Aktualności

XVII Światowy Zjazd Kaszubów

Poniedziałek, 29 czerwca 2015

Tegoroczny, 17 Zjazd Kaszubów odbędzie się 4 lipca br. w Redzie. Z roku na rok przedsięwzięcie to przyciąga coraz więcej mieszkańców naszego regionu, a także turystów, jest wspaniałą promocją kultury kaszubskiej, kaszubskiej muzyki, strojów, kuchni regionalnej.
Więcej

50 lat Przedszkola nr 6

Poniedziałek, 29 czerwca 2015

Zakończenie roku przedszkolnego w Przedszkolu nr 6 było okazją do świętowania Jubileuszu 50-lecia placówki. W uroczystości zakończenia roku uczestniczył Burmistrz Witold Namyślak, który wraz z Przewodniczącym Rady Rodziców pożegnał absolwentów Przedszkola. W lipcu i sierpniu przedszkole zaprasza swoich absolwentów do oglądania pamiątkowych kronik.
Więcej

Wakacje na sportowo

Piątek, 26 czerwca 2015

W okresie wakacji letnich Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku tradycyjnie organizuje cykl imprez sportowych pod patronatem Burmistrza Miasta pn. „Bezpieczne Wakacje 2015”.

 

Więcej

Wakacje z biblioteką

Piątek, 26 czerwca 2015

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci w wieku 10 - 13 lat na wakacyjne spotkania w godz. 11.00 - 13.00.

 

Więcej

Konkurs na projekt statuetki Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego

Piątek, 26 czerwca 2015

W imieniu organizatorów lęborska biblioteka ogłasza konkurs na projekt statuetki, który stanie się oficjalną statuetką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego w Lęborku.

 

Więcej

Pociąg „Słoneczny” rusza nad morze

Piątek, 26 czerwca 2015

W tegoroczne wakacje już jedenasty raz na tory wyjedzie pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich. Będzie kursował codziennie w okresie od 28 czerwca do 30 sierpnia 2015 r. w relacji Warszawa Zachodnia – Ustka – Warszawa Zachodnia.
Więcej

I Forum Biznesu i Organizacji Pozarządowych w Powiecie Lęborskim

Piątek, 26 czerwca 2015

O społecznej odpowiedzialności biznesu oraz NGO rozmawiano podczas pierwszego Forum Biznesu i Organizacji Pozarządowych w Powiecie Lęborskim, które z inicjatywy Stowarzyszenia EDUQ odbyło się 24 czerwca w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości „STOLEM” w Lęborku.
Więcej

Walne LOT "Ziemia Lęborska - Łeba"

Czwartek, 25 czerwca 2015

23 czerwca br. odbyło się Walne Zebranie Członków Lokalnej Organizacji Turystycznej "Ziemia Lęborska - Łeba". W trakcie obrad dokonano sprawozdania z działalności Stowarzyszenia w roku 2014. Finałowym akcentem posiedzenia było wręczenie podziękowań osobom oraz instytucjom szczególnie zaangażowanym w pracę na rzecz rozwoju LOT-u na przestrzeni ostatnich 10 lat.
Więcej

70-lecie Pogoni Lębork. Przyjedzie Pogoń Szczecin.

Czwartek, 25 czerwca 2015

W ramach Jubileuszu 70-lecia Pogoni Lębork 27 czerwca 2015 o godz. 15 odbędzie się super mecz. Pogoń Lębork podejmie w meczu towarzyskim klub T-Mobile ekstraklasy Pogoń Szczecin. „Portowcy” do Lęborka przyjadą w składzie w jakim 2 dni później rozpoczną obóz przygotowawczy we Wronkach. Oznacza to, że zobaczymy wielu utytułowanych zawodników, m.in. Rafała Murawskiego, Łukasza Zwolińskiego czy Patryka Małeckiego.
Więcej

Gala Sportu Szkolnego

Czwartek, 25 czerwca 2015

Dnia 19 czerwca 2015r. w auli Zespołu Szkół Mechaniczno – Informatycznych w Lęborku odbyła się Gala Sportu Szkolnego podsumowująca XVI Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2014/2015. W klasyfikacji generalnej szkół podstawowych i gimnazjalnych przyznano miejsca od I do III w Finałach Igrzysk Województwa Pomorskiego.
Więcej

Konkurs plastyczny "Szanuj energię i chroń środowisko"

Czwartek, 25 czerwca 2015

17 czerwca 2015r. upłynął termin składania prac na konkurs plastyczny pn. „Szanuj energię i chroń środowisko” organizowany przez Urząd Miejski w Lęborku w ramach realizacji zadania „Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej - Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Kard. Wyszyńskiego 3 w Lęborku” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
Więcej

Bytów zaprasza do udziału w biegu

Środa, 24 czerwca 2015

Komendant Powiatowy Policji w Bytowie serdecznie zaprasza osoby preferujące aktywny wypoczynek do udziału w II Biegu i Marszu Nordic Walking o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie w dniu 4 lipca 2015r. w miejscowości Płotówko, gm. Bytów.
Więcej

Projekt Urzędu Pracy

Środa, 24 czerwca 2015

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje, iż pozyskał dodatkowe środki Funduszu Pracy pozostające w dyspozycji Ministra Pracy i Polityki Społecznej na realizację programu na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej dla osób bezrobotnych, które ukończyły 30 rok życia i nie ukończyły 50 roku życia, projekt pn. „Aktywność – świadomy wybór”.
Więcej

Nowa kadencja Rady Muzeum

Środa, 24 czerwca 2015

W związku z zakończeniem kadencji Rady Muzeum, działającej zgodnie z ustawą o muzeach przy Muzeum w Lęborku, Burmistrz Miasta powołał Radę Muzeum w nowym składzie na kadencję w latach 2015-2019.
Więcej

Konferencja podsumowująca projekt pn. Obszar funkcjonalny Ziemi Lęborskiej

Środa, 24 czerwca 2015

18 czerwca 2015r. w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku odbyła się konferencja podsumowująca projekt pn. Obszar funkcjonalny Ziemi Lęborskiej, na której zaprezentowano efekt blisko rocznej współpracy Partnerów tworzących Miejski Obszar Funkcjonalny Lęborka.

 

Więcej

Piknik Edukacyjny w SP nr 5

Wtorek, 23 czerwca 2015

W piątek odbył się ostatni Piknik Edukacyjny w Szkole Podstawowej nr 5 w ramach projektu „Nauka z pasją – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych”. Każdy piknik składa się z 7 stacji tematycznych, fizyka (ciśnienie, temperatura, elektryczność, optyka), chemia (kuchenne eksperymenty, kryminalistyka), warsztaty – równowaga (jazda segweyem), zajęcia animacyjne (bańki mydlane), zabawy ruchowe (trampolina), robotyka i specjalny pokaz z ogniem.

Więcej

Przejdź do góry strony