Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Uwaga hodowcy trzody chlewnej!

Poniedziałek, 26 września 2016

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lęborku informuje o sposobie obchodzenia się z padłą trzodą chlewną  oraz ze zwierzętami podejrzanymi  o choroby zakaźne.

Więcej

Akcja „Pomóż Zosi i Innym” - 25 września

Piątek, 23 września 2016

Akcję „Pomóż Zosi i Innym” organizuje już w najbliższą niedzielę 25 września Zespół Szkół nr 3 w Lęborku wspólnie z Fundacją DKMS, pod patronatem Burmistrza Miasta Lęborka.

 

Więcej

Mecz pokazowy Trefl Lębork - Lotos Trefl Gdańsk Młoda Liga

Piątek, 23 września 2016

26 września 2016 w hali miejskiej przy Gimnazjum nr 2 w Lęborku o godzinie 18.00 rozegrany zostanie mecz piłki siatkowej  Trefl Lębork - Lotos Trefl Młoda Liga. Wstęp wolny.
Więcej

Koncert dla Zosi

Piątek, 23 września 2016

23 września br. na Placu Pokoju w Lęborku o godz. 15.30 odbędzie się koncert dla Zosi. Na scenie zaprezentują się lokalni wykonawcy. Koncert  poprzedził marsz ulicą Staromiejską, w którym wzięły udział przedszkolaki, uczniowie lęborskich szkół oraz Orkiestra Dęta "Ziemia Lęborska".

 

Więcej

"Niebieski Skarb" w nowym biurze

Czwartek, 22 września 2016

22 września 2016 r. w biurowcu „Zwaru” odbyło się uroczyste otwarcie nowego biura lęborskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum „Niebieski Skarb”. W budynku m.in. w ramach „Lęborskiego Parasola” swoje lokum znalazło wiele lokalnych organizacji. „Niebieski Skarb” mimo, że działa dopiero od 3 lat na swoim koncie wiele sukcesów.
Więcej

25 września pod namiotem badamy Lębork Północ

Czwartek, 22 września 2016

W niedzielę 25 września 2016 roku zapraszamy na spotkanie konsultacyjne mieszkańców obszaru Lębork-Północ (Nowy Świat, rejon ul. Mostnika, Orlińskiego, Stryjewskiego, Malczewskiego, Placu Piastowskiego, Placu Kopernika, Kossaka, Gdańskiej). Spotkanie będzie poświęcone rozmowie o problemach tego rejonu miasta i sposobach ich rozwiązywania.
Więcej

Bez samochodów wyruszyli w okolice Jeziora Lubowidz

Czwartek, 22 września 2016

22 września br. w Lęborku, podobnie jak w latach ubiegłych obchodzimy „Europejski Dzień Bez Samochodu”. Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Lęborska-Łeba” zorganizowała dziś rajd pieszy i rowerowy. Grupa piesza z przewodnikiem PTTK Tadeuszem Krawczykiem wyruszyła o godz. 9 z placu Pokoju na wycieczkę wokół Jeziora Lubowidz.
Więcej

V posiedzenie Gminnej Rady Seniorów

Czwartek, 22 września 2016

W dniu 22 września 2016 r. o godz. 10.00  w  Sali Rajców nr 101 Urzędu Miejskiego w Lęborku odbyło się V posiedzenie Gminnej Rady Seniorów.
Więcej

Bezpieczeństwo w sezonie grzewczym - sprawdźmy kominy

Czwartek, 22 września 2016

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem sezonu grzewczego Prezes Krajowej Izby Kominiarzy wydał komunikat do właścicieli i zarządców budynków, w którym przypomina o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.

 

Więcej

Muzeum zaprasza seniorów na weekend z kulturą

Środa, 21 września 2016

W ramach ogólnopolskiej Kampanii „60+Kultura” skierowanej do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Muzeum w Lęborku zachęca seniorów do bezpłatnego odwiedzenia lęborskiego muzeum w dniach 24 i 25 września (sobota i niedziela) w godz. 11.00 - 16.00. Muzeum serdecznie zaprasza.

 

Więcej

Koncert Chóru Gospel

Środa, 21 września 2016

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert Chóru Gospel pod kierownictwem Tadeusza Formeli. Występ grupy działającej przy Młodzieżowym Domu Kultury odbędzie się w niedzielę, 25 września 2016 o godzinie 20.00 w Sali kinowej LCK przy ulicy Gdańskiej 12.

 

Więcej

Wyłożenie projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania osiedla Lębork - Wschód

Środa, 21 września 2016

Burmistrz Miasta informuje o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego osiedla Lębork – Wschód w zakresie obejmującym oznaczone tam tereny elementarne 4.MN.13, 4.UG.07, KD.D.10. Wraz z projektem wyłożona będzie prognoza oddziaływania na środowisko i opinie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lęborku.
W/w opracowania i dokumenty dostępne będą w dniach od 23 września 2016 do 24 października 2016 w Urzędzie Miejskim w Lęborku.

 

Więcej

Edukacyjna aplikacja FluMania - profilaktyka grypy

Środa, 21 września 2016

W ramach Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy powstała aplikacja mobilna – gra o nazwie FluMania.

 

Więcej

Babi raj w bibliotece

Poniedziałek, 19 września 2016

Na II edycję spotkań pn. Babi raj zaprasza 24 września biblioteka miejska. Warsztaty odbędą się w klubie biblioteki, stoiska  rozstawione będą na trawniku przed biblioteką. Wstęp wolny.

 

Więcej

Rajd w Europejski Dzień bez Samochodu

Poniedziałek, 19 września 2016

LOT „Ziemia  Lęborska-Łeba” zaprasza wszystkich chętnych na rajd pieszy w ramach Europejskiego Dnia Bez Samochodu, który odbędzie się 22 września. Rozpoczęcie o godz. 9.00 na Placu Pokoju.

 

Więcej

Retransmisja XX sesji Rady Miejskiej

Poniedziałek, 19 września 2016

Informujemy zainteresowanych lęborczan, że zapis XX sesji Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 9 września 2016 r. dostępny jest na naszej stronie www.lebork.pl w zakładce: Samorząd lokalny/Rada Miejska/Retransmisja sesji.

 

Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF