Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

XII Sesja Rady Miejskiej

Poniedziałek, 14 września 2015

XII Sesja Rady Miejskiej w Lęborku odbędzie się w dniu 18 września 2015 r. o godz. 12.00 w Sali Rajców nr 101 Urzędu Miejskiego w Lęborku.
Więcej

Najważniejszy festiwal filmowy w Polsce zawita do Lęborka

Poniedziałek, 14 września 2015

Repliki 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni są imprezą, która już po raz czwarty zagości w kalendarzu wydarzeń filmowych organizowanych w LCK „Fregata”. Lęborska publiczność ma szansę obejrzeć wyselekcjonowane tytuły ubiegające się o Złote Lwy – główną nagrodę gdyńskiego festiwalu.

 

Więcej

Filmy dla najmłodszych za darmo we „Fregacie”

Poniedziałek, 14 września 2015

Pokazy filmów w ramach przeglądu „Gdynia Dzieciom” już po raz piąty  odbędą się również w lęborskim kinie „Fregata”. Przegląd jest częścią Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, najważniejszej polskiej imprezy filmowej. W programie darmowe projekcje, konkursy i zajęcia edukacyjne po i przed seansami. Wszystko to w lęborskiej „Fregacie” 15, 16 i 17 września 2015 roku.

 

Więcej

3. Urodziny Teatru Tańca „Jeszcze pięć minut”

Piątek, 11 września 2015

We wrześniu 2012 roku z inicjatywy trzech instruktorek tańca: Ewy Weber, Natalii Szafrankiewicz i Natalii Zając powstał Teatr Tańca „Jeszcze pięć minut”. Mijają już trzy lata od powstania grupy, dlatego teatr zaprasza do wspólnego świętowania swoich urodzin! Impreza zaplanowana została na 4 dni, od 18 do 21 września.

 

Więcej

Termin wniesienia opłaty za zezwolenia

Piątek, 11 września 2015

Wydział Finansowo-Budżetowy Urzędu Miejskiego w Lęborku przypomina przedsiębiorcom prowadzącym na terenie miasta Lęborka sprzedaż lub podawanie napojów alkoholowych, że z dniem 30 września 2015 r. upływa termin wniesienia opłaty trzeciej raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2015 roku.

 

Więcej

Cenne znaleziska z Czarnówka

Czwartek, 10 września 2015

Na terenie cmentarzyska w Czarnówku archeolodzy znowu odkryli nietypowe i wartościowe znaleziska. Podczas niedawnych badań grobu z początków III wieku n.e. znaleźli w nim szklaną rybę.

 

Więcej

Szkolenie nt. odpadów

Środa, 9 września 2015

Dziś na Sali Rajców w budynku Urzędu Miejskiego odbyło się szkolenie w ramach projektu” Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o odpadach w Waszej gminie. Akcja edukacyjna dla mieszkańców Północnego Regionu Gospodarki Odpadami”.

 

Więcej

VII MTB Tour Lębork Pazur Lęborskiego Lwa

Wtorek, 8 września 2015

Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku i Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemia Lęborska zapraszają do udziału w wyścigu Rowerowym MTB Pazur Lęborskiego Lwa  w dniu 13 września 2015r.

 

Więcej

Europejskie Dni Dziedzictwa – zwiedź bezpłatnie muzeum

Wtorek, 8 września 2015

Muzeum w Lęborku organizuje 12 i 13 września (sobota i niedziela) br. w godz. 10.00 - 16.00 Europejskie Dni Dziedzictwa. Wstęp w tych dniach do muzeum jest bezpłatny.
Więcej

Biblioteka zaprasza na warsztaty i wystawę

Wtorek, 8 września 2015

Lęborska biblioteka miejska wznawia po przerwie wakacyjnej wtorkowe spotkania robótek ręcznych. Pierwsze spotkanie 8 września – warsztaty wykonywanie zakładek do książek techniką haftu sutaszowego.
Więcej

„Lalka” na Placu Pokoju

Wtorek, 8 września 2015

W sobotę, 5 września odbyła się akcja ogólnopolskiego wspólnego czytania największych dzieł polskiej literatury pn. Narodowe Czytanie. W tym roku, również w Lęborku, czytana była „Lalka” Bolesława Prusa. Akcję przygotowała Biblioteka Miejska przy współpracy z Miastem.

 

Więcej

Bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Poniedziałek, 7 września 2015

Kolejny raz Mieszkańcy Lęborka mają możliwość oddania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w czasie objazdowej zbiórki organizowanej w miesiącu wrześniu w poszczególnych sektorach. Zbiórka prowadzona będzie przez 3 kolejne soboty bezpośrednio z terenu posesji w zabudowie jednorodzinnej oraz z miejsc gromadzenia odpadów, czyli altan śmietnikowych lub pojemników w zabudowie wielorodzinnej.
Więcej

Konkursy ekologiczne. Czekamy na złoszenia!

Czwartek, 3 września 2015

Urząd Miejski w Lęborku zaprasza dzieci i młodzież lęborskich szkół podstawowych oraz gimnazjów, do udziału w czterech konkursach o tematyce ekologicznej: "Szanuj energię, chroń środowisko", "Ekologia w obiektywie", „Ekologiczny Lębork”, „Z ekologią za pan brat”. Regulaminy w załączeniu.
Więcej

„Bon edukacyjny 3+” dla pierwszaków

Czwartek, 3 września 2015

Do 30 września 2015 r. rodzice, których dzieci rozpoczynają naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej na terenie miasta Lęborka posiadający lęborską Kartę „Duża Rodzina 3+” mogą ubiegać się o „Bon edukacyjny 3+”  w wysokości  100 zł. 

Więcej

Wspólne czytanie "Lalki" na Placu Pokoju

Środa, 2 września 2015

Biblioteka Miejska w Lęborka zaprasza 5 września w godz. 11.00 – 13.00 na Plac Pokoju w Lęborku, gdzie w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie będziemy wspólnie czytali "Lalkę" Bolesława Prusa.

 

Więcej

Konsultacje społeczne Prognozy oddziaływania na środowisko projektu pn. „Strategia Rozwoju Miasta Lęborka 2020”

Środa, 2 września 2015

Na podstawie art. 54 ust. 2 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2013 r. poz. 1235, z późn. zm.) rozpoczęła się procedura konsultacji społecznych Prognozy oddziaływania na środowisko dla projektu pn.: „Strategia Rozwoju Miasta Lęborka 2020”, w ramach zapewnienia udziału społeczeństwa w strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko.

Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF