Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Spotkanie dla miłośników gier

Czwartek, 29 września 2016

W niedzielę, 2 października, LCK Fregata zaprasza na piątą imprezę z cyklu Planszozgranie, czyli spotkania z grą planszową na Stacji Kultura w Lęborku.  Tym razem w ramach spotkania zostaną rozegrane eliminacje mistrzostw Polski gry „Królestwo w budowie”.
Więcej

Rajd rowerowy Pocztylion

Środa, 28 września 2016

Rajd rowerowy Pocztylion organizowany jest w sobotę 1 października. Uczestnicy rajdu zbierają się na Placu Pokoju, skąd o godz. 10.00 wyruszą w trasę. Powrót zaplanowany jest około godz. 15.00.
Więcej

Mecz pokazowy II Ligi Trefl Lębork vs Młoda Liga Lotos Trefl Gdańsk

Środa, 28 września 2016

W Hali Widowiskowo - Sportowej w Lęborku 26.09.2016 roku odbył się mecz pokazowy II Ligi Trefl Lębork z Młodą Ligą Lotos Trefl Gdańsk. Gośćmi specjalnymi meczu byli: Andrea Anastasi, Mateusz Mika, Damian Schulz, Bartosz Gawryszewski, Fabian Majcherski, Piotr Gacek i Szymon Jakubiszak. Nie zabrakło także władz miasta Lęborka i oczywiście kibiców.

Więcej

Spektakl dla dzieci w Stacji Kultura - Janek Wędrowniczek

Wtorek, 27 września 2016

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na kolejne przedstawienie z cyklu „Niedzielne spotkania z teatrem”. 2 października 2016 roku Teatr Lalki „Tęcza” zaprezentuje w Stacji Kultura (dworzec PKP, ul. Dworcowa 8) przedstawienie pod tytułem „Janek Wędrowniczek ”.

 

Więcej

Spotkanie z cyklu Ciekawi świata: Gwinea Bissau – zapomniana Afryka

Wtorek, 27 września 2016

Biblioteka Miejska zaprasza na spotkanie z cyklu Ciekawi świata  29 września o godz. 18.00 do Klubu biblioteki. Gościem spotkania będzie Piotr Kowalczyk, obieżyświat, pasjonat fotografii i kolekcjoner skamieniałości.

 

Więcej

Sukces lęborczan na zawodach osób niepełnosprawnych

Wtorek, 27 września 2016

Lęborczanka, Karolina Karpik zdobyła 1. miejsce indywidualnie na ogólnopolskich zawodach sportowych osób niepełnosprawnych, w dyscyplinie paraolimpijskiej „Boccia”. Integracyjny Turniej Boccia dla osób niepełnosprawnych odbył się w dniach 22 – 25 września 2016 r. Ostrów Mausz w Hali sportowej w Sulęczynie.
Więcej

Środa z funduszami dla przedsiębiorców

Wtorek, 27 września 2016

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na spotkanie informacyjne „Środa z Funduszami dla przedsiębiorców na inwestycje proekologiczne, w tym odnawialne źródła energii”. Spotkanie odbędzie się 5 października (środa) w siedzibie Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Słupsku przy ul. Portowej 13B.
Więcej

Trefl Lębork - nowa drużyna piłki siatkowej mężczyzn

Wtorek, 27 września 2016

W dniu 26.09.2016 roku zostało podpisane Porozumienie pomiędzy Urzędem Miejskim w Lęborku a Stowarzyszeniem Przyjaciół Siatkówki. Strony zobowiązały się do wspierania działań na rzecz Zespołu II Ligi Piłki Siatkowej Trefl Lębork, powołanego dzięki porozumieniu pomiędzy Stowarzyszeniem a Lotos Trefl Gdańsk.

Więcej

"Spotkanie pod namiotem” z mieszkańcami obszaru Lębork-Północ

Wtorek, 27 września 2016

W niedzielę 25 września 2016 roku miało miejsce „spotkanie pod namiotem” z mieszkańcami obszaru Lębork-Północ (Nowy Świat, rejon m.in. ul. Mostnika, Orlińskiego, Stryjewskiego, Malczewskiego, Placu Piastowskiego, Placu Kopernika, Kossaka, Gdańskiej), które poświęcone było rozmowie o problemach i sposobach ich rozwiązywania, aby w tej części miasta żyło się lepiej.

Więcej

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych, niebezpiecznych i zużytych opon w zabudowie wielorodzinnej

Wtorek, 27 września 2016

Zalegające w naszych mieszkaniach, piwnicach i garażach odpady typu: meble, opony czy puszki po farbie będą kolejny raz odbierane sprzed miejsc gromadzenia odpadów komunalnych w określone dni października. Sprawdź, kiedy możesz się ich pozbyć!
Więcej

Nowy sezon Biegów Przełajowych o Puchar Grand-Prix rozpoczęty

Poniedziałek, 26 września 2016

W minioną sobotę w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku przeprowadzone zostały Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar Grand-Prix Lęborka sezonu 2016/2017.
Więcej

Nowy projekt aktywizacji zawodowej PUP

Poniedziałek, 26 września 2016

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje, iż pozyskał dodatkowe środki Funduszu Pracy pozostające w dyspozycji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na realizację programu na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej dla osób bezrobotnych w wieku od 30 do 50 roku życia, projekt pn. „Nasze motto to praca”.
Więcej

Ostrzeżenie dla rolników przed wilkami

Poniedziałek, 26 września 2016

W związku z pojawieniem się wilków na terenie województwa pomorskiego Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku informuje rolników prowadzących na terenie Gminy Miasto Lębork hodowlę zwierząt gospodarskich o konieczności zabezpieczenia swoich zwierząt.

Więcej

Uwaga hodowcy trzody chlewnej!

Poniedziałek, 26 września 2016

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lęborku informuje o sposobie obchodzenia się z padłą trzodą chlewną  oraz ze zwierzętami podejrzanymi  o choroby zakaźne.

Więcej

Akcja „Pomóż Zosi i Innym” - 25 września

Piątek, 23 września 2016

Akcję „Pomóż Zosi i Innym” organizuje już w najbliższą niedzielę 25 września Zespół Szkół nr 3 w Lęborku wspólnie z Fundacją DKMS, pod patronatem Burmistrza Miasta Lęborka.

 

Więcej

Mecz pokazowy Trefl Lębork - Lotos Trefl Gdańsk Młoda Liga

Piątek, 23 września 2016

26 września 2016 w hali miejskiej przy Gimnazjum nr 2 w Lęborku o godzinie 18.00 rozegrany zostanie mecz piłki siatkowej  Trefl Lębork - Lotos Trefl Młoda Liga. Wstęp wolny.
Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF