Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

XIV Otwarty Rajd Turystyczny Cyklistów “Jesteśmy w Unii”

Środa, 27 kwietnia 2016

W dniu 1 maja 2016 r. (niedziela) odbędzie się po raz 14. Otwarty Rajd Turystyczny Cyklistów „Jesteśmy w Unii”. Rozpoczęcie rajdu - godz. 12.00, zakończenie  o godz.16.00.
Więcej

Pozwolenia na działalność w Strefie Ekonomicznej wręczone

Wtorek, 26 kwietnia 2016

8 działek o łącznej powierzchni 18,80 ha obejmuje Podstrefa Lębork Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zlokalizowana w dzielnicy „Lębork Wschód”. 26 kwietnia br. w ratuszu zezwolenie na prowadzenie działalności odebrali właściciele pierwszych trzech firm, które zdecydowały się kupić działki w Strefie.
Więcej

Duma nas rozpiera, Lębork ma lidera!

Wtorek, 26 kwietnia 2016

Czy po 16 latach III liga piłki nożnej może wrócić do Lęborka? Dobre wyniki osiągane w tym sezonie przez piłkarzy Pogoni Lębork wskazują, że staje się to co raz bardziej realne. Drużyna trenera Waldemara Walkusza po sobotnim zwycięstwem 3:0 z Gedanią Gdańsk wyszła na pozycję lidera, a za tydzień rozgrywa kluczowy mecz w Kwidzynie.
Więcej

Bojan Żubry mistrzem Amatorskiej Ligi Siatkówki

Wtorek, 26 kwietnia 2016

Zakończyły się rozgrywki 9 edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku rozgrywanej pod patronatem burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka. W niedzielę 24 kwietnia zostały rozegrane mecze o miejsca 1-8.
Więcej

MPWiK odebrał certyfikat "Pracodawca Przyjazny Pracownikom"

Czwartek, 21 kwietnia 2016

20 kwietnia br. w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów w VIII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Tytuł przyznaje NSZZ „Solidarność”. Wśród 21 nagrodzonych firm znalazło się Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lęborku. Certyfikat z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy odebrał Dyrektor Zarządu Piotr Boniaszczuk.
Więcej

Bez Czarnobyla i Fukuszimy

Czwartek, 21 kwietnia 2016

25 kwietnia br. o godz. 18.00 w Pałacu Przebendowskich w Wejherowie – dokładnie 30 lat po wybuchu elektrowni atomowej w Czarnobylu – Volodymir Stryzhak jako naoczny świadek wydarzeń, opowie nam o swoich doświadczeniach, przeżyciach i wspomnieniach.
Więcej

„Nie jest kolorowo” – majowa zbiórka przyborów szkolnych dla Polaków na Wileńszczyźnie

Czwartek, 21 kwietnia 2016

Projekt „Nie jest kolorowo” to akcja charytatywna planowana na terenie województwa pomorskiego. Przedmiotem zbiórek będą przybory szkolne, które zostaną przekazane uczniom polskich placówek edukacyjnych za wschodnią granicą, głównie z terenu Rejonu Wileńskiego. Planowany termin zbiórki to 9 – 22 maja.
Więcej

Działania Młodzieżowego Domu Kultury w zakresie edukacji ekologicznej

Środa, 20 kwietnia 2016

W dniach 15-19 lutego 2016r. odbył się Eko-plener ph. „Wiejskie klimaty”w Zielonce koło Sasina, gdzie 16 młodych utalentowanych artystów zmierzyło się z tematem architektury wsi, nadmorskich pejzaży i martwej natury z wyposażeniem gospodarstwa wiejskiego. 

Więcej

W sobotę sprzątanie rzeki Łeby

Środa, 20 kwietnia 2016

W sobotę 23 kwietnia odbędzie się ósma edycja akcji Błękit rzeki dobrem Krainy,  przygotowującej rzekę Łebę do sezonu turystycznego. Brzegi rzeki porządkowane będą na odcinku ok. 50 km, od zachodnich granic Lęborka do ujścia rzeki do jeziora Łebsko. Efektem siedmiu poprzednich edycji czyszczenia rzeki Łeby było zebranie łącznie około 14 ton nieczystości.
Więcej

Wystawa memów Marty Frej

Środa, 20 kwietnia 2016

Biblioteka Miejska zaprasza na wystawę autorskich memów malarki Marty Frej 28 kwietnia o godz. 18.00 w Klubie biblioteki. Wystawa czynna będzie do 12 maja br. w godzinach otwarcia biblioteki.
Więcej

Wiosenny Salon Wystawowy w Stacji Kultura

Środa, 20 kwietnia 2016

W Stacji Kultura 18 kwietnia br. otwarta została wystawa obrazów pt. Wiosenny Salon Wystawowy, prezentująca prace malarzy nieprofesjonalnych, członków Stowarzyszenia Twórców i Animatorów  Kultury TAK w Lęborku. Organizatorzy wystawy zapraszają wszystkich zainteresowanych do jej obejrzenia - Stacja Kultura, ul. Dworcowa.
Więcej

Inauguracja sezonu letniego NORDY

Wtorek, 19 kwietnia 2016

19 kwietnia w Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf”’ w Luzinie oficjalnie otwarto sezon turystyczny Metropolitalnego Forum Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów NORDA. Wśród 24 gmin, które przygotowały informacje o atrakcjach dla turystów znalazł się także Lębork.

Więcej

Jazz na Stacji Kultura – koncert zespołu Algorhythm

Wtorek, 19 kwietnia 2016

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert jazzowy w wykonaniu trójmiejskiej grupy - w niedzielę 24 kwietnia o godz. 18.00 w sali B Stacji Kultura w Lęborku (dworzec PKP, ul. Dworcowa 8).
Więcej

Tanecznym krokiem przez Boliwię – spotkanie z cyklu Ciekawi świata

Poniedziałek, 18 kwietnia 2016

Biblioteka Miejska zaprasza na spotkanie z Teresą Chudecką pt. Tanecznym krokiem przez Boliwię w dniu 22 kwietnia o godz. 18.00 w klubie biblioteki.
Więcej

Bojan Żubry i Drywa Kowalstwo w finale Amatorskiej Ligi Siatkówki

Poniedziałek, 18 kwietnia 2016

Znamy już finalistów rozgrywek lęborskiej amatorskiej ligi siatkówki. Bojan Żubry i Drywa Kowalstwo wywalczyły awans do finału ligi, KS Baza 44 i Klaja Cafee zagrają o trzecie miejsce. W minioną niedzielę odbyły się mecze rewanżowe drugiej fazy play-off.
Więcej

Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar „GRAND-PRIX” Lęborka sezonu 2015/2016

Piątek, 15 kwietnia 2016

16 kwietnia 2016r. w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku odbędą się Indywidualne Biegi Przełajowe z cyklu „Grand-Prix” Lęborka. Zawody rozpoczną się o godz. 11.00. Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu przeprowadzania biegów od godziny 10.00.
Więcej
Ważne
Lęborska Majówka 2018
20-04-2018
Zapraszamy na „Lęborską Majówkę 2018”! W programie znajdują się...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF