Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Czwartek, 14 lipca 2016

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni informuje, że od godz. 20.00 14 lipca do godz. 8.00 w dniu 15 lipca na obszarze województwa pomorskiego prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 50 km/h, z porywami do 85 km/h, z kierunków północnych skręcającego do zachodniego.

 

Więcej

Planowane zmiany z planie miejscowym zagospodarowania osiedla Lębork-Wschód

Czwartek, 14 lipca 2016

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Lęborku w dniu 9.06.2016 r. podjęta została uchwała w sprawie przystąpienia do zmiany obowiązującego planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego osiedla  „Lębork  -  Wschód” w Lęborku.

 

Więcej

Dni Gminy Wicko

Środa, 13 lipca 2016

W dniach 14-16 lipca Gmina Wicko zaprasza na szereg wydarzeń w ramach Dni Gminy. W programie m.in. wybory Czarownicy/Czarownika Roku, pokazy sztuki cyrkowej, Amatorski Turniej Strongman, koncert Tomasza Niecika.
Więcej

Autobus energetyczny przyjechał do Lęborka

Wtorek, 12 lipca 2016

Dziś i jutro (12-13 lipca 2016) w godz. 10-18 warto zajrzeć na plac Pokoju i poznać ciekawą, nowoczesną ekspozycję autobusu energetycznego - mobilnego centrum edukacyjno-informacyjnego.  Odwiedzający będą mogli zobaczyć modele, makiety oraz tablice prezentujące najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej.
Więcej

Posiedzenie prezydium Kapituły Wyróżnienia Miasta Lęborka „Lęborski Lew”

Wtorek, 12 lipca 2016

W dniu 11 lipca br. obradowało prezydium Kapituły Wyróżnienia Honorowego Miasta Lęborka „Lęborski Lew”. Prezydium zapoznało się z wynikami głosowania członków Kapituły. Głosowanie nie wyłoniło laureata Wyróżnienia „Lęborski Lew”, dlatego zgodnie z regulaminem nadawania Wyróżnienia, przeprowadzona zostanie II tura głosowania, w której brane będą pod uwagę dwie kandydatury z najwyższą procentowo liczbą głosów.

 

Więcej

Strzelców Podhalańskich i Dywizjonu 303 gotowe

Wtorek, 12 lipca 2016

Zakończyły się prace drogowe przy budowie ulic Strzelców Podhalańskich i Dywizjonu 303. Na równoległych do siebie ulicach wybudowano kanalizację deszczową z systemem podczyszczającym oraz położono asfalt. Koszt budowy ul. Strzelców Podhalańskich wyniósł 233 tys. zł, a Dywizjonu 303 213 tys. zł. Obie inwestycje zrealizowała firma Strabag.
Więcej

Weronika Hallmann – pływaczka z Lęborka piąta w Europie

Poniedziałek, 11 lipca 2016

Pływaczka UKS 1 MEYN SOLEX Lębork Weronika Hallmann w rozgrywanych w dniach 6-10 lipca 2016 roku w Mistrzostwach Europy Juniorów w Hódmezővásárhely na Węgrzech wspięła się na szczyt swojej sportowej kariery. Podopieczna trenera Dariusza Gromulskiego w wyścigu finałowym na dystansie 100 m stylem klasycznym zajęła piąte miejsce w Europie z wynikiem 1:10,10.

 

Więcej

Bezpłatne konsultacje ws funduszy europejskich

Poniedziałek, 11 lipca 2016

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza osoby zainteresowane pozyskaniem funduszy  europejskich do Mobilnych Punktów Informacyjnych. W Lęborku bezpłatne konsultacje odbędą się w dniu 19 lipca (wtorek) w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STOLEM przy ul. Krzywoustego 1, w godzinach 10.00-13.00.

 

Więcej

Ostrzeżenie przed burzami

Poniedziałek, 11 lipca 2016

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni informuje, że w dniu 11 lipca 2016 do godzin wieczornych na terenie woj. pomorskiego mogą występować burze z opadami deszczu od 10 mm do 15 mm, lokalnie do 25 mm oraz porywami wiatru od 70 km/h do 80 km/h.

 

Więcej

Autobus energetyczny przyjedzie do Lęborka

Czwartek, 7 lipca 2016

Autobus energetyczny - mobilne centrum edukacyjno-informacyjne przeciwdziałania zmianom klimatu przyjedzie do Lęborka w dniach 12-13 lipca i stanie na Placu Pokoju. Odwiedzający będą mogli w godz. 10.00-18.00 zobaczyć modele, makiety oraz tablice prezentujące najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej.
Więcej

Lębork wysoko w rankingu. Powstanie blok przy Kusocińskiego

Czwartek, 7 lipca 2016

Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił wyniki oceny punktowej wniosków o dofinansowanie budownictwa komunalnego, socjalnego i mieszkań chronionych. Wniosek Lęborka został wysoko oceniony i w punktacji zajął 7. miejsce na 96 wniosków. Oznacza to, że miasto otrzyma 30% dofinansowania z BGK na budynek komunalny planowany przy u zbiegu ul. Marusarzówny i Czecha.
Więcej

Ostrzeżenie: deszcz i wiatr

Środa, 6 lipca 2016

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni informuje o prognozowanych silnych opadach oraz wietrze na terenie województwa pomorskiego.

 

Więcej

Żyj dla innych – warsztaty dla opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych

Środa, 6 lipca 2016

Stowarzyszenie Żyj dla Innych zaprasza na bezpłatne warsztaty dla opiekunów, rodzin, bliskich i wolontariuszy, które odbędą się w piątek 8 lipca o godz. 17.30 w Domu Seniora Magnolia przy ul. Poznańskiej 5. Temat spotkania: Ruch to lekarstwo czyli zbawienna rehabilitacja cz. II.
Więcej

Ogłoszenie

Środa, 6 lipca 2016

Zgodnie z § 1 ust. 9 pkt. a) Załącznika Nr 1 do Uchwały Nr XVIII-246/2016 Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 9 czerwca 2016 r. w sprawie przyjęcia zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Miasto Lębork dotyczących Budżetu Obywatelskiego, Burmistrz Miasta Lęborka informuje mieszkańców Lęborka o zamiarze przeprowadzenia konsultacji Budżetu Obywatelskiego w Lęborku na 2017 rok.

Więcej

Lęborska Młodzieżowa Orkiestra Kameralna koncertowała w Sanktuarium

Wtorek, 5 lipca 2016

W poniedziałek 4 lipca w Sanktuarium św. Jakuba Ap. przed licznie zgromadzoną publicznością koncert dała Lęborska Młodzieżowa Orkiestra Kameralna. Orkiestra działa od roku, a kierownikiem i dyrygentem orkiestry jest Paweł Słoniec.

Więcej

Narada ws. Lęborskich Dni Jakubowych

Wtorek, 5 lipca 2016

We wtorek w Ratuszu odbyło się spotkanie robocze organizatorów i współorganizatorów Lęborskich Dni Jakubowych. Święto Miasta w tym roku odbędzie się 22-24 lipca br. Wspólna narada podsumowała działania instytucji, służb mundurowych, parafii i wielu osób zaangażowanych w przygotowania do lipcowej imprezy.
Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF