Aktualności

Piknik Edukacyjny w SP nr 5

Wtorek, 23 czerwca 2015

W piątek odbył się ostatni Piknik Edukacyjny w Szkole Podstawowej nr 5 w ramach projektu „Nauka z pasją – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych”. Każdy piknik składa się z 7 stacji tematycznych, fizyka (ciśnienie, temperatura, elektryczność, optyka), chemia (kuchenne eksperymenty, kryminalistyka), warsztaty – równowaga (jazda segweyem), zajęcia animacyjne (bańki mydlane), zabawy ruchowe (trampolina), robotyka i specjalny pokaz z ogniem.

Więcej

Letni rozkład autobusowy ZKM

Wtorek, 23 czerwca 2015

Zakład Komunikacji Miejskiej w Lęborku sp. z o.o. informuje, że w okresie od 27 czerwca do 31 sierpnia 2015r. wprowadzony zostanie w komunikacji miejskiej letni rozkład jazdy.
Więcej

X Sesja Rady Miejskiej w Lęborku

Wtorek, 23 czerwca 2015

X  sesja Rady Miejskiej w Lęborku odbędzie się w dniu  29 czerwca  2015 r. o godzinie 12.00 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego.
Więcej

O podróżach w bibliotece - Maroko

Wtorek, 23 czerwca 2015

W Klubie biblioteki miejskiej w Lęborku 25 czerwca o godz. 18.00 odbędzie się kolejne „podróżnicze” spotkanie i rozmowa z Anną Gołębiowską-Rusak o jej miejscu na ziemi i marokańskiej miłości.

 

Więcej

Zespół Szkół Katolickich ma 15 lat

Poniedziałek, 22 czerwca 2015

18 czerwca Zespół Szkół Katolickich – Katolickie Gimnazjum i Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lęborku - obchodził 15-lecie działalności. Uczniowie  Szkoły przygotowali z tej okazji oryginalny i poruszający montaż słowno-muzyczny.

 

Więcej

23 czerwca w Lęborku Mobilny Punkt Informacyjny

Poniedziałek, 22 czerwca 2015

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem Funduszy Europejskich do Mobilnego Punktu Informacyjnego (MPI). Najbliższe konsultacje 23 czerwca 2015r. w godz. 13-15 w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STOLEM w Lęborku, ul. Krzywoustego 1.
Więcej

XVI Turniej Siłaczy "Tytan"

Piątek, 19 czerwca 2015

W najbliższa sobotę o godzinie 14.00 na Placu Pokoju po raz 16 odbędzie się Turniej Siłaczy „Tytan”. Patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Lębork, Witold Namyślak. W turniej udział weźmie 6 zawodników, medaliści Mistrzostw Polski oraz reprezentanci kraju. Podczas zawodów odbędą się 4 konkurencje siłowe, m.in. popularny spacer farmera, czy podnoszeni 90 kg hantli jedną ręką.
Więcej

Podwodne zdjęcia Jeziora Lubowidzkiego w Stacji Kultura

Piątek, 19 czerwca 2015

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza wszystkich zainteresowanych tym, co kryją wody Jeziora Lubowidzkiego, na wernisaż wystawy zdjęć autorstwa Ewy Kozłowskiej i Katarzyny Witkowskiej pod tytułem „Na bezdechu” w piątek 19 czerwca o godzinie 17.00 w Stacji Kultura LCK „Fregata” (dworzec PKP/PKS). Wstęp wolny.

 

Więcej

Szkolenia dla sektora MŚP

Piątek, 19 czerwca 2015

Agencja Rozwoju Pomorza S.A. zaprasza na bezpłatne spotkania i szkolenia organizowane dla sektora MSP i organizacji pozarządowych.
Więcej

Pokaż jak zmienił się Lębork – konkurs „Europa to my”

Piątek, 19 czerwca 2015

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Radio Zet i Telewizja Polska Program 1 organizują ogólnopolski konkurs „Europa to my”, poświęconą wykorzystaniu funduszy europejskich z perspektywy finansowej 2007-2013, polegający na przesyłaniu  zgłoszeń prezentujących zmiany, jakie nastąpiły w całej Polsce dzięki  projektom  dofinansowanym  ze  środków unijnych. Konkurs przewiduje atrakcyjne nagrody  dla  osób przesyłających zgłoszenia oraz dla miejscowości, z której pochodzi zwycięskie zgłoszenie.
Więcej

Piknik Edukacyny w Szkole Podstawowej nr 8

Piątek, 19 czerwca 2015

Wczoraj od rana trwał Piknik Edukacyjny w Szkole Podstawowej nr  8. w ramach projektu „Nauka z pasją – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych”. Każdy piknik składa się z 7 stacji tematycznych, fizyka (ciśnienie, temperatura, elektryczność, optyka), chemia (kuchenne eksperymenty, kryminalistyka), warsztaty – równowaga (jazda segweyem), zajęcia animacyjne (bańki mydlane), zabawy ruchowe (trampolina), robotyka i specjalny pokaz z ogniem.

 

Więcej

Wizyta uczniów z niemieckiego miasta Stralsund

Czwartek, 18 czerwca 2015

18 czerwca br. Urząd Miejski odwiedziła grupa uczniów z niemieckiego miasta Stralsund, która przebywała w Lęborku w ramach współpracy ze Społecznym Gimnazjum Językowym.
Więcej

Zawodniczka Lęborskiego Klubu Biegacza im. Braci Petk po raz kolejny odniosła zwycięstwo

Czwartek, 18 czerwca 2015

W ubiegłą niedzielę w Warszawie miała miejsce 9 edycja najbardziej prestiżowego biegu w Polsce na dystansie 5 kilometrów - "Bieg Ursynowa". Od początku w rywalizacji kobiet prowadziła Dominika Nowakowska, zdecydowana liderka. Na półmetku miała 30 sekund przewagi nad biegaczkami walczącymi o pozostałe miejsca na podium.

Więcej

Przystępnie o naukach ścisłych na Pikniku w Gimnazjum nr 2

Środa, 17 czerwca 2015

Dziś przy Gimnazjum nr 2 w Lęborku odbył się Piknik Naukowy. Uczniowie zapoznawali się z zagadnieniami fizyki (ciśnienie, temperatura, elektryczność, optyka), chemii (kuchenne eksperymenty, kryminalistyka), warsztatów z równowagi (jazda segweyem, alkogogle), robotyki oraz zaliczyli zajęcia animacyjne i ruchowe.
Więcej

Piknik Naukowy w Gimnazjum nr 1

Środa, 17 czerwca 2015

We wtorek 16 czerwca br. na przyszkolnym boisku Gimnazjum nr 1 odbył się Piknik Naukowy w ramach projektu „Nauka z pasją – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów lęborskich gimnazjów”. Uczniowie podczas pobytu na pikniku mogli zapoznać się z zagadnieniami związanymi m.in. z fizyką, chemią czy robotyką.

Więcej

VIII Pchli Targ w Lęborku

Wtorek, 16 czerwca 2015

20 czerwca br. w godz. 11:00 - 17:00 odbędzie się ósma edycja lęborskiego pchlego targu. Przedsięwzięcie organizuje Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku, LOT Ziemia Lęborska - Łeba oraz Lęborskie Centrum Kultury Fregata.

Więcej

Przejdź do góry strony