Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Wakacje z biblioteką

Piątek, 24 czerwca 2016

Biblioteka Miejska zaprasza dzieci w wieku 10-13 lat na spotkania wakacyjne w godz. 11.00-12.30.

 

Więcej

Pionierów w gruntownej przebudowie

Piątek, 24 czerwca 2016

Ruszyły roboty drogowe na ulicy Pionierów. Prowadzone są tam jednocześnie dwie inwestycje: budowa kanalizacji deszczowej z licznymi robotami drogowymi oraz budowa przyłącza ciepłowniczego do budynku Powiatowego Centrum Edukacyjnego. Obie inwestycje powinny się zakończyć do końca września tego roku.
Więcej

Uczniowie odebrali świadectwa i rozpoczęli wakacje

Piątek, 24 czerwca 2016

 W dniu dzisiejszym w lęborskich szkołach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016.

Zakończenie roku szkolnego to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, podsumowanie trudu dziesięciu miesięcy nauki, a jednocześnie początek dwumiesięcznego okresu odpoczynku, zabawy i beztroski.

Więcej

Jak przetrwać upały

Czwartek, 23 czerwca 2016

Zgodnie z prognozą IMGW, w ciągu najbliższych dni na obszarze całego kraju, również na Pomorzu, będzie utrzymywała się bardzo wysoka temperatura (od 30°C do 35°C). W weekend (25/26.06.) można spodziewać się burz, miejscami z gradem, głównie w południowo-zachodniej części kraju.
Więcej

Obejrzyj wystawę fotografii „Pankow als Motiv”

Czwartek, 23 czerwca 2016

Od 10 czerwca w lęborskim Muzeum - w Galerii Strome Schody można oglądać wystawę fotograficzną „BERLIN PANKOW motywem fotografii  Maxa Skladanowskiego – pioniera filmu i fotografii.”

 

Więcej

Posiedzenie prezydium Kapituły Wyróżnienia Miasta Lęborka „Lęborski Lew”

Wtorek, 21 czerwca 2016

We wtorek 21 czerwca br. obradowało prezydium Kapituły  Wyróżnienia Miasta Lęborka „Lęborski Lew”. Prezydium zapoznało się z wnioskami, które wpłynęły.
Więcej

Atlas – spotkanie podróżnicze

Wtorek, 21 czerwca 2016

23 czerwca o godz 18.00 w Klubie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku odbędzie się spotkanie podróżnicze z Dariuszem Bojanowskim, lęborczaninem, miłośnikiem paralotni, wspinaczek górskich i podróży.
Więcej

Kobiety bliskie Sienkiewiczowi – nowa wystawa w Muzeum

Wtorek, 21 czerwca 2016

Od 20 czerwca br. w Muzeum w Lęborku można obejrzeć wystawę „Kobiety bliskie Sienkiewiczowi”, która nawiązuje do ogłoszonego przez Senat RP w 2016 Roku Sienkiewiczowskiego. Ekspozycja przybliża prywatne relacje Sienkiewicza z najważniejszymi  dla niego kobietami.
Więcej

Asfalt na Orląt Lwowskich

Wtorek, 21 czerwca 2016

Zakończyły się prace odbiorowe na ulicy Orląt Lwowskich. Na całej długości do tej pory gruntowej ulicy (210 metrów) wylano asfalt. W ramach inwestycji wykonano też kanalizację deszczową. Wykonawcą remontu była firma PB Wójcik, koszt ok. 416 tys. zł.
Więcej

Uczniowie z lęborskich szkół rywalizowali w Konkursie Sportowym „Kto z nas lepiej i prędzej”

Poniedziałek, 20 czerwca 2016

W Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku przeprowadzony został Konkurs Sportowy dla Szkół Podstawowych „Kto z nas lepiej i prędzej”. W konkursie wzięły udział: Szkoła Podstawowa nr 3, 4, 5 i 8 w Lęborku oraz Społeczna Językowa Szkoła Podstawowa.  Reprezentacja każdej szkoły składała się z 36 uczniów z klas I, II i III.
Więcej

Złota Nagroda dla Lęborka w europejskim projekcie „Green ProcA – Zielone Zamówienia Publiczne w praktyce”

Poniedziałek, 20 czerwca 2016

15 czerwca br. Marian Kurzydło, Sekretarz Miasta Lęborka, odebrał w Brukseli Złotą Nagrodę w dziedzinie wdrożenia najbardziej zrównoważonych praktyk stosowanych w zamówieniach publicznych (w kategorii miast o liczebności 10 000 - 100 000 mieszkańców).
Więcej

Po 16 latach III liga wraca do Lęborka!

Niedziela, 19 czerwca 2016

Spełniły się marzenia wielu lęborskich kibiców piłki nożnej. Po 16 latach przerwy drużyna seniorów Pogoni Lębork wraca do III ligi! Nasza drużyna prowadzona przez trenera Waldemara Walkusza w ostatniej kolejce  wyprzedziła o punkt Rodło Kwidzyn i zyskała promocję o ligę wyżej. Historyczny awans na stadionie w Lęborku oklaskiwała w sobotę liczna widownia.
Więcej

Jubileusz kościoła „Korony”. Wystąpi Cappella Gedansis

Piątek, 17 czerwca 2016

21 czerwca 2016 o godz. 18  150-lecie kościoła i 30-tą rocznicę konsekracji kościoła  obchodzić będzie parafia pw. Najświętszej Maryji Panny Królowej Polski. Uroczystą Mszę Św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza Pelplińskiego Ryszarda Kasyny poprzedzi wykład dr Bogdana Libicha „Historia świątyni jako kościoła ewangelickiego i kościoła rzymskokatolickiego”. Po Mszy z koncertem wystąpi znana w wielu miejscach Europy i świata Cappella Gedanensis. 
Więcej

Lęborski Klub Przedsiębiorców ma już 20 lat

Piątek, 17 czerwca 2016

17 czerwca br. w Sali Rajców Ratusza odbyło się jubileuszowe spotkanie Lęborskiego Klubu Przedsiębiorców. Rocznicowe spotkanie z okazji 20-lecia działalności było okazją do wspomnień, przypomnienia dotychczasowej działalności i nakreślenia planów na przyszłość. Za zasługi dla Lęborka i wieloletnią pracę na rzecz Miasta i lokalnej społeczności medal Burmistrza Lęborka z rąk Witolda Namyślaka odebrał założyciel LKP Marek Stawski oraz Prezes „Pracodawców Pomorza” Zbigniew Canowiecki.
Więcej

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Piątek, 17 czerwca 2016

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni informuje o prognozowanym silnym wietrze na terenie naszego województwa. Wiatr występować może w okresie od ok. godz. 14.00 do godz. 22.00 w dniu 17 czerwca 2016.

 

Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF