Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Uroczyste obchody Dnia Sybiraka

Czwartek, 17 września 2015

W dniu 17 września br. kolejny raz zebraliśmy się w symbolicznym miejscu pamięci, pod pomnikiem Zesłańcom Sybiru aby uczcić Światowy Dzień Sybiraka a także  pamięć o tragicznych wydarzeniach z 17 września 1939 roku – agresji Związku Sowieckiego na Polskę.
Więcej

Casting do musicalu profilaktycznego

Środa, 16 września 2015

Grupa Artystyczna ENOSIS PaT Lębork przygotowuje się do kolejnej realizacji musicalu profilaktycznego. Grupa serdecznie zaprasza młodzież powyżej 14 roku życia na casting.
Więcej

Spotkania konsultacyjne dotyczące tworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju dla Lokalnej Grupy Działania „Dorzecze Łeby” na lata 2014 - 2020

Środa, 16 września 2015

W ramach prac nad Lokalną Strategią Rozwoju dla Lokalnej Grupy Działania „Dorzecze Łeby” na lata 2014 – 2020, na obszarze wszystkich Gmin, które obejmuje strategia, w najbliższych tygodniach odbędą się pierwsze spotkania konsultacyjne, na które serdecznie zapraszamy mieszkańców, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem naszego obszaru.

 

Więcej

Propozycje realizacji zadań publicznych z zakresu sportu

Środa, 16 września 2015

Przypominamy, że zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Lęborku w sprawie określenia warunków i trybu finansowania rozwoju sportu w mieście Lęborku, propozycje klubów sportowych dotyczące realizacji zadań publicznych z zakresu sportu należy składać do 30 września roku poprzedzającego rok realizacji projektu, wg wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.
Więcej

Zaproszenie na Warsztaty i Pokazy Tańców Dawnych

Wtorek, 15 września 2015

W piątek 18 września br. w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa na placu Pokoju w Lęborku odbędą się Warsztaty i Pokazy Tańców Dawnych oraz warsztaty z średniowiecznego piśmiennictwa i pieczętowania lakiem. Start imprezy o godz. 16 spod banku PKO przy ul. Staromiejskiej.
Więcej

Obchody Dnia Sybiraka w Lęborku

Wtorek, 15 września 2015

Burmistrz Miasta Lęborka, Władze Powiatu Lęborskiego oraz Związek Sybiraków w Lęborku zapraszają na uroczystość upamiętniającą Dzień Sybiraka, która odbędzie się 17 września br. o godz. 11.00 pod Pomnikiem Zesłańców Sybiru w Al. Sybiraków.

Więcej

Konferencja „Camino de Santiago. Świat nie kończy się na dwóch biegunach”

Poniedziałek, 14 września 2015

Fundacja Marka Kamińskiego zaprasza na konferencję zatytułowaną „Camino de Santiago. Świat nie kończy się na dwóch biegunach, podsumowującą projekt 3 Biegun i inaugurującą przyszłe działania fundacji.
Więcej

Rowerowy wyścig z lwim pazurem

Poniedziałek, 14 września 2015

W minioną niedzielę, 13 września, na terenach leśnych przy Stadionie Miejskim odbył się wyścig rowerowy MTB Pazur Lęborskiego Lwa, zorganizowany przez Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku i Lokalną Organizację Turystyczną Ziemia Lęborska, pod patronatem Starosty Powiatu Lęborskiego i Burmistrza Miasta Lęborka.

 

Więcej

XII Sesja Rady Miejskiej

Poniedziałek, 14 września 2015

XII Sesja Rady Miejskiej w Lęborku odbędzie się w dniu 18 września 2015 r. o godz. 12.00 w Sali Rajców nr 101 Urzędu Miejskiego w Lęborku.
Więcej

Najważniejszy festiwal filmowy w Polsce zawita do Lęborka

Poniedziałek, 14 września 2015

Repliki 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni są imprezą, która już po raz czwarty zagości w kalendarzu wydarzeń filmowych organizowanych w LCK „Fregata”. Lęborska publiczność ma szansę obejrzeć wyselekcjonowane tytuły ubiegające się o Złote Lwy – główną nagrodę gdyńskiego festiwalu.

 

Więcej

Filmy dla najmłodszych za darmo we „Fregacie”

Poniedziałek, 14 września 2015

Pokazy filmów w ramach przeglądu „Gdynia Dzieciom” już po raz piąty  odbędą się również w lęborskim kinie „Fregata”. Przegląd jest częścią Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, najważniejszej polskiej imprezy filmowej. W programie darmowe projekcje, konkursy i zajęcia edukacyjne po i przed seansami. Wszystko to w lęborskiej „Fregacie” 15, 16 i 17 września 2015 roku.

 

Więcej

3. Urodziny Teatru Tańca „Jeszcze pięć minut”

Piątek, 11 września 2015

We wrześniu 2012 roku z inicjatywy trzech instruktorek tańca: Ewy Weber, Natalii Szafrankiewicz i Natalii Zając powstał Teatr Tańca „Jeszcze pięć minut”. Mijają już trzy lata od powstania grupy, dlatego teatr zaprasza do wspólnego świętowania swoich urodzin! Impreza zaplanowana została na 4 dni, od 18 do 21 września.

 

Więcej

Termin wniesienia opłaty za zezwolenia

Piątek, 11 września 2015

Wydział Finansowo-Budżetowy Urzędu Miejskiego w Lęborku przypomina przedsiębiorcom prowadzącym na terenie miasta Lęborka sprzedaż lub podawanie napojów alkoholowych, że z dniem 30 września 2015 r. upływa termin wniesienia opłaty trzeciej raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2015 roku.

 

Więcej

Cenne znaleziska z Czarnówka

Czwartek, 10 września 2015

Na terenie cmentarzyska w Czarnówku archeolodzy znowu odkryli nietypowe i wartościowe znaleziska. Podczas niedawnych badań grobu z początków III wieku n.e. znaleźli w nim szklaną rybę.

 

Więcej

Szkolenie nt. odpadów

Środa, 9 września 2015

Dziś na Sali Rajców w budynku Urzędu Miejskiego odbyło się szkolenie w ramach projektu” Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o odpadach w Waszej gminie. Akcja edukacyjna dla mieszkańców Północnego Regionu Gospodarki Odpadami”.

 

Więcej

VII MTB Tour Lębork Pazur Lęborskiego Lwa

Wtorek, 8 września 2015

Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku i Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemia Lęborska zapraszają do udziału w wyścigu Rowerowym MTB Pazur Lęborskiego Lwa  w dniu 13 września 2015r.

 

Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF