Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Wizyta młodzieży z Hiszpanii w ramach projektu „Żyj wolniej”

Czwartek, 30 czerwca 2016

W poniedziałek 27 czerwca 2016 roku wizytę lęborskim ratuszu złożyli młodzi ludzie z AJ MESA LOCAL JUVENTUD DE PUENTE GENIL z miejscowości Puente Genil w Hiszpanii. Młodzież przyjechała do Lęborka w ramach wymiany, w związku z realizacją projektu „Żyj wolniej” (ang. „Slow Life”) w ramach programu Erasmus +. Organizacją goszczącą jest w Lęborskie Towarzystwo Oświatowe, Społeczne Gimnazjum Językowe.
Więcej

Tczewska utwardzona

Czwartek, 30 czerwca 2016

Zakończyły się prace drogowe przy ulicy Tczewskiej. Boczny odcinek ulicy w kierunku przedszkola został utwardzony płytami YOMB. Remont obejmował 73 metry drogi dojazdowej i utwardzenie miejsc parkingowych na 6 pojazdów. Miejską inwestycję zrealizowała firma MAXBRUK, koszt 46 tys. zł.
Więcej

X Ogólnopolski Turniej Łucznictwa Tradycyjnego w Lęborku

Wtorek, 28 czerwca 2016

X Turniej Łucznictwa Tradycyjnego w Lęborku organizuje 2 lipca br. Lęborska Drużyna Łucznicza. Turniej odbędzie się na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego w Lęborku, ul. 9 Maja (Stary Basen). Rozpoczęcie turnieju godz. 10.30. Zapisy uczestników turnieju: godz. 9.30 - 10.30.
Więcej

Środa z Funduszami dla osób młodych

Wtorek, 28 czerwca 2016

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne„Środę z Funduszami dla osób młodych” w dniu 6 lipca w godz. 10.00-13.00 w Słupskim Inkubatorze Technologicznym przy ul. Portowej 13 B (sala konferencyjna I piętro).
Więcej

Wakacje na sportowo

Poniedziałek, 27 czerwca 2016

W okresie wakacji letnich Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku organizuje cykl imprez sportowych pod patronatem Burmistrza Miasta pn. „Bezpieczne Wakacje 2016”.
Więcej

Pogoń na tronie w podwójnej koronie!

Sobota, 25 czerwca 2016

Niesamowity sezon mają za sobą piłkarze Pogoni Lębork. Tydzień temu wywalczyli awans do III ligi do której wracają po 16 latach, a w piątek w Rumi w finale wojewódzkiego PP pokonali Brdę Przechlewo 4:2 i zdobyli regionalny Puchar Polski. Daje on przepustkę do gry w Pucharze Polski na szczeblu centralnym. W połowie lipca w rundzie przedwstępnej Pogoń podejmie drugoligową Kotwicę Kołobrzeg.
Więcej

Wakacje z biblioteką

Piątek, 24 czerwca 2016

Biblioteka Miejska zaprasza dzieci w wieku 10-13 lat na spotkania wakacyjne w godz. 11.00-12.30.

 

Więcej

Pionierów w gruntownej przebudowie

Piątek, 24 czerwca 2016

Ruszyły roboty drogowe na ulicy Pionierów. Prowadzone są tam jednocześnie dwie inwestycje: budowa kanalizacji deszczowej z licznymi robotami drogowymi oraz budowa przyłącza ciepłowniczego do budynku Powiatowego Centrum Edukacyjnego. Obie inwestycje powinny się zakończyć do końca września tego roku.
Więcej

Uczniowie odebrali świadectwa i rozpoczęli wakacje

Piątek, 24 czerwca 2016

 W dniu dzisiejszym w lęborskich szkołach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016.

Zakończenie roku szkolnego to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, podsumowanie trudu dziesięciu miesięcy nauki, a jednocześnie początek dwumiesięcznego okresu odpoczynku, zabawy i beztroski.

Więcej

Jak przetrwać upały

Czwartek, 23 czerwca 2016

Zgodnie z prognozą IMGW, w ciągu najbliższych dni na obszarze całego kraju, również na Pomorzu, będzie utrzymywała się bardzo wysoka temperatura (od 30°C do 35°C). W weekend (25/26.06.) można spodziewać się burz, miejscami z gradem, głównie w południowo-zachodniej części kraju.
Więcej

Obejrzyj wystawę fotografii „Pankow als Motiv”

Czwartek, 23 czerwca 2016

Od 10 czerwca w lęborskim Muzeum - w Galerii Strome Schody można oglądać wystawę fotograficzną „BERLIN PANKOW motywem fotografii  Maxa Skladanowskiego – pioniera filmu i fotografii.”

 

Więcej

Posiedzenie prezydium Kapituły Wyróżnienia Miasta Lęborka „Lęborski Lew”

Wtorek, 21 czerwca 2016

We wtorek 21 czerwca br. obradowało prezydium Kapituły  Wyróżnienia Miasta Lęborka „Lęborski Lew”. Prezydium zapoznało się z wnioskami, które wpłynęły.
Więcej

Atlas – spotkanie podróżnicze

Wtorek, 21 czerwca 2016

23 czerwca o godz 18.00 w Klubie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku odbędzie się spotkanie podróżnicze z Dariuszem Bojanowskim, lęborczaninem, miłośnikiem paralotni, wspinaczek górskich i podróży.
Więcej

Kobiety bliskie Sienkiewiczowi – nowa wystawa w Muzeum

Wtorek, 21 czerwca 2016

Od 20 czerwca br. w Muzeum w Lęborku można obejrzeć wystawę „Kobiety bliskie Sienkiewiczowi”, która nawiązuje do ogłoszonego przez Senat RP w 2016 Roku Sienkiewiczowskiego. Ekspozycja przybliża prywatne relacje Sienkiewicza z najważniejszymi  dla niego kobietami.
Więcej

Asfalt na Orląt Lwowskich

Wtorek, 21 czerwca 2016

Zakończyły się prace odbiorowe na ulicy Orląt Lwowskich. Na całej długości do tej pory gruntowej ulicy (210 metrów) wylano asfalt. W ramach inwestycji wykonano też kanalizację deszczową. Wykonawcą remontu była firma PB Wójcik, koszt ok. 416 tys. zł.
Więcej

Uczniowie z lęborskich szkół rywalizowali w Konkursie Sportowym „Kto z nas lepiej i prędzej”

Poniedziałek, 20 czerwca 2016

W Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku przeprowadzony został Konkurs Sportowy dla Szkół Podstawowych „Kto z nas lepiej i prędzej”. W konkursie wzięły udział: Szkoła Podstawowa nr 3, 4, 5 i 8 w Lęborku oraz Społeczna Językowa Szkoła Podstawowa.  Reprezentacja każdej szkoły składała się z 36 uczniów z klas I, II i III.
Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF