Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Zaproszenie na spotkanie dyskusyjne wnioskodawców z mieszkańcami

Poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Burmistrz Miasta Lęborka zaprasza mieszkańców oraz wnioskodawców projektów złożonych do Budżetu Obywatelskiego w Lęborku na 2017 rok na spotkanie dyskusyjne w celu zaprezentowania projektów oraz przeprowadzenia dyskusji mieszkańców, w tym innych wnioskodawców nad tymi projektami.

 

Więcej

Remont chodnika na ul. Kaszubskiej

Poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Trwają prace brukarskie na ul. Kaszubskiej. Remontowany jest odcinek chodnika pomiędzy rondem „Inki”, a ulicą Marynarzy Polskich. To ostatni odcinek chodnika przy drodze prowadzącej na cmentarz wymagający modernizacji. Wcześniej remont wykonano na pozostałych częściach chodnika. Prace wykonuje lokalna firma MAXBRUK. Remont chodnika ma zakończyć się do końca sierpnia.
Więcej

Wyniki XIII Mistrzostw Lęborka w Pływaniu Długodystansowym

Poniedziałek, 22 sierpnia 2016

21 sierpnia br. nad jeziorem Lubowidz (plaża „Miron”) odbyły się XIII Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym. W zawodach wzięło udział 45 zawodników w 4 kategoriach. Do pokonania był dystans 2000 metrów. Wyniki zawodów:
Więcej

V Ogólnopolski Przegląd Orkiestr Dętych w Lęborku

Piątek, 19 sierpnia 2016

W dniu 28 sierpnia 2016 roku podczas plenerowej imprezy pn. "Pożegnanie Lata", już po raz piaty odbędzie się Ogólnopolski Przegląd Orkiestr Dętych. Od godziny 10.00 na Placu Pokoju w Lęborku będą prezentować się będą orkiestry z całej Polski.

 

Więcej

Roczny Program Współpracy Samorządu Województwa Pomorskiego z Organizacjami Pozarządowymi

Piątek, 19 sierpnia 2016

Marszałek Województwa Pomorskiego zaprasza zainteresowane organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 w/w ustawy do konsultacji projektu "Programu Współpracy Samorządu Województwa Pomorskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2017" (na podstawie art. 5a ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie).

 

Więcej

Budżet Obywatelski 2017

Piątek, 19 sierpnia 2016

Zakończono zgłaszanie projektów  do "Budżetu Obywatelskiego w Lęborku" na 2017 rok.

 

Więcej

Rządowy program pomocy uczniom w 2016 r. "Wyprawka szkolna"

Piątek, 19 sierpnia 2016

W nowym roku szkolnym 2016/2017 kolejny raz realizowany będzie Rządowy Program Pomocy Uczniom "Wyprawka szkolna".
Więcej

Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka w SOSW w Lęborku

Czwartek, 18 sierpnia 2016

Od 16 sierpnia br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lęborku trwają zapisy na bezpłatne zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Zajęciami objęte mogą dzieci od chwili wykrycia u nich pierwszych sygnałów nieprawidłowego funkcjonowania do czasu podjęcia nauki w szkole podstawowej. Podstawowym dokumentem kwalifikującym dziecko do tego typu zajęć jest opinia o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, którą wydaje poradnia psychologiczno-pedagogiczna.
Więcej

Nowe projekty PUP

Środa, 17 sierpnia 2016

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje, iż pozyskał dodatkowe środki Funduszu Pracy pozostające w dyspozycji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na realizację programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej.

 

Więcej

XIII Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu długodystansowym - 21 sierpnia

Środa, 17 sierpnia 2016

W najbliższą niedzielę 21 sierpnia nad jeziorem Lubowidz odbędą się XIII Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym.
Więcej

Kwiaty w Święto Wojska Polskiego

Poniedziałek, 15 sierpnia 2016

15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego w imieniu mieszkańców Lęborka władze samorządowe z burmistrzem Witoldem Namyślakiem na czele złożyły wiązankę kwiatów pod Obeliskiem Niepodległości. Uroczystości towarzyszyła warta honorowa i delegacja 1. lęborskiego batalionu zmechanizowanego im. gen. Jerzego Jastrzębskiego, a także delegacje organizacji wojskowych oraz mieszkańcy. 

 

Więcej

Dodatkowy termin naboru wniosków - „Czyste powietrze Pomorza” – edycja 2016

Piątek, 12 sierpnia 2016

W związku z wycofaniem się jednego wnioskodawcy z pozyskania dofinansowania na likwidację kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpienie ich ekologicznymi źródłami ciepła w ramach konkursu „Czyste powietrze Pomorza” - edycja 2016), zaszła możliwość składania dodatkowych wniosków osób chętnych do przystąpienia do projektu. 

Więcej

Święto Wojska Polskiego

Środa, 10 sierpnia 2016

Dowódca 1 lęborskiego batalionu zmechanizowanego w Lęborku oraz władze samorządowe miasta i powiatu zapraszają mieszkańców miasta do udziału w obchodach Święta Wojska Polskiego. Uroczystości odbędą się w dniu 11 sierpnia 2016 r. o godz. 12.00 w Jednostce Wojskowej w Lęborku.

Więcej

Projekty PUP „Przepis na sukces” i „Na spotkanie z pracą”

Wtorek, 9 sierpnia 2016

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje, iż pozyskał dodatkowe środki Funduszu Pracy pozostające w dyspozycji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na realizację programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej.
Więcej

LemON gwiazdą "Pożegnania Lata"

Środa, 3 sierpnia 2016

Wieczorny koncert zespołu LemON to największa atrakcja imprezy „Pożegnanie Lata”. 28 sierpnia br. na placu Pokoju w Lęborku wiele będzie się działo. Rano ruszy Ogólnopolski Przegląd Orkiestr Dętych, a najmłodsi u zbiegu ulicy Staromiejskiej i Reja obejrzą teatrzyk uliczny.  „Pożegnanie Lata 2016” to także koncert zespołu Spring Quintent oraz występ Kabaretu Zachodniego. Plenerową imprezę zakończy gwiazda - grupa LemON.
Więcej

19 sierpnia przyjeżdża mammobus

Wtorek, 2 sierpnia 2016

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się w Lęborku 19 sierpnia przy sklepie Kaufland, ul. Toruńska 6. Bezpłatna mammografia przeznaczona jest dla pań w wieku 50 – 69 lat. Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne.
Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF