Aktualności

Trwa budowa chodnika i parkingu przy ks. Gracza

Czwartek, 28 kwietnia 2016

Uwaga kierowcy na utrudnienia przy ul. Ks. Gracza. Trwa tam budowa chodnika, a o 7 nowych miejsc postojowych powiększany jest parking. Prace drogowe zlecone przez miasto mają zakończyć się w ciągu 2 tygodni.
Więcej

Majówka na sportowo

Czwartek, 28 kwietnia 2016

Podczas lęborskiej majówki nie zabraknie imprez sportowych, na które zaprasza Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku. Tradycyjnie będą to biegi przełajowe o Puchar Konstytucji 3 Maja, mistrzostwa Lęborka amatorów w tenisie stołowym oraz turniej piłki nożnej drużyn 6-osobowych.
Więcej

Nowa nawierzchnia i parkingi na Wybickiego

Środa, 27 kwietnia 2016

Zakończył się I etap modernizacji ulicy Wybickiego. W ramach robót drogowych na odcinku 155 metrów (od ul. Targowej do Dygasińskiego) położoną nową nawierzchnię, wykonano ścieki przykrawężnikowe i 4 wpusty uliczne na wodę deszczową. Po obu stronach ulicy wykonano chodniki o powierzchni 581 m2.
Więcej

Majowy Turniej Piłki Nożnej rocznika 2008 i 2009

Środa, 27 kwietnia 2016

Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku zaprasza do udziału w Majowym Turnieju Piłki Nożnej drużyn 6-osobowych uczniów ze szkół podstawowych urodzonych w roku 2008 i 2009. Piłkarski turniej rozegrany zostanie 3 maja 2016r. /wtorek/ od godz. 14 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Szkole Podstawowej nr 8 w Lęborku. Zapisy do 29.04.2016.
Więcej

Wysprzątali rzekę Łebę

Środa, 27 kwietnia 2016

Plastikowe transportery po produktach spożywczych, elementy starych mebli, opony od ciągników siodłowych - to wszystko wydobyto z rzeki Łeby w trakcie akcji Błękit rzeki dobrem Krainy. Efektem prac porządkowych było zebranie łącznie ok. 630 kg nieczystości (podczas dotychczasowych ośmiu edycji - sumując - już niespełna 15 t). Na odcinku około 50 km - w ramach tzw. czynu społecznego - brzegi Łeby porządkowało blisko 150 osób:
Więcej

XIV Otwarty Rajd Turystyczny Cyklistów “Jesteśmy w Unii”

Środa, 27 kwietnia 2016

W dniu 1 maja 2016 r. (niedziela) odbędzie się po raz 14. Otwarty Rajd Turystyczny Cyklistów „Jesteśmy w Unii”. Rozpoczęcie rajdu - godz. 12.00, zakończenie  o godz.16.00.
Więcej

Pozwolenia na działalność w Strefie Ekonomicznej wręczone

Wtorek, 26 kwietnia 2016

8 działek o łącznej powierzchni 18,80 ha obejmuje Podstrefa Lębork Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zlokalizowana w dzielnicy „Lębork Wschód”. 26 kwietnia br. w ratuszu zezwolenie na prowadzenie działalności odebrali właściciele pierwszych trzech firm, które zdecydowały się kupić działki w Strefie.
Więcej

Duma nas rozpiera, Lębork ma lidera!

Wtorek, 26 kwietnia 2016

Czy po 16 latach III liga piłki nożnej może wrócić do Lęborka? Dobre wyniki osiągane w tym sezonie przez piłkarzy Pogoni Lębork wskazują, że staje się to co raz bardziej realne. Drużyna trenera Waldemara Walkusza po sobotnim zwycięstwem 3:0 z Gedanią Gdańsk wyszła na pozycję lidera, a za tydzień rozgrywa kluczowy mecz w Kwidzynie.
Więcej

Bojan Żubry mistrzem Amatorskiej Ligi Siatkówki

Wtorek, 26 kwietnia 2016

Zakończyły się rozgrywki 9 edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku rozgrywanej pod patronatem burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka. W niedzielę 24 kwietnia zostały rozegrane mecze o miejsca 1-8.
Więcej

MPWiK odebrał certyfikat "Pracodawca Przyjazny Pracownikom"

Czwartek, 21 kwietnia 2016

20 kwietnia br. w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów w VIII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Tytuł przyznaje NSZZ „Solidarność”. Wśród 21 nagrodzonych firm znalazło się Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lęborku. Certyfikat z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy odebrał Dyrektor Zarządu Piotr Boniaszczuk.
Więcej

Bez Czarnobyla i Fukuszimy

Czwartek, 21 kwietnia 2016

25 kwietnia br. o godz. 18.00 w Pałacu Przebendowskich w Wejherowie – dokładnie 30 lat po wybuchu elektrowni atomowej w Czarnobylu – Volodymir Stryzhak jako naoczny świadek wydarzeń, opowie nam o swoich doświadczeniach, przeżyciach i wspomnieniach.
Więcej

„Nie jest kolorowo” – majowa zbiórka przyborów szkolnych dla Polaków na Wileńszczyźnie

Czwartek, 21 kwietnia 2016

Projekt „Nie jest kolorowo” to akcja charytatywna planowana na terenie województwa pomorskiego. Przedmiotem zbiórek będą przybory szkolne, które zostaną przekazane uczniom polskich placówek edukacyjnych za wschodnią granicą, głównie z terenu Rejonu Wileńskiego. Planowany termin zbiórki to 9 – 22 maja.
Więcej

Działania Młodzieżowego Domu Kultury w zakresie edukacji ekologicznej

Środa, 20 kwietnia 2016

W dniach 15-19 lutego 2016r. odbył się Eko-plener ph. „Wiejskie klimaty”w Zielonce koło Sasina, gdzie 16 młodych utalentowanych artystów zmierzyło się z tematem architektury wsi, nadmorskich pejzaży i martwej natury z wyposażeniem gospodarstwa wiejskiego. 

Więcej

W sobotę sprzątanie rzeki Łeby

Środa, 20 kwietnia 2016

W sobotę 23 kwietnia odbędzie się ósma edycja akcji Błękit rzeki dobrem Krainy,  przygotowującej rzekę Łebę do sezonu turystycznego. Brzegi rzeki porządkowane będą na odcinku ok. 50 km, od zachodnich granic Lęborka do ujścia rzeki do jeziora Łebsko. Efektem siedmiu poprzednich edycji czyszczenia rzeki Łeby było zebranie łącznie około 14 ton nieczystości.
Więcej

Wystawa memów Marty Frej

Środa, 20 kwietnia 2016

Biblioteka Miejska zaprasza na wystawę autorskich memów malarki Marty Frej 28 kwietnia o godz. 18.00 w Klubie biblioteki. Wystawa czynna będzie do 12 maja br. w godzinach otwarcia biblioteki.
Więcej

Wiosenny Salon Wystawowy w Stacji Kultura

Środa, 20 kwietnia 2016

W Stacji Kultura 18 kwietnia br. otwarta została wystawa obrazów pt. Wiosenny Salon Wystawowy, prezentująca prace malarzy nieprofesjonalnych, członków Stowarzyszenia Twórców i Animatorów  Kultury TAK w Lęborku. Organizatorzy wystawy zapraszają wszystkich zainteresowanych do jej obejrzenia - Stacja Kultura, ul. Dworcowa.
Więcej

Przejdź do góry strony