Aktualności

Stacja Kultura im. Stefana Fikusa

Piątek, 9 października 2015

Wczoraj odbyła się uroczystość nadania imieniem Stefana Fikusa Stacji Kultura, mieszczącej się w budynku Dworca PKP w Lęborku. Alicja Zajączkowska doradca Burmistrza Miasta, podkreśliła rolę i zasługi Stefana Fikusa dla kultury kaszubskiej oraz lokalnej społeczności.  Pierwszym pomysłodawcą uczczenia tej zasłużonej dla miasta i regionu Postaci, poprzez nadanie Jego imieniem lęborskiej instytucji kulturalnej, był pan Wiesław Budkowski z Lęborskiego Bractwa Historycznego.
Więcej

O współpracy zagranicznej w Elblągu. Targi i konferencja.

Piątek, 9 października 2015

W dniu 7 października br. pracownicy Urzędu Miejskiego w Lęborku uczestniczyli w konferencji „Blaski i cienie współpracy. Praktyka samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej na szczeblu lokalnym”, która została zorganizowana przez Stowarzyszenie Gmin RP „Euroregion Bałtyk dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 

Więcej

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych, niebezpiecznych i zużytych opon w zabudowie wielorodzinnej

Czwartek, 8 października 2015

Zalegające w naszych mieszkaniach, piwnicach i garażach odpady typu: meble, opony czy puszki po farbie będą kolejny raz odbierane sprzed miejsc gromadzenia odpadów komunalnych w określone dni października. Sprawdź, kiedy możesz się ich pozbyć!

Więcej

Konsultacje społeczne Lokalnej Strategii Rozwoju dla Lokalnej Grupy Działania „Dorzecze Łeby” na lata 2014-2020

Środa, 7 października 2015

6 października 2015 r. w Urzędzie Miejskim w Lęborku odbyły się konsultacje społeczne dotyczące tworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju dla Lokalnej Grupy Działania "Dorzecze Łeby" na lata 2014-2020.

Więcej

Stacja Kultura imienia Stefana Fikusa

Środa, 7 października 2015

8 października o godz. 18.00 będzie miała miejsce uroczystość nadania imienia Stacji Kultura, która otrzyma imię Stefana Fikusa (1920-2010)– lęborskiego i kaszubskiego działacza, poety i pisarza regionalisty.
Więcej

Turniej tenisowy dla par mieszanych

Wtorek, 6 października 2015

W ostatnich dniach września na kortach LSTZ „Return” odbyła się czwarta już edycja Mistrzostw Lęborka Par Mieszanych w tenisie ziemnym „Reksio Cup 2015”.
Więcej

Amatorska Liga Siatkówki – 9 zespołów w 9 edycję rozgrywek siatkarzy amatorów

Wtorek, 6 października 2015

Zbliża się start rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki. Już po raz 9 odbędzie się w Lęborku liga amatorska, w której będzie grać 9 zespołów. Do rywalizacji zgłosiły się zespoły z całego powiatu: KS Baza 44 Siemirowice, Bojan Żubry, Romek Lębork, LO nr 1 Lębork, AZS Lębork, ZK Joker Wicko, KS Strzebielino, Klaja Cafee, Drywa Kowalstwo.

Więcej

Warsztaty kuchni dawnej w Baszcie nr 32

Wtorek, 6 października 2015

Dlaczego w średniowieczu nie było słodyczy i co jadano wówczas na deser? Babka z pasternakiem i migdałami, ryżowy deser na migdałowym mleku – takie i inne specjały można będzie poznać i samodzielnie przyrządzić podczas warsztatów kuchni dawnej, na które w październiku i listopadzie zaprasza Lęborskie Bractwo Historyczne.
Więcej

Zmieniamy Pomorskie 2015

Poniedziałek, 5 października 2015

W dniu 2 października na placu Pokoju odbyło się w naszym mieście jedno z 17 zaplanowanych w województwie pomorskim spotkań pod hasłem „Zmieniamy Pomorskie 2015”.

Więcej

IV Konferencja Przeciw Przemocy w Rodzinie

Poniedziałek, 5 października 2015

W dniu 2 października 2015 roku odbyła się IV Konferencja Przeciw Przemocy w Rodzinie, której organizatorem był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lęborku. Wybór terminu konferencji nie był przypadkowy gdyż tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy ustanowiony przez ONZ. 

Więcej

Wyniki konkursów ekologicznych

Poniedziałek, 5 października 2015

W ramach działań związanych z promocją termomodernizacji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lęborku, we wrześniu młodzież lęborskich gimnazjów oraz uczniowie szkół podstawowych, uczestniczyli w czterech konkursach o tematyce ekologicznej. Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem.  30 września br. nastąpiło  rozstrzygnięcie konkursów.
Więcej

Jesienna Gra Polowa 2015

Poniedziałek, 5 października 2015

25-27 września 2015 r. harcerze z lęborskiej 7 Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów im. Gen. Stanisława Sosabowskiego w 71 Rocznicę Bitwy pod Arnhem zorganizowali kolejną edycję Jesiennej Gry Polowej. Cała impreza odbywała się w Lęborku i jego okolicach. Uczestnikami gry byli harcerze ze Szczecina, Pruszcza Gdańskiego, Łeby. Wicka, Leśnic, Lęborka oraz uczniowie z gimnazjum w Garczegorzu.
Więcej

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na warsztaty

Czwartek, 1 października 2015

We wtorek 6 października o godzinie 16.00 w bibliotece miejskiej odbędą się warsztaty dekorowania tenisówek lub koszulek farbami akrylowymi. Technika polega na malowaniu materiału farbami do tkanin lub akrylowymi oraz utrwaleniu wzoru przy pomocy żelazka i lakieru.

 

Więcej

„Chemia” – premiera ogólnopolska – idąc na film, pomagasz

Czwartek, 1 października 2015

Film „Chemia”, który będzie wyświetlany w lęborskim kinie „Fregata” od 2 października,  to nie tylko inspirowana życiem opowieść o wielkiej miłości, ale także szansa, żeby realnie pomóc. Idąc na film, widz wspiera leczenie kobiet w ciąży chorych na raka. 
Więcej

Rajd Pocztylion

Czwartek, 1 października 2015

Na V Rajd rowerowy Pocztylion 2015 organizowany w sobotę 3 października zaprasza LOT Ziemia Lęborska – Łeba. Start – godz. 10.00 Plac Pokoju. Planowany powrót ok. 15.00. Zgłoszenia: tel. 601 825 206, lotzl@wp.pl
Więcej

Lębork na konferencji prasowej „W rytmie Kaszub”

Środa, 30 września 2015

30 września br. w Filharmonii Kaszubskiej odbyła się konferencja prasowa inaugurująca jesienny sezon turystyczny gmin i miast zrzeszonych w Forum Metropolitarnym „NORDA”. Zaprezentowane zostały wydarzenia kulturalne i turystyczne, w tym także te mające miejsce w Lęborku.
Więcej

Przejdź do góry strony