Aktualności

Obejrzyj wystawę fotografii „Pankow als Motiv”

Czwartek, 23 czerwca 2016

Od 10 czerwca w lęborskim Muzeum - w Galerii Strome Schody można oglądać wystawę fotograficzną „BERLIN PANKOW motywem fotografii  Maxa Skladanowskiego – pioniera filmu i fotografii.”

 

Więcej

Posiedzenie prezydium Kapituły Wyróżnienia Miasta Lęborka „Lęborski Lew”

Wtorek, 21 czerwca 2016

We wtorek 21 czerwca br. obradowało prezydium Kapituły  Wyróżnienia Miasta Lęborka „Lęborski Lew”. Prezydium zapoznało się z wnioskami, które wpłynęły.
Więcej

Atlas – spotkanie podróżnicze

Wtorek, 21 czerwca 2016

23 czerwca o godz 18.00 w Klubie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku odbędzie się spotkanie podróżnicze z Dariuszem Bojanowskim, lęborczaninem, miłośnikiem paralotni, wspinaczek górskich i podróży.
Więcej

Kobiety bliskie Sienkiewiczowi – nowa wystawa w Muzeum

Wtorek, 21 czerwca 2016

Od 20 czerwca br. w Muzeum w Lęborku można obejrzeć wystawę „Kobiety bliskie Sienkiewiczowi”, która nawiązuje do ogłoszonego przez Senat RP w 2016 Roku Sienkiewiczowskiego. Ekspozycja przybliża prywatne relacje Sienkiewicza z najważniejszymi  dla niego kobietami.
Więcej

Asfalt na Orląt Lwowskich

Wtorek, 21 czerwca 2016

Zakończyły się prace odbiorowe na ulicy Orląt Lwowskich. Na całej długości do tej pory gruntowej ulicy (210 metrów) wylano asfalt. W ramach inwestycji wykonano też kanalizację deszczową. Wykonawcą remontu była firma PB Wójcik, koszt ok. 416 tys. zł.
Więcej

Uczniowie z lęborskich szkół rywalizowali w Konkursie Sportowym „Kto z nas lepiej i prędzej”

Poniedziałek, 20 czerwca 2016

W Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku przeprowadzony został Konkurs Sportowy dla Szkół Podstawowych „Kto z nas lepiej i prędzej”. W konkursie wzięły udział: Szkoła Podstawowa nr 3, 4, 5 i 8 w Lęborku oraz Społeczna Językowa Szkoła Podstawowa.  Reprezentacja każdej szkoły składała się z 36 uczniów z klas I, II i III.
Więcej

Złota Nagroda dla Lęborka w europejskim projekcie „Green ProcA – Zielone Zamówienia Publiczne w praktyce”

Poniedziałek, 20 czerwca 2016

15 czerwca br. Marian Kurzydło, Sekretarz Miasta Lęborka, odebrał w Brukseli Złotą Nagrodę w dziedzinie wdrożenia najbardziej zrównoważonych praktyk stosowanych w zamówieniach publicznych (w kategorii miast o liczebności 10 000 - 100 000 mieszkańców).
Więcej

Po 16 latach III liga wraca do Lęborka!

Niedziela, 19 czerwca 2016

Spełniły się marzenia wielu lęborskich kibiców piłki nożnej. Po 16 latach przerwy drużyna seniorów Pogoni Lębork wraca do III ligi! Nasza drużyna prowadzona przez trenera Waldemara Walkusza w ostatniej kolejce  wyprzedziła o punkt Rodło Kwidzyn i zyskała promocję o ligę wyżej. Historyczny awans na stadionie w Lęborku oklaskiwała w sobotę liczna widownia.
Więcej

Jubileusz kościoła „Korony”. Wystąpi Cappella Gedansis

Piątek, 17 czerwca 2016

21 czerwca 2016 o godz. 18  150-lecie kościoła i 30-tą rocznicę konsekracji kościoła  obchodzić będzie parafia pw. Najświętszej Maryji Panny Królowej Polski. Uroczystą Mszę Św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza Pelplińskiego Ryszarda Kasyny poprzedzi wykład dr Bogdana Libicha „Historia świątyni jako kościoła ewangelickiego i kościoła rzymskokatolickiego”. Po Mszy z koncertem wystąpi znana w wielu miejscach Europy i świata Cappella Gedanensis. 
Więcej

Lęborski Klub Przedsiębiorców ma już 20 lat

Piątek, 17 czerwca 2016

17 czerwca br. w Sali Rajców Ratusza odbyło się jubileuszowe spotkanie Lęborskiego Klubu Przedsiębiorców. Rocznicowe spotkanie z okazji 20-lecia działalności było okazją do wspomnień, przypomnienia dotychczasowej działalności i nakreślenia planów na przyszłość. Za zasługi dla Lęborka i wieloletnią pracę na rzecz Miasta i lokalnej społeczności medal Burmistrza Lęborka z rąk Witolda Namyślaka odebrał założyciel LKP Marek Stawski oraz Prezes „Pracodawców Pomorza” Zbigniew Canowiecki.
Więcej

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Piątek, 17 czerwca 2016

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni informuje o prognozowanym silnym wietrze na terenie naszego województwa. Wiatr występować może w okresie od ok. godz. 14.00 do godz. 22.00 w dniu 17 czerwca 2016.

 

Więcej

Informacja dla mieszkańców i użytkowników ulicy PIONIERÓW

Piątek, 17 czerwca 2016

Urząd Miejski informuje, że w dniach od 16 czerwca 2016r do dnia 9 września 2016 r. będą przeprowadzane prace na ulicy Pionierów w Lęborku, związane z budową przyłącza ciepłowniczego do Powiatowego Centrum Edukacji oraz budową kanalizacji deszczowej ul. Pionierów. Utrudnienia dotyczyć będą ruchu kołowego jak i pieszego.
Więcej

Małpi Gaj w Parku Chrobrego

Piątek, 17 czerwca 2016

Zakończyła się rozbudowa placu zabaw w Parku Chrobrego. Dobudowany do niego został Małpi gaj – zabawowy raj” co dwukrotnie zwiększyło powierzchnię placu zabaw. W skład nowych urządzeń do zabawy wchodzą trampoliny, zestaw linowo-sprawnościowy , zjazd linowy, pojazd księżycowa zabawka, huśtawka bocianie gniazdo, zestaw wspinaczkowo-skałkowy, tunel z lin z równoważnią oraz urządzenie typu Blue Bac Bal.
Więcej

Żyj dla innych – warsztaty dla opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych

Piątek, 17 czerwca 2016

Stowarzyszenie Żyj dla Innych zaprasza na bezpłatne warsztaty dla opiekunów, rodzin, bliskich i wolontariuszy, które odbędą się w piątek 17 czerwca o godz. 17.30 w Domu Seniora Magnolia przy ul. Poznańskiej 5.
Więcej

XVI Konkurs Wiedzy o Historii Ziemi Lęborskiej wyłonił zwycięzców

Piątek, 17 czerwca 2016

W minioną środę, 15 czerwca, w Sali Rajców lęborskiego Ratusza odbył się XVI Konkurs Wiedzy o Historii Ziemi Lęborskiej, którego organizatorem jest Lęborskie Bractwo Historyczne.
Więcej

Przejdź do góry strony