Aktualności

Grecja i Peloponez okiem wolontariuszki

Środa, 11 maja 2016

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 12 maja o godz. 18 do klubu biblioteki na spotkanie „Polka na Peloponezie: (nie) prawdy o Grecji i Grekach”. O Grecji i jej mieszkańcach opowie Anna Matusewicz. Wilnianka z pochodzenia, gdynianka z wyboru, fotografka z zamiłowania, która spędziła pół roku w małym miasteczku na północy Peloponezu jako wolontariuszka w lokalnej organizacji pozarządowej.
Więcej

Droga z Buczka na Kossaka wyremontowana

Wtorek, 10 maja 2016

Trwają prace wykończeniowe ulicy Buczka boczna – dojazd do Kossaka. W ramach robót drogowych wykonano z kostki i asfaltu 380 metrów ulicy, kanalizację deszczową, oraz przestawiono słupy oświetleniowe. Prace wykonała firma PB Wójcik, wartość inwestycji 463 tys. zł.
Więcej

W środę konsultacje społeczne ws. rewitalizacji

Wtorek, 10 maja 2016

Burmistrz Miasta Lęborka zaprasza 11 maja 2016r. o godz. 16 na spotkanie konsultacyjne dotyczące wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Lębork – Północ. Spotkanie odbędzie się w Sali Rajców (pok. 101) Urzędu Miejskiego w Lęborku przy ul. Armii Krajowej.
Więcej

Majówka Wilkowska już w tę niedzielę!

Wtorek, 10 maja 2016

W niedzielę 15 maja br. w Wilkowie odbędzie się coroczna Majówka Wilkowska, na którą zapraszają wszystkich organizatorzy.

Więcej

„Motoserce” – zbiórka krwi dla dzieci

Wtorek, 10 maja 2016

Serdecznie zapraszamy na VIII Edycję Zbiórki Krwi „Motoserce 2016”, która odbędzie się 14 maja w godzinach 10.00-17.00 na Placu Pokoju w Lęborku.

Więcej

Nowe miejsca parkingowe przy Staszica i Dygasińskiego

Poniedziałek, 9 maja 2016

Kończą się prace przy budowie parkingu u zbiegu ulic Staszica i Dygasińskiego. O nowe miejsca postojowe zabiegali mieszkańcy. Zakres prac obejmuje utwardzenie terenu i remont chodnika. Zdemontowany został też stary płot boiska. W wyniku inwestycji powstaną miejsca postojowe dla 14 pojazdów. Korzystać z nich będą mieszkańcy oraz pracownicy i uczniowie pobliskich szkół (gimnazjum i liceum).
Więcej

Zapraszamy dzieci na Plac Pokoju

Poniedziałek, 9 maja 2016

Miejska Biblioteka Publiczna wychodzi poza mury i w bajkowym nastroju porywa najmłodszych do zabawy. W poniedziałek i wtorek (9 i 10 maja) w ramach akcji „Mamo, tato zapisz mnie do biblioteki” na Placu Pokoju w godz. 10-14 na dzieci czeka mnóstwo atrakcji.
Więcej

Remont parkingu przy Sądzie Rejonowym

Piątek, 6 maja 2016

Dobiega końca remont parkingu przy Sądzie Rejonowym w Lęborku, dziś układany był asfalt. Z parkingu u zbiegu Al. Wolności i Malczewskiego korzystają pracownicy i klienci sądu, okoliczni mieszkańcy oraz parafianie kościoła pw. NMP Królowej Polski. Remont nawierzchni parkingu obejmuje 590m2 , a w jego ramach wymienione zostaną także krawężniki. Parking będzie miał ok. 36 miejsc parkingowych. Prace na zlecenia miasta wykonuje firma Pol-Dróg z Lęborka.
Więcej

Nowy asfalt na Spółdzielczej i Hibnera

Piątek, 6 maja 2016

Ulica Spółdzielcza na odcinku od ulicy ks. Gracza do Glinianej zyskała nową nawierzchnię. W ramach drogowej inwestycji asfalt położono na odcinku 219 metrów. Koszt remontu wyniósł 105 tys. zł. Wiosenny remont przeszła także ulica Hibnera na odcinku od Wróblewskiego do Glinianej (84 metrów). Koszt położenia nowej nawierzchni to 21 tys. zł.
Więcej

Konsultacje społeczne ws. rewitalizacji

Piątek, 6 maja 2016

Burmistrz Miasta zaprasza na Konsultacje społeczne dot. przygotowania Programu Rewitalizacji Miasta na lata 2017-2023. Przedmiotem konsultacji społecznych jest wyznaczenie obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji w Lęborku. Celem konsultacji jest włączenie się mieszkańców Lęborka, przedsiębiorców i podmiotów gospodarczych, organizacji pozarządowych i wszystkich zainteresowanych instytucji do działania polegającego na budowie programu rewitalizacji dla miasta Lęborka, skoncentrowanego w północnej części miasta.
Więcej

Lęborska Majówka 2016

Środa, 4 maja 2016

Tegoroczna majówka upłynęła w Lęborku pod znakiem pięknej pogody oraz dobrej zabawy. Mieszkańcy miasta a także turyści mieli możliwość uczestniczyć w wielu ciekawych imprezach.
Więcej

„Tymoteusz Rym Cim Cim”- spektakl dla dzieci w Stacji Kultura

Środa, 4 maja 2016

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na czwarte przedstawienie z cyklu „Niedzielne spotkania z teatrem”. 15 maja br. Teatr Gdynia Główna zaprezentuje w Stacji Kultura przedstawienie pod tytułem „Tymoteusz Rym Cim Cim”.
Więcej

Forum Przedsiębiorstw – konferencja dla przedsiębiorców

Środa, 4 maja 2016

Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza na Forum Przedsiębiorstw, które odbędzie się 11 maja 2016 r. w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym  Gdyni.
Więcej

II Słupski Festiwal Historyczny

Poniedziałek, 2 maja 2016

Na 2. edycję Słupskiego Festiwalu Historycznego 6-7 maja br. zapraszają organizatorzy: Wydział Filologiczno-Historyczny oraz kampus Akademii Pomorskiej w Słupsku. Festiwal odbędzie się na terenie kampusu AP przy ul. Arciszewskiego w Słupsku.
Więcej

Uczniowie z Lęborka w finale Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego od Obertyna do Wiednia”

Poniedziałek, 2 maja 2016

Szczęśliwie zakończył się dla uczniów lęborskich szkół finał konkursu na etapie wojewódzkim rozegrany w Kolbudach 27 kwietnia.  Czterech uczniów Gimnazjum nr 1 oraz uczeń Społecznego Gimnazjum Językowego uzyskali tytuły laureata.

 

Więcej

Święto Flagi w Lęborku

Poniedziałek, 2 maja 2016

2 maja obchodzimy Święta Flagi. Uroczystości tradycyjnie odbyły się pod Starostwem Powiatowym w Lęborku. Wziął w nich udział burmistrz Lęborka Witold Namyślak. Wciągnięcie flagi na maszt, przemówienie Starosty, montaż słowno-muzyczny przygotowany przez Młodzieżowy Dom Kultury, występ Orkiestry „Dętej „Ziemia Lęborska” z mażoretkami wypełniły lęborskie obchody.
Więcej

Przejdź do góry strony