkanin lub akrylowymi oraz utrwaleniu wzoru przy pomocy żelazka i lakieru.

 

Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF