Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Nowowiejski pokaz gołębi i drobiu rasowego

Środa, 17 lutego 2016

Pokaz gołębi rasowych i drobiu rasowego odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej wsi Lęborskiej w dniach 27-28 lutego 2016 r. Pokaz ma charakter otwarty.

 

Więcej

Można składać wnioski o dotację na usuwanie azbestu w roku 2016

Środa, 17 lutego 2016

Po raz piąty Gmina Miasto Lębork będzie się ubiegać o dotację na usunięcie wyrobów zawierających azbest z nieruchomości na terenie Lęborka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w ramach konkursu pod nazwą Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego (edycja 2016).

Więcej

Czyste powietrze Pomorza - edycja 2016

Środa, 17 lutego 2016

Gmina Miasto Lębork planuje po raz kolejny przystąpić do konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pod nazwą Czyste powietrze Pomorza.
Więcej

Bezpłatne badania profilaktyczne

Poniedziałek, 15 lutego 2016

Bezpłatne badania profilaktyczne z zakresu ochrony i promocji zdrowia dla mieszkańców Powiatu Lęborskiego w 2016 roku, finansowane przez Powiat Lęborski.

Więcej

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Poniedziałek, 15 lutego 2016

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o stypendia  Stowarzyszenia SPES. Nabór wniosków potrwa do 20 marca br.

Więcej

Rozpoczęły się ferie!

Poniedziałek, 15 lutego 2016

Rozpoczęły się ferie zimowe w naszym województwie. Na ten okres lęborskie placówki kulturalne, Centrum Sportu i Rekreacji, Muzeum, Biblioteka Miejska i Lęborskie Centrum Kultury "Fregata" przygotowały ciekawe propozycje spędzenia wolnego czasu.

Więcej

Ferie z biblioteką

Piątek, 12 lutego 2016

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału dzieci ze szkół podstawowych podczas ferii zimowych.
Więcej

Konkurs Literacki „Legendy Błękitnej Krainy” rozstrzygnięty

Piątek, 12 lutego 2016

Rozstrzygnięty został X Otwarty Konkurs Literacki Legendy Błękitnej Krainy, organizowany co roku przez Lokalną Organizację Turystyczną Ziemia Lęborska - Łeba przy współpracy z Urzędem Miejskim oraz Starostwem Powiatowym. Wpłynęło ogółem 45 legend.
Więcej

Ogłoszenie o naborze kandydatów do Gminnej Rady Seniorów w Lęborku

Czwartek, 11 lutego 2016

Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza nabór kandydatów do Gminnej Rady Seniorów na kadencję 2016-2018.

Gminna Rada Seniorów w Lęborku składająca się z 11 członków pełniąca funkcję konsultacyjną, doradczą i inicjatywną współpracować będzie z organami Gminy Miasto Lębork w obszarach dotyczących osób starszych.

 

Więcej

Walentynki w bibliotece

Czwartek, 11 lutego 2016

Biblioteka Miejska zaprasza do klubu MBP w dniu 12 lutego na godz. 17.00 na Nietypowe Walentynki. Będzie można poznać laureatów osiemnastego konkursu poezji miłosnej, zdmuchnąć świeczki na urodzinowym torcie, posłuchać wierszy, a przede wszystkim wystartować w slamie poetyckim i zgarnąć nagrodę na walentynkowy prezent dla ukochanej osoby.

 

Więcej

Bezpłatne konsultacje ws pozyskania środków unijnych

Czwartek, 11 lutego 2016

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem Funduszy Europejskich do Mobilnego Punktu Informacyjnego (MPI).  Bezpłatne konsultacje odbędą się 12 lutego 2016 roku (piątek​), w godzinach 10:00 – 13:00 w Starostwie Powiatowym w Lęborku, ul. Czołgistów 5.

 

Więcej

76. rocznica wywózki na Sybir

Środa, 10 lutego 2016

10 lutego br., w 76. Rocznicę pierwszej masowej wywózki Polaków w głąb ZSRR pod Pomnikiem Zesłańców Sybiru odbyła się uroczystość upamiętniająca tamte tragiczne wydarzenia.
Burmistrz Witold Namyślak dziękował przybyłym za obecność, a słowa te kierował przede wszystkim do młodzieży z Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku która licznie stawiła się ze sztandarem na uroczystości.

Więcej

Rekordowa zbiórka na Orkiestrę

Poniedziałek, 8 lutego 2016

Bardzo hojni okazali się w tym roku lęborczanie podczas XXIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łącznie, w ramach tegorocznej akcji WOŚP, Lębork zebrał 63.119,98 złotych !

 

Więcej

X Konkurs SUDOKU

Poniedziałek, 8 lutego 2016

 W dniu 20 maja o godzinie 16.00 w Auli Zespołu Szkół Mechaniczno – Informatycznych w Lęborku po raz dziesiąty zostanie zorganizowany Konkurs „Sudoku”. Zapisy przyjmuje osobiście Pan Jan Przychoda lub pod nr telefonu 693-699-370. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału.
Więcej

Spotkanie z Pasją o segregacji śmieci i ochronie środowiska

Czwartek, 4 lutego 2016

„Bądź EKO, czyli dlaczego warto segregować swoje śmieci i dlaczego warto to robić” to temat czwartkowego SPOTKANIA z PASJĄ jakie 4 lutego br. odbyło się w Miejskiej Bibliotece. O segregacji śmieci i postawach proekologicznych opowiadały pracownice Urzędu Miejskiego w Lęborku: Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Agnieszka Kozłowska i pracownik tego wydziału Marlena Małachowicz.
Więcej

I Zimowy Rajd Nocny po Lęborku

Wtorek, 2 lutego 2016

Rajd, którego szlak będzie wiódł uliczkami Lęborka, odbędzie się 6 lutego 2016r. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 3.02. br. przez p. Tadeusza Krawczyka, tel. 500 180 012, firma@kartony.lebork.pl. Rajd odbędzie się bez względu na pogodę.
Więcej
Ważne
Lęborska Majówka 2018
20-04-2018
Zapraszamy na „Lęborską Majówkę 2018”! W programie znajdują się...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF