Aktualności

Zawodnicy SPS na turnieju "Kinder+Sport" w Krakowie

Czwartek, 9 lipca 2015

Najmłodsi adepci piłki siatkowej, trenujący na co dzień w klubie Stowarzyszenia Przyjaciół Siatkówki w Lęborku, po wywalczeniu srebrnych medali w wojewódzkim turnieju minisiatkówki „Kinder+Sport”, uczestniczyli  w finałowym turnieju mistrzostw Polski w Krakowie.

Więcej

Będzie wiało

Czwartek, 9 lipca 2015

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni przewiduje silny wiatr na obszarze województwa pomorskiego, jaki wystąpi od godz. 14.00 do 24.00 w dniu 9 lipca 2015.

 

Więcej

Kino pod gwiazdami w Lęborku

Wtorek, 7 lipca 2015

Sztuka iluzji, quizy wiedzy o X muzie, tropienie bajkowych postaci, filmowe kalambury – a na dobranoc pokazy plenerowe „Pingwinów z Madagaskaru” i filmu „Skyfall”. Bank BNP PARIBAS zaprasza małych i dużych na Rodzinny Piknik Filmowy. Start 8 lipca o godz. 13 na placu Pokoju!
Więcej

Marek Kamiński i Jasiek Mela ponownie spotkają się na szlaku

Wtorek, 7 lipca 2015

W 2004 roku Marek Kamiński poprowadził Melę – niepełnosprawnego chłopca – na oba bieguny Ziemi. Dziś Jasiek Mela będzie towarzyszył znanemu polarnikowi podczas jego drogi na Trzeci Biegun.

Więcej

"Konkurs fotograficzny „Ekologia w obiektywie"

Piątek, 3 lipca 2015

 24 czerwca 2015r. upłynął termin składania prac na Konkurs fotograficzny „Ekologia w obiektywie” organizowany przez Urząd Miejski w Lęborku w ramach realizacji zadania „Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej - Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Kard. Wyszyńskiego 3 w Lęborku”

Więcej

Trwają zapisy na XV Bieg Uliczny św. Jakuba Ap.

Piątek, 3 lipca 2015

Już 25 lipca br. odbędzie się XV Bieg Uliczny św. Jakuba Ap. Bieg zostanie przeprowadzony ulicami Lęborka na dystansie 10 km. Trasa biegu jest atestowana i liczy 4 okrążenia. Start honorowy o godz. 15.50 – pl. Pokoju, start ostry o godz. 16.00 – ul. 1 Maja w pobliżu PKO, meta na pl. Pokoju.

 

Więcej

Pierwszy turniej X Wakacyjnego GRAND PRIX Dzieci i Młodzieży w Tenisie rozegrany

Piątek, 3 lipca 2015

Centrum Sportu i Rekreacji i Szkoła Tenisa „SMECZ” 1 lipca przeprowadziły pierwszy z serii turniejów w ramach „X WAKACYJNEGO GRAND PRIX DZIECI I MŁODZIEŻY W  TENISIE”.

Impreza zgromadziła 26 uczestników, którzy startowali w trzech kategoriach: chłopców starszych -14-19 lat , chłopców młodszych - do 13 lat oraz w kategorii dziewcząt.

 

Więcej

Zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego osiedla „Lębork - Wschód”

Piątek, 3 lipca 2015

Miasto  przystąpiło do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego osiedla „Lębork - Wschód” w Lęborku, w zakresie obejmującym oznaczone tam tereny elementarne 4.MN.13, 4.UG.07, KD.D.10 oraz do przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko wyżej wymienionej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

 

Więcej

Wystawa Matki Statki w Gdańsku

Czwartek, 2 lipca 2015

Klub Matek Chrzestnych Statków Armatorów Wybrzeża Gdańskiego i Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku zapraszają codziennie na wystawę na Statku-Muzeum "Sołdek". Wystawa rozpoczęła się 12 czerwca i potrwa do 31 października 2015 r. Jedną z bohaterek wystawy jest matka chrzestna statku "Lębork", zwodowanego w 1974 roku w Gdańsku.

 

Więcej

V Międzynarodowa Konferencja i IX Międzynarodowy Probacyjny Turniej Piłkarski w Lęborku

Czwartek, 2 lipca 2015

W dniach 3-4 lipca w Lęborku odbędzie się V Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo społeczności lokalnych jako konsekwencja oddziaływań probacyjnych” oraz IX Międzynarodowy Probacyjny Turniej Piłkarski.
Więcej

Prace nad Strategią Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Lębork

Czwartek, 2 lipca 2015

Gmina Miasto Lębork rozpoczęła prace nad projektem Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na terenie Gminy Lębork na lata 2016-2020.

 

Więcej

Lista nominowanych do nagrody "Lęborski Lew"

Wtorek, 30 czerwca 2015

 Zgodnie z Uchwałą Nr IX-94/2015 Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 25.05.2015 r. Prezydium Kapituły nadania Wyróżnienia Honorowego Miasta Lęborka „Lęborski Lew” wg pkt. 9d) podaje wykaz podmiotów nominowanych do Wyróżnienia:

Więcej

Jubileuszowy XXX Konkurs Literacki im. M. Stryjewskiego

Wtorek, 30 czerwca 2015

Organizatorzy Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego ogłaszają regulamin Jubileuszowej, 30. edycji Konkursu. Pula nagród to ponad 10 tys. zł. Konkurs ma charakter otwarty, obejmuje dwie kategorie: poezję i prozę.

 

Więcej

Top Model współpracy w województwie pomorskim

Poniedziałek, 29 czerwca 2015

23 czerwca br. w Urzędzie Miasta w Sopocie odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu Top Model współpracy w województwie pomorskim. Podczas konferencji zaprezentowano dobre praktyki z zakresu współpracy, które zostały wdrożone w sześciu samorządach Województwa Pomorskiego, w tym w Lęborku.
Więcej

Rada Miejska udzieliła Burmistrzowi absolutorium

Poniedziałek, 29 czerwca 2015

Podczas X sesji Rady Miejskiej w dniu 29 czerwca 2015 Rada podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia sprawozdania z wykonania budżetu za 2014 rok. Spośród 21 radnych 17 głosowało za przyjęciem sprawozdania, 4 osoby wstrzymały się od głosu.
Rada udzieliła także Burmistrzowi Miasta Lęborka absolutorium z tytułu wykonania budżetu za ubiegły rok.
Więcej

IX Turniej Łucznictwa Tradycyjnego

Poniedziałek, 29 czerwca 2015

Już po raz dziewiąty pod patronatem Burmistrza Miasta Lęborka zostanie zorganizowany Turniej Łucznictwa Tradycyjnego. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 4 lipca na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego w Lęborku, ul. 9 Maja (Stary Basen).

 

Więcej

Przejdź do góry strony