Aktualności

Roztańczony Dzień Kobiet 13 marca

Piątek, 11 marca 2016

13 marca br. Biblioteka Miejska zaprasza na roztańczony Dzień Kobiet. Inicjatorami imprezy są pasjonatki zdrowego stylu życia: Monika Gałasiewicz, Marzena Steć i Monika Grobelna oraz Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” i Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku. Ta marcowa niedziela upłynie pod znakiem rozwoju, zdrowej kuchni i tanecznych rytmów.

 

Więcej

Karaoke dla seniorów

Środa, 9 marca 2016

Stowarzyszenie "Żyj dla innych" oraz Lęborski Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszają na "Karaoke dla seniorów". Spotkanie odbędzie się 12 marca o godz. 15.00 w Domu Seniora Magnolia (ul. Poznańska 5). Wstęp bezpłatny.

Więcej

Rusza program „Decydujesz, pomagamy”

Wtorek, 8 marca 2016

Tesco Polska przy wsparciu Fundacji Tesco Dzieciom oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” ogłasza nabór do pierwszej edycji Programu „Decydujesz, pomagamy”. Wśród 160 miejsc na mapie Polski w którym realizowana będzie akcja jest także Lębork. Program w naszym mieście prowadzony jest pod Patronatem Burmistrza Lęborka.
Więcej

Zapisy na XVI Bieg Uliczny św. Jakuba Ap.

Poniedziałek, 7 marca 2016

Już 23 lipca br. zapraszamy wszystkich sympatyków biegania do udziału w XVI Biegu Ulicznym św. Jakuba Ap. Bieg zostanie przeprowadzony ulicami Lęborka na dystansie 10 km.
Więcej

„Juri”- spektakl dla dzieci w Stacji Kultura

Poniedziałek, 7 marca 2016

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na drugie przedstawienie z cyklu „Niedzielne spotkania z teatrem”. 20 marca 2016 roku o godz. 15.00 Teatr Gdynia Główna zaprezentuje w Stacji Kultura (dworzec PKP, ul. Dworcowa 8) przedstawienie pod tytułem „Juri”.
Więcej

Gaz ziemny do ogrzewania to pieniądze dla Ciebie 2015

Czwartek, 3 marca 2016

Informujemy, że zmianie uległ czas trwania Akcji Promocyjnej organizowanej przez PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. pn. Gaz ziemny do ogrzewania to pieniądze dla Ciebie 2015. Akcja Promocyjna będzie trwać do 31.03.2016r.

Więcej

W hołdzie Żołnierzom Wyklętym

Środa, 2 marca 2016

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy  Wyklętych” w tym roku w naszym mieście składał się z wielu wydarzeń. Spotkania z młodzieżą i promocja książki  „Szukając Inki”, wystawa prac młodej artystki Agnieszki Marszk, Msza Św. i złożenie kwiatów pod tablicą 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej i innym bohaterom podziemia niepodległościowego, w tym rotmistrzowi Janowi Skorbowi czy wreszcie uroczystość nadania nazwy Ronda im. Danuty Siedzikówny „Inki” wypełniły cały 1 marca.   

Więcej

Zbiórka elektroodpadów 2016

Środa, 2 marca 2016

Wiosenna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego od Mieszkańców Lęborka.

Więcej

Obwieszczenie

Środa, 2 marca 2016

Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze ds. planowania przestrzennego w Urzędzie Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej.

Więcej

Bojan Żubry zwycięzcą rundy zasadniczej Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku

Wtorek, 1 marca 2016

Rozegrana została ostania kolejka rundy zasadniczej, w której zespoły walczyły o jak najlepsze miejsca przed fazą play off.

 

Więcej

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Lęborku

Poniedziałek, 29 lutego 2016

W dniu 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
Tego dnia w Lęborku, o godz. 11.00 - w auli I LO odbędzie się spotkanie młodzieży z Luizą Łuniewską autorką książki „Szukając Inki” i Agnieszką Marszk, autorką wystawy „Żołnierzom Wyklętym…”. O godzinie 12.30 na rondzie przy ulicach Krzywoustego - Kaszubskiej nastąpi odsłonięcie tablicy z nazwą Rondo Danuty Siedzikówny INKI.

 

Więcej

Nowe projekty realizowane przez Urząd Pracy w Lęborku

Poniedziałek, 29 lutego 2016

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku przystąpił do realizacji projektu pn. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie lęborskim (II)” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt ma na celu zwiększenie możliwości zatrudnienia 200 młodych osób bezrobotnych poniżej 30 roku życia pozostających bez pracy w powiecie lęborskim.
Więcej

Wielkanocny konkurs

Poniedziałek, 29 lutego 2016

Konkurs plastyczny w 3 kategoriach: na pisankę, palmę oraz pocztówkę wielkanocną dla dzieci, młodzieży i dorosłych organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej.

 

Więcej

Rozpoczął się nabór na rok szkolny 2016/2017

Piątek, 26 lutego 2016

Wniosek o przyjęcie do przedszkola, szkoły podstawowej lub gimnazjum wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym należy składać w odpowiednich placówkach.

Więcej

45. Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „Rodno Mowa”

Piątek, 26 lutego 2016

Ogłoszony został 45. Konkurs Recytatorski Literatury  Kaszubskiej „Rodno Mowa”. Organizatorami są Wójt Gminy Chmielno, Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie o/ Chmielno oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie.

 

Więcej

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gdańsku

Piątek, 26 lutego 2016

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gdańsku zaplanowanych zostało szereg wydarzeń, m.in. w niedzielę 28 lutego. Organizatorzy zapraszają tego dnia na II Krajową Defiladę Pamięci Żołnierzy Niezłomnych.

 

Więcej

Przejdź do góry strony